Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Matylda

22-30.11.2024 Warszawa

Organizator: Teatr Syrena

MatyldaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

O wydarzeniu

Zapraszamy na premierowy spektakl Teatru Syrena „Matylda”! Sztuka to musicalowy hit na podstawie popularnej powieści Roalda Dahla o tym samym tytule, będąca doskonałą propozycją dla widzów w każdym wieku. Matylda przenosi się na scenę Syreny prosto z West Endu i Broadwayu. Matylda bilety na spektakl już dostępne!

Matylda Teatr Syrena fabuła

To historia sześcioletniej dziewczynki, która posiada genialny umysł, wielkie serce i… kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat stanowczo nie grzeszy inteligencją. I nikt z nich absolutnie nie rozumie, dlaczego Matylda spędza tyle czasu na czytaniu książek. Co gorsza, jest jeszcze szkoła, w której rządzi Panna Łomot - już samo nazwisko mówi sporo o jej metodach wychowawczych. Aby przetrwać i zachować swoją wyjątkową wrażliwość, Matylda musi znaleźć sobie przyjaciół…

„Matylda” to rozśpiewany i roztańczony musical, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci. Polska wersja musicalu powstaje w koprodukcji teatrów Kameralnego w Bydgoszczy (premiera 19 marca) oraz Syrena w Warszawie (premiera 10 września).

Spektakl Matylda twórcy

Przekład: Jacek Mikołajczyk

Tytuł oryginalny: Matilda

Autor: Dennis Kelly

Premiera: 2022-09-10

 

Libretto: Dennis Kelly

Muzyka i teksty piosenek: Tim Minchin

Reżyseria i tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk

Choreografia: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Tomasz Jacyków

 

 Wydarzenie rekomendowane dla dzieci od 10 lat.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też