Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Anna Grochowska

Anna Grochowska

Anna GrochowskaOpisWydarzeniaAnna Grochowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Anna Grochowska jest urodzoną 31 grudnia 1979 w Warszawie polską aktorką teatralną oraz filmową. Zdobywczynią prestiżowych wyróżnień do których, możemy zaliczyć nagrodę Festiwalu Filmowego w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Trzy minuty. 21:37" oraz za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Obce niebo". Wśród odznaczeń z pewnością należy wspomnieć Orła, przyznanego za główną rolę kobiecą w filmie "Bez wstydu".

Anna Grochowska - sylwetka artystki

W 2002 roku Annie Grochowskiej udało się z powiedzeniem ukończyć studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, natomiast już w 2003 roku aktorka związała się z Teatrem Studio w Warszawie. Grochowska była uważana za jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, w 2001 roku zadebiutowała w sztuce Teatru Telewizji "Beatryks Cenci", po czym dostała angaż w serialu "Zaginiona". Wraz z rozwojem kariery zaczęła grywać w spektaklach w reżyserii Zbigniewa Brzozy u boku Krystyny Jandy. Przed kamerą czuła się równie dobrze, dlatego udało jej się zagrać w kilku znamienitych produkcjach, do których możemy zaliczyć filmy: "Warszawa", "Podróż Niny", "Unterwegs" czy "Pręgi".

Po licznych nominacjach kariera Anny Grochowskiej nabrała jeszcze większego tempa i od 2006 roku grała już obok takich gwiazd jak Borys Szyc, Maciej Zakościelny czy Agnieszka Dygant. W 2007 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie zdobyła nagrodę "Shooting Stars" dla najbardziej obiecującej aktorki. Dużym sukcesem okazał się jej udział w filmie Jana Jakuba Kolskiego "Wenecja", a także koprodukcji belgijsko-polskiej "Stepy".

Rola ta została odznaczona nagrodą dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmów w Ostendzie.

Współpraca Anny Grochowskiej z Agnieszką Holland, zaowocowała filmem "W ciemności", który został nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. 

 

Zobacz też: Mikołaj Krawczyk, Karolina Chapko, Ewa Skibińska, Zofia Zborowska, Mateusz Damięcki, Magdalena Zawadzka, Ewa Kasprzyk, Anna Cieślak, Anita Sokołowska, Agnieszka Grochowska, Katarzyna Ptasińska, Paweł Koślik, Adam Fidusiewicz, Robert Kowalski, Łukasz Simlat, Elżbieta Jodłowska, Wojciech Machnicki, Katarzyna Bujakiewicz, Izabela Kuna, Lesław Żurek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Anna Grochowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Grochowska?

Miejscowości, w których Anna Grochowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czy Anna Grochowska ma męża i dzieci?
Mężem Anny Grochowskiej jest Dariusz Gajewski. Razem doczekali się synów - Henryka i Władysława.
Jaka sztuka teatralna stała się debiutem Anny Grochowskiej?
Anna Grochowska zadebiutowała na scenie Teatru Telewizji w produkcji "Beatryks Cenci".
Za jaką rolę Anna Grochowska otrzymała nominację do Orła oraz Złotej Kaczki?
Anna Grochowska otrzymała nominację do Orła oraz Złotej Kaczki za rolę w produkcji "Pręgi".
Z jakich filmów znana jest najbardziej Anna Grochowska?
Anna Grochowska jest znana z takich filmów, jak "S@motność w sieci", "Tylko mnie kochaj" czy "Mała wielka miłość".
Jaka produkcja stała się debiutem filmowym Anny Grochowskiej?
Anna Grochowska zadebiutowała w produkcji filmowej "AlaRm".

Fani lubią też

Zobacz też