Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Eminem

EminemSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
51 lat
data urodzenia:
17.10.1972
miejsce urodzenia:
St. Joseph, USA
dyscyplina:
raper, producent muzyczny, aktor
social media:

Opis

Zapraszamy na koncert online Eminem Live at Abu Dhabi. Podczas ponad godzinnego nagrania można usłyszeć największe przeboje artysty. Koncert odbył się w październiku 2019 roku. Stream poniżej. 

 

 

Eminem to amerykański raper i producent muzyczny, ktory urodził się w 1972 roku w St. Joseph w stanie Missouri jako Marshall Bruce Mathers III. Wychowywała go matka, nigdy nie poznał swojego ojca. Wielokrotnie przeprowadzał się z nią pomiędzy Missouri a Detroid i często zmieniał szkoły. Ten styl życia odcisnął piętno na jego osobowości – nie miał przyjaciół i był zamknięty w sobie. W szkole dobrze radził sobie tylko z angielskim, który był jego wielką pasją. Często studiował słowniki i rozwijał swoje umiejętności językowe. Dzięki temu przebił się w środowisku czarnoskórych raperów, wygrywając pojedynki na rapowanie. Okres, w którym Eminem imał się różnych prac, brał udział w bitwach i starał się wydać płytę został później sportretowany w filmie „8 Mila”.

Płyty Eminema 

W końcu, w 1996 roku wydał niskobudżetowy album „Infinite”, który pomimo świetnych tekstów nie przebił się poza lokalną społeczność. Eminem się nie poddał i rok później wydał EPkę, która zainteresowała ważną postać w świecie hip-hopu - Dr. Dre. Dzięki współpracy z nim, Eminem wydał „The Slim Shady LP” w 1999 roku. Album sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy. Jego kolejny album - „The Marshall Mathers LP” z 2000 roku uważany jest za jeden z najlepszych hip-hopowych wydawnictw w historii. Otrzymał nagrodę Grammy i sprzedał się w ponad 19 milionach egzemplarzy. Kolejne albumy, takie jak „The Eminem Show” również odniosły sukces.

 

Przez następnych kilka lat Eminem nie tworzył zbyt wiele, ponieważ pochłonęły go problemy rodzinne. Popadł w alkoholizm i uzależnienie od leków, czego skutkiem było przedawkowanie i otarcie się o śmierć. Otrząsnął się jednak i po pięcioletniej przerwie, w 2009 roku wydał „Relapse”, na którym znalazły się kawałki „Crack a Bottle” oraz „Beautiful”. Kolejny album - „Recovery” opowiadał o jego próbie wyjścia z nałogu i pokonania przeciwności. Krążek odniósł sukces i przyniósł artyście kolejną nagrodę Grammy. Trzecią statuetkę otrzymał w 2013 roku za duet z Rihanną - „The Monster”. Swoją najnowszą płytę - „Kamikaze” Eminem wydał w nietypowy sposób – bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi.

Koncerty Eminema 

Eminem na scenie zaskakuje i zaraża energią. Koncerty Eminema cieszą się więc dużą popularnością. Fani kochają go za spontaniczność. Bilety na koncert Eminema wyprzedają się w szybkim tempie. Podczas jego występów na żywo można usłyszeć takie przeboje jak między innymi Lose Yourself, Not Afraid czy The Way I Am. Eminem w Polsce nie zagrał jeszcze koncertu lecz fani mają nadzieję, że niedłu się to zmieni.

 

Źródło zdjęcia artysty: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też