emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Behemoth

Behemoth

BehemothOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Behemoth to zespół wykonujący death metal, który powstał w 1991 r. w Gdańsku. Założyciele grupy, Adam "Nergal" Darski i Adam Muraszko w momencie jego powstania mieli  po 14 i 15 lat.

Pierwsze wydawnictwo „Endless Damnation” ujrzało światło dzienne pod szyldem Behemoth, już w 1992 roku. W tym samym roku nagrali demo „The Return of the Northern Moon”, wydane  rok później przez wytwórnię Pagan Records. Skład zasilili  „Baeon von Orcus” (basista) oraz „Frost” (gitarzysta). Z nimi powstało demo „…From the Pagan Vastlands” (wydane przez Pagan Records). Płytę sprzedawano w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Najważniejsze płyty Behemoth

Kolejny album wiązał się ze zmianą wydawcy - „Sventevith (Storming Near the Baltic)”(1995), wydany przez niemiecki Solistitium Records. Następnie ukazał się kontrowersyjny „Grom”(1996), na którym zespół zaprezentował polskojęzyczne utwory, wsparte damskimi wokalami. W 1998 roku do składu dołączył perkusista Inferno. Z nim w składzie zespół nagrał jak dotąd osiem płyt: „Pandemonic Incantations”(1998),  „Satanica”(1999), „Thelema.6”(2000), „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)”(2002), „Demigod”(2004), „The Apostasy”(2007), „Evangelion”(2009) i “The Satanist”(2014).

Dzięki tym wydawnictwom Behemoth wypracował sobie silna pozycję wśród zespołów, grających ekstremalne odmiany metalu. Jest on jedną z najpopularniejszych polskich grup muzycznych, znanych na świecie. Koncerty Behemoth to duża dawka emocji. Nigdy nie wiadomo czym zespół zaskoczy swoich fanów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co jest najbardziej charakterystyczną cechą zespołu Behemoth?
Zespół Behemoth podczas koncertów wystepuje w charakterystycznym czarno-białym makijażu oraz kostiumach, które używane są przez prekurosrów gatunku black metal.
Kiedy powstał zespół Behemoth?
Zespół Behemoth jest polską grupą muzyczną, która rozpZespół Behemoth tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pagan metal, black metal czy death metal.oczęła swoją działalność w październiku 1991 roku w Gdańsku.
Kto jest liderem zespołu Behemoth?
Liderem zespołu od 1991 roku jest główny główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darksi. Jest on również menadżerem grupy.
Jaką muzykę tworzy zespół Behemoth?
Zespół Behemoth tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pagan metal, black metal czy death metal.
Jaki jest pierwszy album zespołu Behemoth?
Pierwszym, debiutanckim albumem zespołu Behemoth jest "Sventevith (Storming Near the Baltic), którego premiera miała miejsce w kwietniu 1995 roku.

Fani lubią też

Zobacz też