Ero

Ero

Michał Gabriel Czajkowski to polski raper urodzony 18 kwietnia 1981 w Warszawie, występujący pod pseudonimem Ero. Karierę rozpoczął jeszcze w latach 90. Razem z Kosim, DonimFosterem i producentem Kubą O. założył skład JWP, który, dzięki licznym występom, zyskiwał coraz bardziej na popularności.

Rozwój kariery Ero

Muzycy dołączyli wkrótce do składu grupy Północ Centrum Południe i w 2004 wydali pierwszy wspólny album. Dzięki wytwórni płytowej Embargo Nagrania, debiutancki album JWP wydany w 2007 roku uplasował się na 17 miejscu oficjalnej listy sprzedaży. W roku 2005 Ero razem z Siwersem i Łysolem utworzyli zespół Bez Cenzury, a rok później wydali debiutancki album pod tytułem "Klasyk". Płyta na której znalazły się takie utwory jak: "Reprezentuję siebie", "Bez cenzury", czy "Przesiąknięci dźwiękiem" uplasowała się na 19 miejscu listy OLiS. W 2007 roku razem z Siwersem, Tomiko i Dezmondem, Ero założył zespół Miejska Metropolia. Od 2007 występuje także w ekipie Patologg Skład, która słynie z przesadnych i nietypowych melanżowych kawałków.  W 2011 roku Ero wraz z Sokołem nagrał utwór "Jeż Jerzy", promujący film animowany o takim samym tytule. Oprócz tego Michał Czajkowski współpracował także z takimi wykonawcami i formacjami muzycznymi jak: PiH, Tede, Włodi, Pokój z Widokiem na Wojnę, Pono, Molesta EwenementPyskaty, Fabuła, Ten Typ Mes, Chada, THS Klika czy Numer Raz. 

Solowe albumy Ero

Ero jest przedstawicielem stylu bragga, który jest charakterystyczny w świecie rapu za sprawą "przechwałek" oraz pokazywaniu swojej wyższości nad innymi. Zresztą doskonałym przykładem stosowania stylu bragga jest solowa płyta tego wykonawcy pt "Elwis Picasso". Nie brakuje tam solowych, a zarazem bezczelnych momentów, z którymi Ero radzi sobie bardzo dobrze. Dobry flow oraz ciekawa technika sprawiają, że słuchacz chce poznać kolejny kawałek. Album "Elwis Picasso" oferuje sporo rapu w połączeniu z klasyką. Powrót do dawnych brzmień to coś, czego słucha się najlepiej, dlatego lekkie, przyjemne a zarazem mocne i brutalne utwory w połączeniu z solowym wykonem wychodzą raperowi idealnie. Dla osób lubiących niebanalny styl muzyczny płyta "Elwis Picasso" okaże się strzałem w dziesiątkę. Świetnie dobrane wersy w połączeniu z tradycyjnym rapem to coś, czego warto posłuchać. Nie bez powodu na płycie pojawili się tacy wykonawcy jak: Skip, Miki, Tomson oraz PiH. W całym tym kontekście muzycznym nie można zapomnieć o wspaniałej szacie granicznej, która znalazła się na okładce płyty. Grafik z pewnością wiedział co robi, aby zagrać na wyobraźni fanów ciekawych brzmień hiphopowych.

 

Zupełnie inaczej przedstawia się druga płyta pt. "Eroizm", wydana w 2021 roku w czasie pandemii i lockdownu. "Eroizm" to muzyczna mieszanina przemyśleń oraz refleksji, związanej z debiutanckim albumem. Znajdziemy tam utwory, które poruszają, wzruszają, szokują i dają do myślenia, szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Dla wielu fanów niebanalnych brzmień poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej i właśnie to muzyk miał na myśli, chociażby za sprawą pierwszego singla z gościnnym udziałem Włodiego. Jak twierdzi sam Ero, "Eroizm" to dzieła wybrane przez niego samego dla nas samych.

Ciekawostki na temat Ero

  • Pewnie nie wiele osób wie, że muzyk w ramach cyklu "Hip-Hop Szansą" w lutym tego roku odwiedził ursynowskie "Alternatywy". Spotkanie miało na celu bliższe poznanie muzyka oraz jego twórczości. 
  • Ero nie podarował rodzicom swojego albumu, więc kupili go sobie sami. 
  • Pochodzący z Bielan muzyk nagrywał kawałki z wieloma raperami z ursynowskiego podwórka.
  • Ostatni album wokalisty został wydany przy współpracy z wytwórnią  dla której nagrywają mi.n Rihanna czy Kanye West.

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi ERO: Jan - rapowanie, Reto, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, OIO, Włodi, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Guzior, Sarius, Avi x Louis Villain, Trill Pem, OKI, Kukon, Olszakumpel, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Buszu, Nypel, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Ero - Często zadawane pytania

  • Ero to Michał Gabriel Czajkowski.
  • Wychował się na warszawskich Bielanach.
  • Ero ma na koncie dwa solowe albumy: "Elwis Picasso" i "Eroizm"
  • Obecnie Ero występuje w formacji Miejska Metropolia i Patologg Skład.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ero
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/