Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Megadeth

Megadeth

MegadethOpisWydarzeniaMegadeth - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Megadeth to amerykański zespół trash metalowy, założony w kwietniu 1983 roku w Los Angeles w Kalifornii. Powstała z inicjatywy Dave'a Mustaine'a i Dave'a Ellefsona. Nazwa zespołu to fonetyczne brzmienie angielskiego (megadeath) określenia hipotetycznej jednostki miar, oznaczającej liczbę miliona osób, które zginęłyby w wyniku eksplozji nuklearnej. Megadeth sprzedało ponad 38 milionów albumów na całym świecie, zdobywając sześć platynowych płyt i siedem nominacji do nagród Grammy. Megadeth należy do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu, razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax. Muzyka Megadeth charakteryzuje się dynamicznymi kompozycjami z bardzo szybko i agresywnie granymi riffami gitar. Łatwo rozpoznawalny jest również śpiew wokalisty, gitarzysty i lidera - Dave'a Mustaine'a.  Swoją pozycję w świecie metalu wypracowali dzięki klasycznym już dzisiaj albumom: "Peace Sells. But Who's Buying?!?" (1986), "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Megadeth od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczy ich ostatni, piętnasty już krążek "Dystopia" (2016). Warto dodać, że za tytułowy utwór z tej płyty, grupa została nagrodzona Grammy w kategorii Best Metal Performance. Megadeth bilety na koncerty w sprzedaży!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Megadeth - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Megadeth?

Miejscowości, w których Megadeth wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Kiedy powstał zespół Megadeth?
Zespół Megadeth został założony w kwietniu 1983 roku w Los Ageles. Głównymi założycielami są Dave Mustaine i Dave Ellefson. Zespół tworzy muzykę w gatunku thrash metal, heavy metal.
Jak rozpoczęła się działalność zespołu Megadeth?
Wiosną 1983 Dave Mustaine zakończył współpracę z zespołem Metallica. Muzyk po tej sytuacji zdecydował, że musi założyć własny zespół. Przypadkowo poznał Davida Ellefsona, gitarzystę Grega Handevidta i perkusistę Dijona Carruthersa. W 1984 roku zespół wyruszył w pierwszą trasę koncertową, a następnie podpisał kontrakt na trzy albumy z wytwórnią Combat Records.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Megadeth?
Obecnymi członkami zespołu są Dave Mustaine, David Ellefson, Kiko Loureiro oraz Dirk Verbeuren.
Jaki jest ostatni album wydany przez zespół Megadeth?
Ostatnim albumem wydanym przez zespół Megadeth jest "Dystopia". Jego premiera przypadała na 22 stycznia 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Tradecraft/Universal. Płyta dotarła na 3. miejsce listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w nakładzie 49 tys. egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery.
Jaki udział ma zespół Megadeth w popkulturze?
Utwory zespołu Megadeth można usłyszeć przy produkcjach filmowych takich jak "Schocker" "Bohater ostatniej akcji" czy "Super Mario Bros." Muzyka zespołu pojawia się również w grach wideo, takich jak : Grand Theft Auto: Vice City, Ultimate Fighting Championship czy Guitar Hero.

Fani lubią też

Zobacz też