Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

TV Girl

26.08.2024 Warszawa

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

TV GirlBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

TV GIRL
poniedziałek
26.08.2024
20:00

TV GIRL

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

START SPRZEDAŻY: 11.04.2024, g. 11:00

Hipnotyzujący, indie popowy zespół TV Girl powróci latem do Europy! Amerykanie zaplanowali jeden przystanek w naszym kraju - Letnia Scena Progresji w Warszawie.

TV Girl informacje

Zespół TV Girl został założony w 2010 roku, a obecnie w jego skład wchodzą Brad Petering, Jason Wyman oraz Wyatt Harmon. Już na etapie wydania swoich pierwszych EPek muzyka kapeli przykuła uwagę publiczności na całym świecie, jednak jeszcze większy krok ku rozpoznawalności nastąpił wraz z wydaniem debiutanckiego albumu “French Exit” w 2014 roku. Połączenie samplowanych beatów z lekkim brzmieniem gitar i eterycznymi wokalami obfituje na nim w ponadczasowe, popowe hooki, a same kawałki napędzane są różnymi nastrojami - letnią nostalgią, miłością, tęsknotą za przywiązaniem czy nawet chęcią zemsty. Swoją artystyczną wizję grupa kontynuowała na dwóch następnych albumach - wydanym w 2016 roku “Who Really Cares”, gdzie pojawiają się nawiązania do hip-hopowej estetyki rodem z lat 90. i nowoczesnego, psychodelicznego popu, oraz zamykającym na tę chwilę dyskografię Amerykanów “Grapes Upon the Vine”, na którym po trochu eksplorują gospel i tematykę miłości, wiary i śmierci.

W ostatnich latach ich utwory stały się viralowe, jednak pomimo ogromnego sukcesu zespół pozostaje wierny podejściu DIY. TV Girl doskonale radzą sobie bez menedżera czy wytwórni, a komponowanie czy rozplanowywanie trasowego kalendarza rozgrywają na własnych zasadach. Już pod koniec sierpnia grupa powróci do Polski i wystąpi w Warszawie na Letniej Scenie Progresji! 

 

TV Girl wystąpi na Letniej Scenie Progresji!

21.05.2024

MuzykaKoncerty

TV Girl wystąpi na Letniej Scenie Progresji!

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też