Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Iron Maiden

Iron Maiden

Iron MaidenSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
25.12.1975
miejsce powstania:
Londyn, Wielka Brytania
członkowie:
Bruce Dickinson, Janick Gers, Steve Harris, Nicko McBrain, Dave Murray, Adrian Smith
dyscyplina:
zespół heavy metalowy
social media:

Opis

Iron Maiden to angielski zespół heavymetalowy pochodzący z Leyton. Grupa powstała w grudniu 1975 roku. Artyści grają klasyczny heavy metal z elementami progresywnymi. Muzyka oparta jest na ostrych, ale szlachetnych i melodyjnych riffach gitarowych.

 

Iron Maiden nagrali 39 albumów - 16 studyjnych, 12 koncertowych, 4 EPki, oraz 7 kompilacji. Muzycy z Iron Maiden uważani są za pionierów nowej fali brytyjskiego heavy metalu. „Żelazna Dziewica” zyskała miano jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów w gatunku. Zespół jest też jednym z najbardziej wpływowych w dziejach rocka.

Członkowie oraz liczne nagrody zespołu Iron Maiden

Liderem grupy jest basista Steve Harris. Pozostali członkowie to: Dave Murray, Adrian Smith, Bruce Dickinson, Nicko McBrain i Janick Gers. Iron Maiden otrzymało setki nagród muzycznych, w tym statuetkę Grammy, Brit Awards 2009, Silver Clef Award, Nordoff Robbins Award oraz Ivor Novello Awards – za wielkie osiągnięcia na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój muzyki brytyjskiej. 

 

Iron Maiden mieli wielki wpływ na rozwój ciężkiej muzyki: stworzyli wiele ikonicznych albumów np. Iron Maiden, The Number of the Beast, Killers czy Brave New World Somewhere in Time. To oni wydali takie numery jak: The Phantom of the Opera, Run to the Hills, Fear of the Dark, The Trooper, Hallowed By Thy Name - to absolutne klasyki w historii muzyki.

 

Iron Maiden jest wierny swoim zasadom. Zespół m.in. nie wyraził zainteresowania zarówno nominacją, jak i głosowaniem fanów, którzy chcieli przyjęcia Iron Maiden do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzycy zrezygnowali też ze wzięcia udziału w ceremonii rozdania statuetek Grammy Awards. Iron Maiden jest jedną z najbardziej utytułowanych oraz bezkompromisowych formacji heavymetalowych w historii rocka, jednocześnie odnosząc imponujący sukces komercyjny.

 

Grupa znana jest również z  maskotki imieniem Eddie. Eddie widniał na większości okładek albumów i singli Iron Maiden, jest również stałym elementem scenografii koncertów Iron Maiden.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy bilety na koncert Iron Maiden 2021 w Warszawie będą personalizowane?
Tak.
Kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się koncert Iron Maiden 2021 w Warszawie
Koncert Iron Maiden odbędzie się 11 czerwca 2021 roku na PGE Narodowym.
Kto będzie supportem na koncercie Iron Maiden 2021 w Warszawie?
Gościem specjalnym koncertu Iron Maiden w Polsce będzie zespół Within Temptation.
Ile biletów na koncert Iron Maiden w Polsce 2021 może kupić jedna osoba?
Limit biletów na koncert Iron Maiden w Polsce wynosi 4 sztuki.
Czy przy zakupie biletów online na koncert Iron Maiden w Polsce 2021 doliczana jest opłata dodatkowa?
Tak, opłata dodatkowa wynosi 15 złotych.
Ile kosztują bilety na koncert Iron Maiden 2021?
Bilety na koncert Iron Maiden w Warszawie zaczynają się od 179 złotych.

Fani lubią też

Zobacz też