Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz

Sprawdź wydarzenia
Katarzyna BujakiewiczSzczegółyOpisWydarzeniaKatarzyna Bujakiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
51 lat
data urodzenia:
28.09.1972
miejsce urodzenia:
Poznań
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa
social media:

Opis

Katarzyna Bujakiewicz to niezwykle charakterystyczna postać polskiej sceny teatralnej, filmowej oraz serialowej. Aktorka obdarzona przepięknym uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, cieszy się ogromną sympatią wśród szerokiego grona widzów. Jak wyglądała droga artystyczna znanej, cenionej i niezwykle popularnej polskiej artystki? Co warto o niej wiedzieć? Przyjrzyjmy się barwnej postaci świata artystycznego z bliska.

Historia kariery Katarzyny Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz jest jedną z najlepszych polskich aktorek teatralnych, filmowych oraz serialowych. Urodziła się 28 września 1972 roku w Poznaniu. Egzamin dojrzałości artystka zdała w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od najmłodszych lat swojego życia czuła przywiązanie do sztuki. Od dzieciństwa wiedziała, że aktorstwo jest jej drogą życiową- nie wyobrażała sobie innego dorosłego życia oraz kariery. Jeszcze jako studentka debiutowała rolami epizodycznymi w filmie Jakub oraz w serialu Maszyna zmian.

Wybrała dla siebie wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, który ukończyła w 1995 roku. Katarzyna Bujakiewicz w 2014 roku w wyborach samorządowych została wybrana do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, jednak aktorka zrzekła się mandatu kilka tygodni później. 

Prywatnie aktorka jest w szczęśliwym związku małżeńskim od 2018 roku z Piotrem Matuszewskim, z którym doczekali się potomstwa. Przez wiele długich lat ogromna przyjaźń łączyła Katarzynę Bujakiewicz z Anną Przybylską, kolejną wielką postacią w świecie filmu, teatru i telewizji. 

Dorobek artystyczny 

Mając zaledwie 7 lat, Katarzyna Bujakiewicz debiutowała w Teatrze Młodego Na samym początku swojej kariery, artystka grywała także w Teatrze Arlekin. Będąc małą dziewczynką, aktorka grała także w produkcjach telewizyjnych dla dzieci, takich jak: "Ballada o Kasi i drzewie" czy "Ballada o końcu świata". Spektakle dyplomowe, młoda artystka odegrała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu oraz w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, w którym otrzymała stały angaż zaraz po ukończeniu studiów. Twórczość i doskonałą grę aktorską znanej artystki podziwiała w nim szeroka rzesza publiczności, aż do 2003 roku.

Oprócz rozwijania swojego talentu i pasji w wielu spektaklach, Katarzyna Bujakiewicz pojawiła w latach 90. na wielkim, szklanym ekranie. Na jej koncie znalazł się udział w takich produkcjach filmowych jak m.in.: "Stara Baśń", "Rh+", "Nigdy w życiu", "Listy do M"., "Nie kłam kochanie", "Poranek Kojota", "Planeta Singli", "Zróbmy sobie wnuka", "Plagi Breslau", "Warszawa", "Listy do M. 2", "Inferno".

Katarzynę Bujakiewicz pokochał także świat seriali. Przez długi czas obserwować mogliśmy artystę w takich produkcjach jak:  "Na dobre i na złe", "Magda M.", "Lekarze", "Ojciec Mateusz" oraz wiele, wiele innych.

W związku z ogromną popularnością, artystka wystąpiła gościnnie także w wielu programach rozrywkowych. Wymienić można Szymon Majewski Show, Mamy Cię! czy Kuba Wojewódzki, u którego na kanapie zasiadła ze swoją przyjaciółką Anną Przybylską. W latach 2015- 2016 artystka zasiadła w jury programu Mali Giganci

Oprócz udział w projektach filmowych czy teatralnych, aktorka wzięła udział w wielu znanych teledyskach, np. do utworu "Aniele" Meza czy "Na spidzie" Ascetoholix. W 2005 roku wzięła udział w teledysku do utworu Prócz Ciebie nic w wykonaniu Kayah i Krzysztofa Kiliańskiego. 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Katarzyna Bujakiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Bujakiewicz?

Miejscowości, w których Katarzyna Bujakiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Bydgoszcz, Warszawa, Poznań, Wrocław, Białystok, Częstochowa, Kraków, Łódź.

Czy Katarzyna Bujakiewicz ma dzieci?
Katarzyna Bujakiewicz ma córkę Aleksandrę.
Ile lat ma Katarzyna Bujakiewicz?
Katarzyna Bujakiewicz urodziła się 28 września 1972 roku.
Ile wzrostu ma Katarzyna Bujakiewicz?
Katarzyna Bujakiewicz ma 160 cm wzrostu.
Skąd pochodzi Katarzyna Bujakiewicz?
Rodzinnym miastem Katarzyny Bujakiewicz jest Poznań.
Która rola serialowa przyniosła artystce największą popularność?
Bardzo wiele osób zna Katarzynę Bujakiewicz z roli pielęgniarki Marty Kozioł w serialu Na dobre i na złe.

Fani lubią też

Zobacz też