Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Tyla

TylaSzczegółyOpisWydarzeniaTyla - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
22 lata
data urodzenia:
30.01.2002
miejsce urodzenia:
RPA
dyscyplina:
Piosenkarka (R&B, pop, amapiano)
social media:

Opis

Tyla (Tyla Laura Seethal) to urodzona 30 stycznia 2002 roku w RPA piosenkarka R&B, pop oraz amapiano. Współpracuje z wydawnictwami Epic Records oraz Fax Records. W krótkim czasie zrobiła spektakularną karierę na międzynarodowej scenie muzycznej.

Początki

Mimo młodego wieku artystki, o piosenkarce urodzonej w RPA słyszało już wielu słuchaczy w Polsce – prawda? Jej początki z muzyką sięgają wczesnych lat szkolnych. Najpierw próbowała swoich sił na zdecydowanie mniejszą skalę, a potem chciała zaistnieć w mediach społecznościowych, co jej się zresztą udało. Jej profesjonalna kariera muzyczna wystartowała natomiast w 2019 roku.

Debiutancki album i najpopularniejsze numery

Skoro wiadomo już trochę o początkowych działaniach artystki z RPA, warto byłoby przejść do jej debiutanckiego albumu studyjnego i najpopularniejszych numerów. Tyla wydała do tej pory jeden krążek (2024) i nazwała go… „Tyla”. Umieściła na nim takie kawałki, jak:

 • „Water”,
 • „Truth or Dare”,
 • „No.1” (plus Tems),
 • „Breathe Me”,
 • „Safer”,
 • „Intro” (plus Kelvin Momo),
 • „Butterflies”,
 • „Jump” (plus Gunna i Skillibeng),
 • „On and On”,
 • „On my Body” (plus Becky G),
 • „Priorities”,
 • „Art”,
 • „To Last”,
 • „Water – Remix” (z Travisem Scottem).

Jak widać, Tyla współpracowała już z kilkoma ciekawymi postaciami na muzycznym rynku i z pewnością nie jest to jej ostatnie słowo. Inne jej znane numery to m.in.: „Getting Late” (plus Kooldrink), „Overdue” (plus Kooldrink i DJ Lag), „Been Thinking” czy też „Girl Next Door” (plus Ayra Starr).

Zdobycie międzynarodowej popularności

Po wielkim sukcesie na arenie krajowej, przyszła oczywiście pora na zdobycie międzynarodowej popularności. Gdzie najczęściej słucha się utworów piosenkarki, która świetnie czuje się w rytmach R&B, amapiano oraz pop? Przede wszystkim w Australii, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Holandii, Irlandii, Norwegii, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji.

Nagrody

Mogłoby się wydawać, iż młody wiek utalentowanej artystki sprawi, iż nie będzie ona miała na swoim muzycznym koncie wielu nagród, ale nie ma to żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tyla zgromadziła już kilka cennych wyróżnień i laurów, wśród których na szczególne uznanie zasługują:

 • nagroda African Entertainment Awards USA 2023 w kategorii Best Female Artist,
 • nagroda Cultural and Creative Industry Awards 2024 w kategorii Best International Act,
 • nagroda Grammy 2024 w kategorii Best African Music Performance („Water”),
 • nagroda Metro FM Music Awards 2024 w kategorii Global Icon Award,
 • nagroda South African Style Awards 2024 w kategorii Most Stylish Performing Artist.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Tyla - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tyla?

Miejscowości, w których Tyla wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Gdzie i kiedy urodziła się Tyla oraz jaką muzykę wykonuje?
Tyla, a tak właściwie Tyla Laura Seethal, to jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, która urodziła się 30 stycznia 2002 roku w RPA. Jest znakomitą piosenkarką i świetnie czuje się w gatunkach R&B, pop oraz amapiano. Zrobiła niesamowitą karierę nie tylko na rynku afrykańskim, ale też w całej Europie i Ameryce Północnej. Współpracuje z wydawnictwami Fax Records i Epic Records.
Kiedy Tyla wypuściła swój debiutancki album i jak go nazwała?
Tyla wypuściła swój debiutancki album dopiero w 2024 roku (jej profesjonalna kariera wystartowała w okolicach roku 2019) i nazwała go „Tyla”. Umieściła na nim czternaście kawałków i do wspólnych nagrywek zaprosiła wiele światowych gwiazd. Płyta została doceniona m.in. na terenie Polski, Australii, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Norwegii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych czy też Holandii.
Jakimi nagrodami może się pochwalić Tyla i z kim już współpracowała?
Tyla, mimo młodego wieku, może się już pochwalić wieloma prestiżowymi nagrodami na artystycznym rynku. Chodzi głównie o nagrodę Grammy 2024 w kategorii Best African Music Performance („Water”), nagrodę African Entertainment Awards USA 2023 w kategorii Best Female Artist, nagrodę Metro FM Music Awards 2024 w kategorii Global Icon Award, nagrodę Cultural and Creative Industry Awards 2024 w kategorii Best International Act oraz nagrodę South African Style Awards 2024 w kategorii Most Stylish Performing Artist. Do tej pory współpracowali z nią już m.in.: Kelvin Momo, Travis Scott, Becky G, Tems, Gunna, Skillibeng, Kooldrink, DJ Lag oraz Ayra Starr.
Z jakich numerów znana jest Tyla?
Tyla znana jest przede wszystkim z takich numerów, jak: „Water”, „Jump”, „Art”, „Truth or Dare”, „Water – Remix”, „No.1”, „Safer”, „On My Body”, „On and On” czy też „Girl Next Door”.

Fani lubią też

Zobacz też