Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Piotr Polk

Piotr Polk

Piotr PolkOpisWydarzeniaPiotr Polk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Piotr Polk to polski aktor i piosenkarz. Urodził się w Kaletach pod Częstochową 22 stycznia 1962 roku. To aktor teatralny, telewizyjny, dubbingowy i filmowy. Znany z wielu polskich seriali i filmów, a także spektakli. Może pochwalić się umiejętnością gry na wielu instrumentach. Wydał również dwie płyty solowe. Ogromną popularność zawdzięcza roli komendanta w "Ojcu Mateuszu", a także w serialu "Samo życie" i "Plebania", możemy jednak oglądać go w wielu innych serialach i filmach.

Piotr Polk - życiorys

Piotr Polk to niezwykle utalentowany polski aktor i piosenkarz. Ukończył technikum elektryczne w Kaletach, a także szkołę muzyczną, gdzie uczył się grać na wielu instrumentach m.in. gitarze, perkusji, akordeonie i fortepianie. Ogromna pasja do muzyki sprawiła, że jako nastolatek założył zespół rockowy "Boss" i zagrał dwa koncerty. Miłość do aktorstwa okazała się jednak większa, dlatego już w 1986 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Warto wiedzieć, że dyplom odebrał razem z Cezarym Pazurą i Wojciechem Malajkatem. Ogromny talent sprawił, że już w czasie studiów miał okazję zagrać w serialu "Żuraw i czapla" z 1985 roku, gdzie wcielił się w rolę kolegi Kasi. Później grał jeszcze w filmach "Cudowne dziecko", "Śmierć Johna L." oraz "I skrzypce przestały grać". W 1989 roku zagrał w serialu "Kanclerz" niesamowitą rolę króla Zygmunta III Wazy. Później grał także w "Lawie", "Mefisto walc", "Stanie strachu" i w "Sztuce kochania", gdzie wcielił się w rolę Piotra - narzeczonego Anny.

 

W 1991 roku wyjechał z Polski do Francji, gdzie mieszkał przez kilka lat. Warto wiedzieć, że Piotr Polk otrzymał nawet propozycję gry w paryskim teatrze. Kiedy wrócił do Polski rozpoczął pracę na planie wielu filmów. Później w 2001 zaczął grać w serialu "Plebania", gdzie wcielał się w rolę Andrzeja Zagórskiego - księdza. W serialu tym grał od 2001 do 2002 roku oraz w 2005 roku. Dodatkowo w 2001 roku zagrał w serialu "Zostać miss", a w 2002 roku w filmie "Psie serce". Jego kariera z roku na rok zaczęła się szybko rozwijać. W 2003 roku zagrał w "Bao-Bab, czyli zielono mi" (rola kapelana Brzęczyka). Ogromną rozpoznawalność dała mu rola Ryszarda Majewskiego w serialu "Samo życie", w którą wcielał się od 2002 do 2008 roku. Co ważne, od 2008 roku gra w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie wciela się w rolę inspektora Oresta Możejki. Grał również w "Kopciuszku" w latach 2006-2007 ojca głównej bohaterki.

Udział w serialach i filmach

Kolejne lata kariery aktorskiej to wiele niezwykłych ról. W latach 2012-2014 grał chirurga Krzysztofa Florczyka w serialu TVN "Lekarze". Zagrał również w serialu "W rytmie serca". To aktor, który może pochwalić się wieloma epizodami w popularnych polskich serialach np. "Miodowe lata", "13 posterunek", "Hotel 52", "Lekarze nocą" i wiele innych.

 

Warto wspomnieć kilka ról Piotra Polka w filmach np. "Jak poślubić milionera", gdzie zagrał u boku Małgorzaty Sochy, "Na układy nie ma rady", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" czy "Kochaj".

Talent muzyczny Piotra Polka

Tak jak wspomnieliśmy, Piotr Polk posiada również talent muzyczny. W 2007 roku był w finale drugiej edycji programu "Jak oni śpiewają" emitowanego w Polsacie. Nagrał również debiutancki album solowy "Polk in Love". Płyta ta została wydana w Polsce i Wielkiej Brytanii. W naszym kraju zdobył certyfikat złotej płyty. W 2011 roku wydał drugi album zatytułowany "Mój film", za który również otrzymał wspomniany certyfikat złotej płyty. To ogromny sukces i potwierdzenie dla jego wielkiego talentu. Jego świetnie rozwijająca się kariera muzyczna sprawiła, że w 2019 roku zasiadł w jednym odcinku w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

 

Pisząc o aktorze, warto wspomnieć o jego dubbingu do bajek. Jego głos możemy usłyszeć w wielu częściach "Harry'ego Pottera", w "Autach 2", w bajce "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", "Muppety: Poza prawem", "Przygody Ichaboda i Pana Ropucha" oraz "Król Lew". Na uwagę zasługują również jego spektakle teatralne. Grał w Teatrze Studio w Warszawie ("Zagraj to jeszcze raz", "Działania uboczne"), Teatrze Syrena w Warszawie ("Trójka do potęgi, Polaków życie seksualne", "Księżyc nad Buffalo", "Wieczór kawalerski", "Plotka"), Krakowskim Teatrze Scena STU ("Kolacja z Gustavem Klimtem").

 

 

Zobacz też: Artur Barciś, Magdalena Waligórska, Grzegorz Damięcki, Dominika Gwit, Marian Opania, Agnieszka Grochowska, Antoni Pawlicki, Edyta Olszówka, Daniel Olbrychski, Wiktoria Gąsiewska, Dorota Krempa, Tomasz Steciuk, Monika Mazur, Wojciech Solarz, Michał Konarski, Wojciech Wysocki, Mirosław Kropielnicki, Andrzej Młynarczyk, Agnieszka Matysiak, Mateusz Łasowski,

 

Wydarzenia

Piotr Polk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Polk?

Miejscowości, w których Piotr Polk wystąpi w najbliższym czasie: Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Bielsko-Biała, Wrocław, Częstochowa.

Kim jest Piotr Polk?
Piotr Polk to polski aktor filmowy, serialowy, dubbingowy, teatralny, a także piosenkarz.
Ile lat ma Piotr Polk?
Piotr Polk urodził się w Kaletach pod Częstochową 22 stycznia 1962 roku.
Skąd wzięła się popularność aktora?
Aktor ten od lat grywał w wielu filmach, serialach i spektaklach oraz podkładał głos do bajek. Popularność przyniosła mu rola inspektora w "Ojcu Mateuszu", a także rola Ryszarda Majewskiego w serialu "Samo życie".
W jakich filmach grał Piotr Polk?
Aktor Piotr Polk grał w filmie "Jak poślubić milionera", "Na układy nie rady", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Kochaj".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn