Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Joanna Liszowska

Joanna Liszowska

Sprawdź wydarzenia
Joanna LiszowskaSzczegółyOpisWydarzeniaJoanna Liszowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
12.12.1978
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna
social media:

Opis

Joanna Liszowska urodziła się 12 grudnia 1978 roku. Jest aktorką, piosenkarką oraz prezenterką telewizyjną. W 2001 roku została absolwentką słynnej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W tym samym roku miał miejsce jej debiut artystyczny na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Aktorka wcieliła się w rolę Anny I w sztuce "Siedem grzechów głównych".

 

To jednak nie koniec poczynań artystycznych na rok 2001, który był okresem niezwykle owocnym w karierze artystycznej. Joanna Liszowska zajęła wówczas trzecie miejsce w niezwykle prestiżowym, ogromnie popularnym Przeglądzie Piosenki Artystycznej we Wrocławiu. Dodatkowo aktorka mogła poszczycić się Grand Prix z Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz bycia laureatką na Festiwalu Interpretacji Piosenki Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jak widać, swoją karierę od samego początku artystka rozpoczęła z ogromnym rozmachem, prowadząc intensywne życie artystyczne po dziś dzień.

 

Prywatnie Joanna Liszowska jest mamą dwójki dzieci. W 2018 roku artystka rozwiodła się ze swoim pierwszym mężem Ola Serneke. Artystka mocno oddziela swoje życie prywatne od zawodowego, ceniąc sobie dyskrecję. 

Najpopularniejsze filmy, seriale oraz sztuki teatralne, w których zagrała Joanna Liszowska

Joanna Liszowska jest artystką bardzo wielu talentów. Jej obecność zaszczyciła deski Teatru Startego oraz STU w Krakowie, Teatrze Komedia, Studio Buffo czy Ateneum w Warszawie. Swój talent artystka reprezentowała także w Operetce Krakowskiej. 

 

Aktorka czuje się "jak ryba w wodzie" także w musicalach. Zagrała główną rolę w sztuce "Chicago", wystąpiła w musicalach "Panna Tutli Putli", "Człowiek z La Manchy" czy "Romeo i Julia", zachwycając widzów nie tylko doskonałą grą aktorską, ale także mocnym, silnie postawionym głosem, o szalenie rozpoznawalnej i unikatowej barwie. 

 

Joannę Liszowską pokochała także telewizja oraz kino. W 2002 roku artystka zagrała rolę tancerki Edyty w serialu "Szpital na Perypetiach". W serialu "Kasia i Tomek" aktorka występowała jako Ewa. Była także pielęgniarką Zuzanną w "M jak Miłość". Co więcej, mogliśmy obserwować aktorkę także w takich serialach jak m.in.: "Miodowe lata", "Psie serce", "Na dobre i na złe" oraz w wielu innych. 

 

2006 rok to udział Joanny Liszowskiej w niezwykłym widowisku Taniec z Gwiazdami, gdzie w parze z tancerzem Robertem Kochankiem zajęła piąte miejsce. W 2007 roku taniec Joanny i Roberta telewidzowie wybrali jako najciekawszy występ ostatnich trzech serii programu. W tym samym roku artystkę podziwiać mogliśmy w kolejnym znanym programie Jak oni śpiewają Telewizji Polsat, gdzie Joanna Liszowska mogła realizować swoje pasje muzyczne.

W roku 2012- 2013 Joanna Liszowska stała się jurorką w programie rozrywkowym Got to Dance. Tylko taniec. Od 2012 roku niezwykle ciekawą postać artystka prezentuję rolą Patrycji w serialu Przyjaciółki.

 

Aktorka brała także udział w produkcjach filmowych. Główną rolę żeńską odegrała w komedii "Kobiety bez wstydu". Joanna Liszowska wzięła udział także w produkcji "Całe szczęście". W 2020 roku zagrała wiodącą rolę w filmie "Swingersi".

Współpraca z innym artystami

Joanna Liszowska jest niezwykle lubianą, cenioną artystką, nie tylko ze względu na swój perfekcyjny warsztat aktorski. Artystka posiada także niezwykle ciekawą barwę głosu. W 2009 roku Joanna podjęła współpracę z Piotrem Rubikiem, nagrywając na jego płytę "RubikOne" singiel "Teraz wiem". Co więcej, Joanna Liszowska nawiązała także muzyczną współpracę z Maciejem Maleńczukiem, nagrywając wspólną piosenkę "Alabama", która ukazała się na składance płytowej "Ona i On 2"

 

Artystkę bardzo często możemy oglądać wraz z Małgorzatą Sochą, Anitą Sokołowską, Magdaleną Stużyńską czy Bartłomiejem Kasprzykowskim. To obsada, którą możemy spotkać w wielu spektaklach czy serialach polskiej telewizji.

 

 

Zobacz też: Paweł Małaszyński, Zdzisław Wardejn, Grzegorz Damięcki, Piotr Pręgowski, Michał Milowicz, Anna Cieślak, Elżbieta Romanowska, Piotr Polk, Marzena Rogalska, Jan Wieczorkowski, Sebastian Machalski, Maciej Maciejewski, Julia Konarska, Mateusz Łasowski, Karolina Gorczyca, Magdalena Osińska, Robert Moskwa, Jan Wieteska, Joanna Orleańska, Aleksander Machalica,

 

Wydarzenia

Joanna Liszowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Liszowska?

Miejscowości, w których Joanna Liszowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź.

Ile lat ma Joanna Liszowska?
Joanna Liszowska urodziła się w 12 grudnia 1978 roku.
Ile wzrostu ma Joanna Liszowska?
Artystka jest wysoką kobietą licząca 1,75 cm wzrostu.
Który serial przyniósł artystce największą popularność?
Joanna Liszowska znana jest szerokiej publiczności z serialu Przyjaciółki, w którym wciela się w jedną z głównych ról.
Czy Joanna Liszowska ma dzieci?
Artystka jest matką dwójki córek z pierwszego małżeństwa- Emmy Serneke oraz Stelli Serneke.
Co jest największą pasją Joanny Liszowskiej?
Największą pasją artystki jest teatr oraz muzyka.

Fani lubią też

Zobacz też