emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo

Coals

CoalsOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Muzyka Coals to połączenie hipnotyzującego wokalu Katarzyny Kowalczyk i talentu kompozytorskiego Łukasza Rozmysłowskiego

 

Nazwa zespołu nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Ich styl można określić jako folk z elementami elektrotechniki, a brzmienie niekiedy nawiązuje do Skandynawii i charakteryzuje się delikatną melodia i eterycznością. Inspirują ich proste życiowe sytuacje, polska poezja, atmosfera panująca na Śląsku.

Koncerty zespołu Coals

Koncertują od października 2014 roku. Już wiosną 2015 roku wystąpili na festiwalach Alter Fest w Mysłowicach i Spring Break w Poznaniu. Występy były udane, bo wkrótce zagrali na Open'erze w Gdyni, Offie w Katowicach oraz Soundrive w Gdańsku. Za granicą debiutowali we wrześniu 2015 roku festiwalem Fantoche w szwajcarskim Baden. Koncerty Coals to duża dawka energii, którą za każdym razem przekazują publiczności.  

Debiutancka płyta Coals 

Debiutancki album Coals Tamagotchi to nostalgiczna i eklektyczna wypadkowa inspiracji muzyków, od hip-hopu po synthpop, ale przede wszystkim zbiór świetnych, dojrzałych piosenek. Znany na całym świecie brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku.  

 

Fotografia: Jakub Owczarek

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też