Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Behemoth

Behemoth

Sprawdź wydarzenia
BehemothSzczegółyOpisWydarzeniaBehemoth - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Gdańsk
dyscyplina:
Zespół metalowy (black metal, death metal)
social media:

Opis

Behemoth to zespół wykonujący death metal, który powstał w 1991 r. w Gdańsku. Założyciele grupy, Adam "Nergal" Darski i Adam Muraszko w momencie jego powstania mieli  po 14 i 15 lat.

Pierwsze wydawnictwo „Endless Damnation” ujrzało światło dzienne pod szyldem Behemoth, już w 1992 roku. W tym samym roku nagrali demo „The Return of the Northern Moon”, wydane  rok później przez wytwórnię Pagan Records. Skład zasilili  „Baeon von Orcus” (basista) oraz „Frost” (gitarzysta). Z nimi powstało demo „…From the Pagan Vastlands” (wydane przez Pagan Records). Płytę sprzedawano w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Najważniejsze płyty Behemoth

Kolejny album wiązał się ze zmianą wydawcy - „Sventevith (Storming Near the Baltic)”(1995), wydany przez niemiecki Solistitium Records. Następnie ukazał się kontrowersyjny „Grom”(1996), na którym zespół zaprezentował polskojęzyczne utwory, wsparte damskimi wokalami. W 1998 roku do składu dołączył perkusista Inferno. Z nim w składzie zespół nagrał jak dotąd osiem płyt: „Pandemonic Incantations”(1998),  „Satanica”(1999), „Thelema.6”(2000), „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)”(2002), „Demigod”(2004), „The Apostasy”(2007), „Evangelion”(2009) i “The Satanist”(2014).

Dzięki tym wydawnictwom Behemoth wypracował sobie silna pozycję wśród zespołów, grających ekstremalne odmiany metalu. Jest on jedną z najpopularniejszych polskich grup muzycznych, znanych na świecie. Koncerty Behemoth to duża dawka emocji. Nigdy nie wiadomo czym zespół zaskoczy swoich fanów.

Wydarzenia

Behemoth - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Behemoth?

Miejscowości, w których Behemoth wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Co jest najbardziej charakterystyczną cechą zespołu Behemoth?
Zespół Behemoth podczas koncertów wystepuje w charakterystycznym czarno-białym makijażu oraz kostiumach, które używane są przez prekurosrów gatunku black metal.
Kiedy powstał zespół Behemoth?
Zespół Behemoth jest polską grupą muzyczną, która rozpZespół Behemoth tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pagan metal, black metal czy death metal.oczęła swoją działalność w październiku 1991 roku w Gdańsku.
Kto jest liderem zespołu Behemoth?
Liderem zespołu od 1991 roku jest główny główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darksi. Jest on również menadżerem grupy.
Jaką muzykę tworzy zespół Behemoth?
Zespół Behemoth tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pagan metal, black metal czy death metal.
Jaki jest pierwszy album zespołu Behemoth?
Pierwszym, debiutanckim albumem zespołu Behemoth jest "Sventevith (Storming Near the Baltic), którego premiera miała miejsce w kwietniu 1995 roku.

Fani lubią też

Zobacz też