Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Koncerty Pop Kayah i Bregović

Kayah i Bregović

01-05.09.2024 Warszawa, Gliwice, Gdańsk/Sopot

Organizator: Charm Music

Kayah i BregovićBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Warszawa

Kayah i Bregović
niedziela
01.09.2024
20:00

Kayah i Bregović

Warszawa, Hala COS Torwar

Gliwice

Kayah i Bregović
wtorek
03.09.2024
20:00

Kayah i Bregović

Gliwice, PreZero Arena Gliwice
Miejsca parkingowe: KAYAH I BREGOVIĆ
wtorek
03.09.2024
20:00

Miejsca parkingowe: KAYAH I BREGOVIĆ

Gliwice, PreZero Arena Gliwice

Gdańsk/Sopot

Kayah i Bregović
czwartek
05.09.2024
20:00

Kayah i Bregović

Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA

O wydarzeniu

Kayah i Bregović świętują 25-lecie słynnego albumu serią koncertów. Polskę znów pochłonie „Prawy do lewego”! Kayah i Bregović bilety na koncerty już w sprzedaży. 

Kayah i Bregović informacje

Z okazji przypadającego w tym roku 25-lecia albumu „Kayah i Bregović” uwielbiani przez publikę Kayah i Goran Bregović znów połączą siły! Legendarny duet zagra trzy koncerty, które już we wrześniu 2024 roku zamienią najważniejsze polskie hale — warszawski Torwar, PreZero Arenę Gliwice oraz ERGO ARENĘ Gdańsk — w miejsca pełne kolorytu, folkloru i wyśmienitej, muzycznej zabawy!

Nie ma w naszym kraju osoby, która choć raz nie zatraciłaby się w szaleńczym tańcu w rytm „Prawy do lewego” czy „Śpij kochanie, śpij”. Kultowy, prawdziwie eklektyczny album „Kayah i Bregović” wydany pod tym samym tytułem dokładnie 12 kwietnia 1999 roku, już za parę miesięcy skończy 25 lat. Narodził się dzięki dość nieoczekiwanej współpracy Kayah i słynnego na całym świecie bośniackiego kompozytora, Gorana Bregovića. Krążek, który bił rekord za rekordem, sprzedał się w ponad 700 tysiącach (!) egzemplarzy i prędko zdobył status diamentowej płyty. Z perspektywy czasu wiemy, że stał się także jednym z najpopularniejszych w historii polskiej muzyki.

Niespodziewane połączenie wielu gatunków – popu i folkloru bałkańskiego z domieszką muzyki góralskiej, cygańskiej okraszony polską tradycją ludową, był czymś, czego wcześniej w Polsce nie doświadczyliśmy. Na przełomie tego millenium Polska dosłownie oszalała na punkcie albumu „Kayah i Bregović” i można było usłyszeć go w niemal każdym radiu. Kayah otrzymała aż trzy Fryderyki (m.in. dla wokalistki roku, a także album roku pop), a legendarny koncert na warszawskim Służewcu dla 50 tys. osób, który odbył się 10 września 1999 roku, jedynie pieczętował ten wielki sukces. W końcu na rosnącej fali międzynarodowych zachwytów, album wydano w aż jedenastu krajach na świecie – tylko nieliczni polscy artyści doświadczyli tak ogromnej popularności.

Teraz za sprawą jubileuszowej trasy koncertowej będziemy mogli przenieść się w czasie do tego przełomowego dla polskiej branży muzycznej momentu. Kayah i Bregović na początku września 2024 roku zawitają do Warszawy, Gliwic oraz Gdańska fundując fanom nostalgiczną podróż do końcówki lat 90. w towarzystwie przebojowych dźwięków, które przed laty pokochali.

Kayah i Bregović – Jubileuszowa trasa koncertowa - 25 lat” koncerty 2024

Kategoria VIP: Bilet VIP upoważnia do wstępu do dedykowanej strefy VIP z prywatnym barem i drobnym cateringiem oraz gwarantuje dedykowane miejsca siedzące z najlepszym widokiem na scenę.

 

Regulamin trasy dostępny TUTAJ.

Bilety parkingowe PreZero Areny Gliwice

Bilety parkingowe umożliwiające wjazd na parking PreZero Areny Gliwice w dniu wydarzenia Kayah & Bregović.

UWAGA: Parking P2 przystosowany jest do samochodów osobowych o wysokości maksymalnej 1,70 m

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też