Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka

Rihanna

RihannaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
20.02.1988
miejsce urodzenia:
Saint Michael, Barbados
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, bizneswoman, raperka, modelka, aktorka, projektantka mody
social media:

Opis

Rihanna czyli Robyn Rihanna Fenty urodziła się w 1988 roku na wyspie Barbados. W 2003 roku stworzyła z koleżankami trio wokalne. Jej talent odkrył amerykański producent Evan Rogers. Zaprosił ją do Stanów na nagranie demo. Ostatecznie podpisała kontrakt z wytwórnią Def Jam.

Płyty Rihanny

W 2005 roku pojawiła się debiutancka płyta Rihanny  „Music of the Sun”, która pokryła się złotem i znalazła się na 10 miejscu listy Billboard 200. Pochodzi z niego piosenka  „Pon de Replay”, która stała się klubowym hitem w Stanach Zjednoczonych. Rok później ukazał się kolejny krążek - „A Girl like Me”, który pokrył się platyną i zdobył popularność na całym świecie. Przy trzecim albumie wokalistka współpracowała ze znanymi producentami - Timbalandem, Tricky Stewartem i Seanem Garrettem, którzy pomogli jej stworzyć nowy styl. „Good Girl Gone Bad” ukazała się w 2007 roku. Znalazły się na niej hity „Shut Up and Drive”, „Don't Stop the Music” oraz  „Umbrella”, za którą otrzymała nagrodę Grammy.

 

Rihanna współpracowała z największymi gwiazdami muzyki takimi jak Jay-Z, Eminem, Kanye West czy Drake. Jej ostatnia płyta - „Anti” pochodzi z 2016 roku. Rihanna sprzedała około 280 milionów płyt na całym świcie. Ma na koncie 9 statuetek Grammy i 13 nagród AMA.

Koncert online Rihanny

Zapraszamy na koncert online Rihanny The Diamonds World Tour Live pochodzący z lutego 2020 roku. Stream poniżej.

 

 

 

Koncerty Rihanny

Rihanna w Polsce występowała wielokrotnie. Ostatni raz zaprezentowała się polskiej publiczności w 2016 roku na PGE Narodowym. Koncerty Rihanny na całym świecie cieszą się wielką popularnością. Artystka ma szerokie grono fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych wydarzeń. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też