Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Overkill

Overkill

OverkillSzczegółyOpisWydarzeniaOverkill - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
New Jersey, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół thrash metalowy
social media:

Opis

Overkill to utworzona w 1980 roku w New Jersey w Stanach Zjednoczonych thrash metalowa grupa muzyczna. Zespół bazuje na mocnych, lekko agresywnych i ciężkich brzmieniach, nieco mrocznym stylu oraz szybkości.

Twórczość Overkill opiera się też na połączeniu hard rocka, heavy metalu oraz punk rocka. W składzie thrash metalowej kapeli znajdują się Carlo D.D. Verni (gitara basowa i wokal wspierający), Bobby „Blitz” Ellsworth (wokal), Dave Linsk (gitara prowadząca i wokal wspierający), Jason Bittner (instrumenty perkusyjne) oraz Derek „The Skull” Tailer (gitara rytmiczna i wokal wspierający).

Debiut na rynku z albumem „Feel the Fire” w 1985 roku

Kiedy artyści zdecydowali się na wydanie swojego debiutanckiego albumu? W 1985 roku – to właśnie wtedy wielbicielom metalu nakładem Megaforce ukazała się płyta długogrająca „Feel the Fire” z następującymi kawałkami:

 • „Blood and Iron”,
 • „Rotten to the Core”,
 • „Second Son”,
 • „Kill at Command”.

Było jeszcze kilka numerów, ale te wymienione wyżej na pewno zapadły w pamięć wielu miłośnikom thrash metalu.

Kilka kolejnych krążków

Debiut zespołu Overkill na rynku muzycznym wypadł dość pozytywnie, ale muzycy „polowali” na coś więcej. W związku z tym w 1987 roku wydali płytę „Taking Over” z takimi utworami, jak: „Use Your Head”, „Fear His Name”, „In Union We Stand” czy też „Powersurge”. Później zdecydowali się na podpisanie kontraktu z wytwórnią Atlantic, z którą wydali następujące albumy:

 • „Under the Influence” (1988),
 • „The Years of Decay” (1989) z hitem „Elimination”,
 • „Horrorscope” (1991),
 • „I Hear Black” (1993),
 • „W.F.O.” (1994).

Po tak owocnym okresie artyści wchodzący w skład Overkill postawili na „transfer” do wydawnictwa CMC, z którym współpracowali przy płytach „The Killing Kind” (1996), „From the Underground and Below” (1997) oraz „Necroshine” (1999).

Ciężka praca przynosi efekty

Już w tym momencie zespół Overkill nie mógł narzekać na brak popularności. W końcu wydanie tylu albumów musiało poskutkować zdobyciem wielu wiernych sympatyków i międzynarodowej renomy. Ciężka praca bardzo im się opłaciła!

Nie oznacza to jednak, że muzycy dali sobie spokój z nagrywaniem długogrających krążków. Po 1999 roku pojawiły się następujące płyty:

 • „Bloodletting” (2000) z kawałkami „Bleed Me” czy też „Left Hand Man”,
 • „Killbox 13” (2003) – „Crystal Clear”, „Damned”, „No Lights”,
 • „ReliXIV” (2005) – „Within Your Eyes”, „Old School”,
 • „Immortalis” (2007) – „Devils in the Mist”, „Walk Through Fire”,
 • „Ironbound” (2010) – „The Green and Black”, „Killing for a Living”,
 • „The Electric Age” (2012) – „Come and Get It”, „Drop the Hammer Down”,
 • „White Devil Armory” (2014) – „Armorist”, „Freedom Rings”,
 • „The Grinding Wheel” (2017) – „Goddamn Trouble”, „Mean, Green, Killing Machine”.

W międzyczasie grupa nawiązała współpracę z wydawnictwami eOne Music oraz Nuclear Blast.

Świetne notowania na rynku niemieckim i szwajcarskim

Dwa ostatnie albumy zespołu Overkill – „The Wings of War” z 2019 roku oraz „Scorched” z roku 2023 zebrały świetne notowania głównie na rynku szwajcarskim i niemieckim. To jasny dowód na to, że grupa cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony europejskiej publiczności.

Muzyków z Overkill można było już zobaczyć choćby w Bostonie, Atlancie, Orlando, San Antonio, Dallas, Paryżu, Monachium, Belfaście, Dublinie czy też Nowym Jorku.

Wydarzenia

Overkill - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Overkill?

Miejscowości, w których Overkill wystąpi w najbliższym czasie: Aleksandrów Łódzki.

Gdzie i kiedy utworzono grupę muzyczną Overkill?
Grupa Overkill została założona w 1980 roku w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Artyści tworzą muzykę thrash metalową.
Kto wchodzi w skład zespołu Overkill?
W składzie zespołu Overkill występują Bobby „Blitz” Ellsworth, Jason Bittner, Dave Linsk, Derek „The Skull” Tailer oraz Carlo D.D. Verni.
Jak nazywa się pierwsza płyta długogrająca zespołu Overkill oraz następne krążki zespołu?
Debiutancka płyta długogrająca zespołu Overkill została zatytułowana „Feel the Fire”, a muzycy wydali ją w 1985 roku. Później wypuścili jeszcze takie krążki, jak: „Taking Over”, „Horrorscope”, „I Hear Black”, „The Years of Decay”, „The Killing Kind”, „Immortalis”, „The Electric Age”, „White Devil Armory”, „The Wings of War” czy też „Scorched”.
Jakimi numerami może się pochwalić thrash metalowa grupa Overkill?
Grupa Overkill wypuściła na rynek wiele niesamowitych utworów, a wśród nich są m.in.: „Elimination”, „Mean, Green, Killing Machine”, „Bleed Me”, „Armorist”, „The Green and Black” czy też „No Lights”.

Fani lubią też

Zobacz też