Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Paul McCartney

Paul McCartney

Paul McCartneyOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Koncert online Paula McCartney'a w ramach akcji One World: Together at Home. Artysta podczas wydarzenia zaprezentował utwór Lady Madonna. Stream poniżej. 

 

 

Paul McCartney to brytyjski piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca piosenek. Zyskał światową sławę jako basista i piosenkarz legendarnej zespołu The Beatles. Jest autorem największych hitów grupy takich jak: „Hey Jude”, „Let It Be”, „Hello, Goodbye”, czy „Yesterday” - najczęściej coverowana piosenka na świecie.

 

Jeden z najbardziej popularnych solowych wykonawców w historii, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż płyt, jak i publiczność na koncertach. Jego działalność w the Beatles w latach 60. przyczyniła się do przekształcenia muzyki popularnej w kreatywną i skomercjalizowaną formę sztuki.

Paul McCartney i The Beatles 

Paul McCartney urodził się w 1942 r. w Liverpoolu. W 1957 r. John Lennon zaprosił go do współpracy ze swoim zespołem, the Quarrymen, w którym Paul wraz z Johnem pisali i komponowali piosenki. W 1960 r. grupa zmieniła nazwę na The Beatles. Na początku koncertowali w Liverpoolu, następnie w Hamburgu.

 

Światową sławę zyskali jednak po przyjęciu do zespołu perkusisty Ringo Starra. Po rozpadu grupy w 1970 r. McCartney rozpoczął solową karierę. W tym samym roku, jako pierwszy z Beatlesów wydał solową płytę „McCartney”, która okazała się hitem. Następnie stworzył zespół Wings, który cieszył się dużą popularnością w latach 70., wygrywając dwie nagrody Grammy i kreując wiele przebojów. Jego nagrody i wyróżnienia ciężko policzyć – za swoje osiągnięcia otrzymał m.in. tytuł szlachecki, czy nagrodę Gershwina (najwyższe muzyczne wyróżnienie w Ameryce) w 2010 r. z rąk prezydenta Obamy.

Koncerty Paula McCartney'a 

W ciągu lat swojej kariery zagrał ponad trzy tysiące koncertów, w tym jeden przed 184 tys. widzów w Rio de Janeiro. McCartney do dziś koncertuje na całym świecie, wykonując podczas występów zarówno utwory z kariery solowej, jak też i z czasów The Beatles. Wielokrotnie występował na scenie z Ringo Starrem.

 

W czerwcu 2018 roku, tuż po swoich 76 urodzinach, artysta wydał dwie nowe piosenki: balladę „I Don't Know” oraz bardziej żywiołową „Come On To Me”, zapowiadające płytę „Egypt Station”, która ukazała się we wrześniu 2018 roku i będzie 18 solowym albumem piosenkarza. Koncerty Paula McCarntneya w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością 

Paul McCartney w Polsce

Paul McCartney w Polsce wystąpił w 2018 roku. Koncert w Krakowie był częścią trasy koncertowej The Freshen Up Tour. Koncerty Paula McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego. Było to prawie 3 godziny z najlepszymi utworami z przełomu ostatnich 50 lat. Podczas wydarzenia można było usłyszeć dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu artysty - niezapomniane utwory „Wings” i „The Beatles”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też