Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Dropkick Murphys

Dropkick Murphys

Dropkick MurphysOpisWydarzeniaDropkick Murphys - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zapraszamy do obejrzenia koncertu online Dropkick Murphys, który odbył się w ramach walki z koronawirusem. Artyści tym gestem dołączyli do akcji #zostańwdomu i wsparli fanów w tym specyficznym dla wszystkich czasie. Stream koncertu Dropkick Murphys zdobył same pozytywne komentarze.

 

 

Dropkick Murphys to folk punkowy zespół z Bostonu. Charakterystyczne brzmienie zespołu to szybkie i melodyjne kompozycje, w których często usłyszeć można takie instrumenty jak szkockie dudy banjo, tin whistle czy mandolina. Zespół inspiruje się też irlandzką muzyką ludową.

Początki zespołu Dropkick Murphys

Zespół został założony w 1996 w Quincy w stanie Massachusetts z inicjatywy basisty Kena Caseya, który do współpracy zaprosił wokalistę Mike’a McColgana, gitarzystę Ricka Bartona oraz perkusistę Jeffa Erna. Wkrótce dołączył do nich również grający na dudach szkockich Joe Delaney.

 

W początkach kariery zespół organizował próby w piwnicy zakładu fryzjerskiego. Przełomem w karierze grupy stało się nagranie i wydanie za własne pieniądze EP Boys On The Docks, która została zauważona przez wytwórnię Hellcat Records. Dzięki temu podpisali kontrakt, który doprowadził ich do wydaniem pełnowymiarowej płyty Do Or Die (na perkusji grał już wówczas nowy perkusista, Matt Kelly). Debiutancka płyta zespołu odniosła wielki sukces. Koncerty Dropkick Murphys to duża dawka pozytywnej energii.

Członkowie zespołu Dropkick Murphys

  • Al Barr  - wokal
  • James Lynch -  gitara
  • Ken Casey - gitara basowa, wokal
  • Tim Brennan  - gitara, mandolina, gitara akustyczna, akordeon,
  • Jeff DaRosa - mandolina, banjo, bouzouki, akordeon
  • Scruffy Wallace - dudy, flet irlandzki
  • Matt Kelly - perkusja

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2,5

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Dropkick Murphys - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dropkick Murphys?

Miejscowości, w których Dropkick Murphys wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też