Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Piotr Polk

Piotr Polk

Piotr PolkSzczegółyOpisWydarzeniaPiotr Polk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
62 lata
data urodzenia:
22.01.1962
miejsce urodzenia:
Kalety
dyscyplina:
aktor, piosenkarz
social media:

Opis

Piotr Polk to polski aktor i piosenkarz. Urodził się w Kaletach pod Częstochową 22 stycznia 1962 roku. To aktor teatralny, telewizyjny, dubbingowy i filmowy. Znany z wielu polskich seriali i filmów, a także spektakli. Może pochwalić się umiejętnością gry na wielu instrumentach. Wydał również dwie płyty solowe. Ogromną popularność zawdzięcza roli komendanta w "Ojcu Mateuszu", a także w serialu "Samo życie" i "Plebania", możemy jednak oglądać go w wielu innych serialach i filmach.

Piotr Polk - życiorys

Piotr Polk to niezwykle utalentowany polski aktor i piosenkarz. Ukończył technikum elektryczne w Kaletach, a także szkołę muzyczną, gdzie uczył się grać na wielu instrumentach m.in. gitarze, perkusji, akordeonie i fortepianie. Ogromna pasja do muzyki sprawiła, że jako nastolatek założył zespół rockowy "Boss" i zagrał dwa koncerty. Miłość do aktorstwa okazała się jednak większa, dlatego już w 1986 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Warto wiedzieć, że dyplom odebrał razem z Cezarym Pazurą i Wojciechem Malajkatem. Ogromny talent sprawił, że już w czasie studiów miał okazję zagrać w serialu "Żuraw i czapla" z 1985 roku, gdzie wcielił się w rolę kolegi Kasi. Później grał jeszcze w filmach "Cudowne dziecko", "Śmierć Johna L." oraz "I skrzypce przestały grać". W 1989 roku zagrał w serialu "Kanclerz" niesamowitą rolę króla Zygmunta III Wazy. Później grał także w "Lawie", "Mefisto walc", "Stanie strachu" i w "Sztuce kochania", gdzie wcielił się w rolę Piotra - narzeczonego Anny.

 

W 1991 roku wyjechał z Polski do Francji, gdzie mieszkał przez kilka lat. Warto wiedzieć, że Piotr Polk otrzymał nawet propozycję gry w paryskim teatrze. Kiedy wrócił do Polski rozpoczął pracę na planie wielu filmów. Później w 2001 zaczął grać w serialu "Plebania", gdzie wcielał się w rolę Andrzeja Zagórskiego - księdza. W serialu tym grał od 2001 do 2002 roku oraz w 2005 roku. Dodatkowo w 2001 roku zagrał w serialu "Zostać miss", a w 2002 roku w filmie "Psie serce". Jego kariera z roku na rok zaczęła się szybko rozwijać. W 2003 roku zagrał w "Bao-Bab, czyli zielono mi" (rola kapelana Brzęczyka). Ogromną rozpoznawalność dała mu rola Ryszarda Majewskiego w serialu "Samo życie", w którą wcielał się od 2002 do 2008 roku. Co ważne, od 2008 roku gra w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie wciela się w rolę inspektora Oresta Możejki. Grał również w "Kopciuszku" w latach 2006-2007 ojca głównej bohaterki.

Udział w serialach i filmach

Kolejne lata kariery aktorskiej to wiele niezwykłych ról. W latach 2012-2014 grał chirurga Krzysztofa Florczyka w serialu TVN "Lekarze". Zagrał również w serialu "W rytmie serca". To aktor, który może pochwalić się wieloma epizodami w popularnych polskich serialach np. "Miodowe lata", "13 posterunek", "Hotel 52", "Lekarze nocą" i wiele innych.

 

Warto wspomnieć kilka ról Piotra Polka w filmach np. "Jak poślubić milionera", gdzie zagrał u boku Małgorzaty Sochy, "Na układy nie ma rady", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" czy "Kochaj".

Talent muzyczny Piotra Polka

Tak jak wspomnieliśmy, Piotr Polk posiada również talent muzyczny. W 2007 roku był w finale drugiej edycji programu "Jak oni śpiewają" emitowanego w Polsacie. Nagrał również debiutancki album solowy "Polk in Love". Płyta ta została wydana w Polsce i Wielkiej Brytanii. W naszym kraju zdobył certyfikat złotej płyty. W 2011 roku wydał drugi album zatytułowany "Mój film", za który również otrzymał wspomniany certyfikat złotej płyty. To ogromny sukces i potwierdzenie dla jego wielkiego talentu. Jego świetnie rozwijająca się kariera muzyczna sprawiła, że w 2019 roku zasiadł w jednym odcinku w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

 

Pisząc o aktorze, warto wspomnieć o jego dubbingu do bajek. Jego głos możemy usłyszeć w wielu częściach "Harry'ego Pottera", w "Autach 2", w bajce "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", "Muppety: Poza prawem", "Przygody Ichaboda i Pana Ropucha" oraz "Król Lew". Na uwagę zasługują również jego spektakle teatralne. Grał w Teatrze Studio w Warszawie ("Zagraj to jeszcze raz", "Działania uboczne"), Teatrze Syrena w Warszawie ("Trójka do potęgi, Polaków życie seksualne", "Księżyc nad Buffalo", "Wieczór kawalerski", "Plotka"), Krakowskim Teatrze Scena STU ("Kolacja z Gustavem Klimtem").


Źródło zdjęcia: PAP/StrefaGwiazd

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Piotr Polk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Polk?

Miejscowości, w których Piotr Polk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kim jest Piotr Polk?
Piotr Polk to polski aktor filmowy, serialowy, dubbingowy, teatralny, a także piosenkarz.
Ile lat ma Piotr Polk?
Piotr Polk urodził się w Kaletach pod Częstochową 22 stycznia 1962 roku.
Skąd wzięła się popularność aktora?
Aktor ten od lat grywał w wielu filmach, serialach i spektaklach oraz podkładał głos do bajek. Popularność przyniosła mu rola inspektora w "Ojcu Mateuszu", a także rola Ryszarda Majewskiego w serialu "Samo życie".
W jakich filmach grał Piotr Polk?
Aktor Piotr Polk grał w filmie "Jak poślubić milionera", "Na układy nie rady", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Kochaj".

Fani lubią też

Zobacz też