Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Kuban

Sprawdź wydarzenia
KubanSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
31 lat
data urodzenia:
04.02.1993
miejsce urodzenia:
Opoczno
dyscyplina:
raper
social media:

Opis

Kuban, właściwie Jakub Kiełbiński, to raper znany również pod pseudonimem Kubano. Urodził się w Opocznie, 4 lutego 1993 roku. Jego debiut miał miejsce na soundcloudzie, gdzie już przed 2012 rokiem, w wieku kilkunastu lat, wrzucał swoje utwory do sieci. W 2012 roku wystąpił gościnnie w utworze Żabsona Niepoważnie.

Początek kariery

Kariera Kubana nabrała tempa w 2013 roku, kiedy wziął udział w trzeciej edycji akcji Młode wilki Popkiller, co zdecydowanie przyczyniło się do jego popularności. Nie ma jak, utwór, który powstał na potrzeby tej akcji został pierwszym szerzej rozpoznawalnym utworem rapera. W 2013 roku Piotr Zajączkowski wyreżyserował teledysk do piosenki.

W 2014 roku Kuban wypuścił swój mixtape zatytułowany Co za mixtape, który spotkał się z dużym uznaniem polskiej sceny raperskiej i fanów, zdobywając miliony odsłuchań. W czasie następującym po premierze mixtape, Jakub Kiełbiński nawiązał współpracę z wieloma polskimi artystami, pojawiając się w utworach takich znanych osób jak Quebonafide czy DJ Pasza, a także zagrał około 100 koncertów w całej Polsce podczas dwuletniej trasy koncertowej.

Debiutancka płyta Kubana

7 kwietnia 2017 roku premierę miała debiutancka płyta solowa Kubana "Myślisz Jeszcze?". Premierę tę poprzedziło wydanie kilku singli (Było, nie minęłoJak gdyby nicJak na ironięFlatera oraz Mamy swoje za uszami), które również zostały docenione przez fanów. Płyta "Myślisz Jeszcze?" zadebiutowała na trzecim miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS i w 2018 roku uzyskała status złotej płyty. Składa się z 18 utworów, które łączą style od hip hopu do house.

Wycofanie się Kubana ze sceny muzycznej 

Następnie, w 2018 roku Kuban udostępnił kilka nowych utworów swojego autorstwa, zapowiadając jednocześnie kolejną płytę. Utwory zostały jednak następnie usunięte, a sam raper przestał publikować na swoich mediach społecznościowych. Chociaż powód wycofania się Kubana ze sceny muzycznej jest niepotwierdzony, fani spekulują, że jest to prawdopodobnie następstwo krytyki, z jaką spotkał się nowy wizerunek artysty. Raper powrócił na chwilę, w maju 2020 roku i nagrał utwór w ramach drugiej edycji #hot16challenge.

12 sierpnia 2022 roku firma Kubana Dobziludzie wznowiła swoją działalność, a raper został następnie wypatrzony przez fanów w roli dźwiękowca na antenie programu Onet Radio. Po kilku latach Jakub Kiełbiński wznowił ponadto swoją działalność w social mediach, co okazało się być początkiem akcji promocyjnej jego nowej płyty solowej.

Album studyjny o tytule Spokój będzie miał swoją premierę 24 lutego 2023 roku. Promowany jest dwoma singlami. Pierwszy z nich to utwór zatytułowany Na okrągło, za pomocą którego Kuban 8 grudnia 2022 roku oficjalnie ogłosił swój powrót na polską scenę muzyczną („wróciłem. spokojnie.”). Natomiast drugi powstał przy współpracy ze raperem Szpaku, nosi tytuł Jak nie wrócę po północy i został opublikowany 12 stycznia 2023 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim współpracował Kuban?
W ciągu swojej wieloletniej kariery, Kuban miał okazję współpracować z szerokim gronem polskich artystów. Do grona osób, z którymi współtworzył utwory należą m. in. Żabson, Dwa Sławy, Smolasty, Quebonafide, Krzy Krzysztof, Szpaku, Smolasty, Kuba Knap czy Dj Pasza.
Jakie są najpopularniejsze utwory Kubana?
Wśród najbardziej znanych utworów Kubana należy wymienić takie piosenki jak Ta dama, Jak gdyby nic, Żadnych zmartwień, Chore jazdy, Sami swoi, Nie ma jak oraz Jak na ironię.
Jak nazywa się najnowsza płyta artysty?
Najnowszy album studyjny Kubana zatytułowany jest Spokój. Data premiery to 24 lutego 2023 roku, a wydawcą płyty jest firma Kubana Dobzi Ludzi oraz wydawnictwo My Music.
Dlaczego Kuban zniknął na kilka lat?
Chociaż dokładne przyczyny, dla których raper wycofał się na kilka lat ze sceny muzycznej, pozostają nieznane, spekuluje się, że było to następstwem ogromnej fali krytyki, z jaką spotkały się utwory Kubana wypuszczone w 2018 roku i chęć pracy na kolejną płytą.
Jak nazywa się debiutancka płyta Kubana?
Debiutancki album studyjny Kubana zatytułowany jest Myślisz Jeszcze?. Płyta została wydana w 2017 roku, a w kolejnym roku uzyskała status złotej płyty. Składa się z 18 premierowych utworów z pogranicza różnych gatunków, od hip hopu do house.

Fani lubią też

Zobacz też