Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Coldplay

Coldplay

ColdplaySzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Londyn, Wielka Brytania
członkowie:
Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman, Will Champion
dyscyplina:
zespół rockowy
social media:

Opis

Zapraszamy do obejrzenia koncertu online Coldplay w wykonaniu Chrisa Martina. Artysta wystąpił w ramach akcji #TogetherAtHome. Stream poniżej. 

Koncert online Coldplay 

 

Koncert online Coldplay odbył się w ramach walki z koronawirusem i promował akcję znaną w Polsce jako #zostańwdomu. Wokalista Chris Martin na prośby fanów umieszczane w komentarzach prezentował wybrane przez nich utwory Coldplay prosto ze swojego domu. Stream koncertu zdobył same pozytywne komentarze i wzmocnił więź artysty z wirtualna publicznością.

 

O zespole Coldplay 

 

Coldplay to brytyjski zespół rockowy powstały w 1996 roku. Założyli go dwaj studenci University College London - Chris Martin i Jonny Buckland. Później dołączyli do nich Guy Berryman oraz Will Champion. Początkowo grupa występowała w lokalnych klubach. Dzięki udanemu koncertowi na przeglądzie zespołów w Manchesterze i trzem EPkom, grupie udało się podpisać kontrakt z wytwórnią Parlophone Records.

Płyty zespołu 

 

W 2000 roku wydali swój debiutancki album Parachutes z piosenką Yellow. Krążek pokrył się platyną w 11 krajach, w tym 9-krotną w Wielkiej Brytanii oraz 2-krotną w Stanach. Zachęceni sukcesem, wrócili do studia nagraniowego i po dwóch latach wydali kolejny krążek - A Rush of Blood to the Head. Wydawnictwo przyniosło im światową sławę i trzy statuetki Grammy, w tym dwie za piosenki In My Place oraz Clocks.

 

Kolejna płyta - X & Y ukazała się w 2005 roku i stała się najlepiej sprzedającym się wydawnictwem muzycznym roku. Znalazły się tam piosenki Fix You, Talk czy The Hardest Part. Wszystkie kolejne płyty grupy odnosiły duże sukcesy komercyjne. Ostatni album Coldplay - A Head Full of Dreams pochodzi z 2015 roku. Coldplay współpracowali z artystami takimi jak Noel GallagherBeyoncé, David Guetta czy Pharrell Williams.

Koncerty Coldplay

Koncerty Coldplay cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Wydarzenia muzyczne z ich udziałem przyciągają fanów, którzy mają okazję na żywo usłyszeć utwory z repertuaru grupy takie jak między innymi Hymn For Te Weekend czy Adventure Of Alifetime. Zespół jest również często gościem podczas wielu festiwali muzycznych. Koncerty Coldplay to za każdym razem wiele pozytywnej enegi, którą zespół przekazuje zgromadzonej publiczności. Bilety na koncerty Coldplay za każdym razem wyprzedają się w błyskawicznym tempie. Ich występy to show, które na długo pozostaje w pamięci.

Coldplay w Polsce

 

Coldplay w Polsce wystąpili trzykrotnie. Po raz pierwszy w 2011 roku podczas festiwalu Open'er w Gdyni, a ostatnio w 2016 roku na PGE Narodowym.

 

Źródło zdjęcia zespołu: Wikipedia, fot. Raph_PH, cc-by-2.0. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też