Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

50 Cent

50 CentSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
06.07.1975
miejsce urodzenia:
Nowy Jork, USA
dyscyplina:
raper, aktor, przedsiębiorca, producent wykonawczy, producent telewizyjny
social media:

Opis

Curtis James Jackson III, znany również jako 50 Cent to artysta, którego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego utwory odznaczyły się na światowej scenie muzycznej, a sam 50 Cent w szybkim tempie zyskał miano gwiazdy muzyki hip-hop. Jego determinacja pozwoliła mu na osiągnięcie ogromnego sukcesu finansowego - 50 Cent mianowicie, już od wieku lat figuruje na szczytach list najbogatszych raperów świata. Oprócz kariery muzycznej raper ten jest także aktorem, odgrywającym role w wielu znanych i cenionych filmach, a także przedsiębiorcą. Jego motto brzmi "Get Rich or Die Tryin’". Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zarówno samej osobie 50 Cent, jak i jego muzyce.

50 Cent - w jaki sposób osiągnął popularność?

50 Cent zdobył popularność na skalę międzynarodową, jednak początki jego kariery nie były łatwe. Rozpoznawalność zagwarantowało mu wydanie debiutanckiej płyty "Get Rich or Die Tryin’", a także "The Massacre", skomponowanej dwa lata później. Już w 2005 roku odniósł sukces na scenie filmowej, wstępując w filmie, zatytułowanym tak, jak jego pierwszy album. To właśnie ten przełomowy moment sprawił, że 50 Centem zaczęło interesować się coraz więcej słuchaczy muzyki hip-hop z całego świata. Wtedy również Curtis James Jackson III zaczął otrzymywać liczne propozycje ze świata aktorstwa. Raper pomyślał wówczas, iż połączenie kariery muzycznej z graniem w filmach, może przynieść mu podwójny sukces. Tak też się stało. 50 Cent zaczął zdobywać coraz większą popularność w szybkim tempie, o czym świadczą między innymi licznie podejmowane współpracę z raperami światowej sławy. W późniejszym okresie swojego życia artysta, zmotywowany chęcią zarabiania jeszcze większej ilości pieniędzy, zdecydował się na zostanie przedsiębiorcą. Stał się współzałożycielem kilku firm, a także stworzył produkty, które podbiły rynek. Te wszystkie czynniki złożyły się na jego sukces.

50 Cent - dyskografia

Oto albumy, które artysta 50 Cent wydał dotychczas:

  • "Get Rich or Die Tryin'"
  • "The New Breed"
  • "21 Questions"
  • "The Massacre"
  • "Bulletproof: The Mixtape"
  • "Curtis"
  • "Before I Self Destruct"
  • "Animal Ambition: An Untamed Desire to Win"
  • "Power of the Dollar"

50 Cent - koncerty i publiczne wystąpienia

50 Cent to jeden z najintensywniej udzielających się publicznie raperów. Świadczą o tym nie tylko jego liczne albumy i utwory, ale również dziesiątki wystąpień publicznych, które przyciągnęły miliony fanów z całego świata. Występował na scenie niemal we wszystkich krajach Europy, Ameryki Północnej, a także niektórych państwach Afryki czy Ameryki Południowej. 

Z jakimi artystami podejmował współpracę 50 Cent? 

50 Cent jest raperem znanym również wśród innych muzyków, tworzących utwory tego gatunku. Zawdzięcza to mianowicie licznym współpracom, z artystami takimi, jak:

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd Curtis James Jackson III zaczerpnął pomysł na swój pseudonim artystyczny?
50 Cent to pseudonim zapożyczony od słynnego przestępcy Kelvina Martina, z którym Curtis utrzymywał kontakt podczas pobytu w zakładzie karnym. To właśnie on zainspirował rapera do zapoczątkowania swojej kariery nie tylko na scenie muzycznej, ale również biznesowej.
Jakie przedsięwzięcia ma na swoim koncie 50 50 Cent?
50 Cent to osoba, która odznaczyła się nie tylko na scenie muzycznej oraz aktorskiej, ale również biznesowej. To amerykański przedsiębiorca, który podjął się takich projektów, jak na przykład założenie wytwórni G-Note Records, mającej na celu promowanie oraz popularyzację utworów muzyków z gatunków pop, dance oraz R&B.
Jaki był cel akcji z napojem Street King, zorganizowana przez Curtisa?
W roku 2011 50 50 Cent zaprezentował swój pierwszy napój o nazwie Street King, która nieodłącznie wiązała się z jego głównym motywem. Raper miał na celu wspomóc finansowo ubogich mieszkańców Afryki, którym własny stan majątkowy nie pozwala na godne warunki życia.
W jaki sposób Curtis zapoczątkował swoją przygodę z trenowaniem boksu?
Swoją przygodę z trenowaniem boksu raper 50 50 Cent zaczął już w wieku jedenastu lat. Trzy lata później, trening stał się jego pasją, a na siłownię udawał się wówczas, gdy jak to sam określił w jednym z wywiadów "nie miał co robić w szkole".
Jakie są słynne cytaty 50 Centa?
Do słynnych cytatów artysty należą między innymi takie sentencje, jak "Musisz myśleć o jutrze nawet, jeśli może ono nigdy nie nadejść." czy "To, że człowiek zmienia otoczenie, nie znaczy, że sam się zmieni.”

Fani lubią też

Zobacz też