Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Mika Urbaniak

Mika Urbaniak

Sprawdź wydarzenia
Mika UrbaniakSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
08.01.1980
miejsce urodzenia:
Nowy Jork, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Wokalistka popowa, jazowa, hip-hopowa i R&B
social media:

Opis

Mika Urbaniak, a właściwie Michelle Urbaniak, to urodzona 8 stycznia 1980 roku w Nowym Jorku utalentowana wokalistka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Świetnie czuje się w takich gatunkach muzycznych, jak: pop, jazz, R&B oraz hip-hop.

Przez wiele lat stawiała głównie na realizowanie projektów muzycznych z innymi artystami, lecz w końcu postanowiła postawić również na własne albumy.

Popularne współprace

Z kim zatem Mika Urbaniak nawiązała bliższą współpracę? Ta lista jest naprawdę szeroka, ponieważ można na niej umieścić m.in.:

  • Andrzeja Smolika,
  • Mietka Szcześniaka,
  • Wzgórze Ya-Pa 3,
  • Victora Daviesa,
  • Grzegorza Markowskiego,
  • Natalię Kukulską.

To wielkie nazwiska, a dodatkowo w tym gronie znajdują się też Tatiana Okupnik, O.S.T.R. i Kayah.

Mika Urbaniak i jej albumy

W 2009 roku Mika zdecydowała się na eksperymentalny krok, a mianowicie wydała na rynek debiutancki album o nazwie „Closer” (producentem był Troy Miller). Reakcja publiczności i polskiego środowiska muzycznego była nad wyraz pozytywna. Dowód? Zdobycie prestiżowego Fryderyka 2010 w kategorii Album Roku Pop! Na tym krążku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się takie numery, jak:

  • „In My Dreams”,
  • „Take Your Time”,
  • „Closer”,
  • „Lovin’ Needs a Deadline”.

Potem wszystko potoczyło się już dynamicznie. W 2012 roku nakładem Sony Music Entertainment Poland pojawiła się płyta zatytułowana „Follow You” (producent Victor Davies) z hitami „Follow You”, „Pixelated”, „Don’t Speak Too Loud” oraz „Celebrity”.

Dwa lata później światło dzienne ujrzał krążek „Once in a Lifetime” (w tym przypadku producentem również był Davies). Największe kawałki? Zdecydowanie „Let’s Pretend”, „Pójdę wszędzie z Tobą” (wraz z Urszulą Dudziak) oraz „Once in a Lifetime”.

Czy to już koniec albumów Miki Urbaniak? Niekoniecznie, ponieważ w 2019 roku artystka wraz z Victorem Daviesem wydała płytę „Art Pop” z nietuzinkowymi numerami „Pop Life” czy też „Mr. Brightside” w zupełnie nowej aranżacji. Dla swoich fanów Mika zagrała już m.in. we Wrocławiu.

Inne zainteresowania

Ciekawostką dla wielbicieli muzycznego talentu Miki Urbaniak jest choćby to, że artystka wiąże swoje plany nie tylko z wokalem, ale też z pisaniem tekstów oraz książkami.

W 2023 roku we współpracy z Magdaleną Adaszewską i wydawnictwem „Znak” zaskoczyła czytelników książką o tytule „Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości”. Lektura wcale nie należy do najprzyjemniejszych, ale emanuje z niej szczerość i naturalność.

Fani, którzy znają Mikę jedynie z jej muzycznych dokonań, z tej książki mogą dowiedzieć się nieco więcej m.in. o jej dzieciństwie, dorastaniu, rozmaitych problemach i rozterkach, obawach oraz nadziejach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Mika Urbaniak?
Mika Urbaniak to wokalistka popowa, jazzowa oraz hip-hopowa, która dobrze odnajduje się również w muzyce R&B. Urodziła się 8 stycznia 1980 roku w Nowym Jorku.
Z jakimi artystami współpracowała już Mika Urbaniak?
Mika Urbaniak jest tak wszechstronnie uzdolnioną artystką, iż pozwoliło jej to współpracować z wieloma wybitnymi artystami. W tej grupie znaleźli się przede wszystkim: Urszula Dudziak (prywatnie jej mama), Victor Davies, Grzegorz Markowski, Tatiana Okupnik, Kayah, O.S.T.R., Andrzej Smolik czy też Troy Miller.
Jakie albumy i utwory wydała na rynek Mika Urbaniak?
Debiutanckim albumem Miki Urbaniak był krążek o nazwie „Closer” z 2009 roku (producent Troy Miller), za który zdobyła Fryderyka 2010 w kategorii Album Roku Pop. Potem pojawiła się jeszcze trzy inne płyty – „Follow You” (2012), „Once in a Lifetime” (2014) oraz „Art Pop” (2019). Przy każdym z tych albumów współpracowała z Victorem Daviesem. Jeśli chodzi największe numery Miki Urbaniak śmiało można do nich zaliczyć takie kawałki, jak: „In My Dreams”, „Pixelated”, „Don’t Speak Too Loud”, „Let’s Pretend” czy też „Pójdę wszędzie z Tobą” (z Urszulą Dudziak).
Czy Mika Urbaniak zajmuje się tylko muzyką?
Muzyka to główna pasja Miki Urbaniak, ale artystka w 2023 roku postanowiła wydać też książkę (przy współpracy z Magdaleną Adaszewską) o intrygującym tytule „Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości”.

Fani lubią też

Zobacz też