Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Olga Paszkowska

Olga Paszkowska

Olga PaszkowskaSzczegółyOpisWydarzeniaOlga Paszkowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, serialowa

Opis

Olga Paszkowska to polska aktorka filmowa i telewizyjna, która wystąpiła w takich produkcjach jak "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia" czy "Pierwsza miłość". Swoje umiejętności szlifowała w ramach Policealnego Studium Aktorskiego, które działa przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała w wielu cenionych teatrach, m.in. w Teatrze Studio w stolicy czy Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.

Historia Olgi Paszkowskiej

Olga Paszkowska urodziła się w 1986 roku w Ostródzie, czyli mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim. W wieku 22 lat ukończyła Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze Jaracza w Olsztynie, które znajduje się zaledwie 40 km od jej rodzinnej miejscowości. Tam zdobywała umiejętności, które połączone z talentem dały jej dostęp do wielu ról. Aktorka nie czekała jednak z rozpoczęciem kariery do czasu ukończenia szkoły.

Już w 2003 roku, czyli mając zaledwie 17 lat, Olga Paszkowska otrzymała rolę w popularnym serialu "Na Wspólnej". Zagrała wówczas rolę przyszłej mamy w 2273. odcinku. Rok później została zaproszona na plan "Pierwszej Miłości". Choć nie były to pierwszoplanowe role, to pozwoliły młodej aktorce nabrać doświadczenia i dać się poznać środowisku aktorskiemu.

Po studiach Olga Paszkowska podjęła współpracę w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Później występowała także w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze oraz w Teatrze Studio i Teatrze Capitol w Warszawie.

Prywatnie Olga Paszkowska jest żoną Łukasza Nowickiego — również aktora, który prowadzi także emitowany w TVP2 program "Postaw na milion". Para gra razem w spektaklach, m.in. w sztuce "A mi to rybka!" w Teatrze Capitol, a także występuje na ściankach. To właśnie jemu po części zawdzięcza rozpoznawalność, ponieważ nie da się ukryć, że mężczyzna ma znacznie większe doświadczenie sceniczne.

Olga Paszkowska — największe sukcesy

Olga Paszkowska nie ma na swoim koncie jeszcze żadnych nagród branżowych. Statuetki oraz wyróżnienia wciąż jeszcze przed nią. Z pewnością jednak za sukces można uznać role, które otrzymała w polskich filmach i serialach, szczególnie tych najpopularniejszych takich jak "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" czy "Pierwsza miłość". Dzięki nim nie tylko dostała kolejne role, ale także dała się poznać szerszej publiczności. Warto także podkreślić, że Olga Paszkowska współpracowała na stałe z Teatrem Studio w Warszawie, pomimo tego, że otrzymanie etatu w branży aktorskiej jest bardzo trudne ze względu na dużą konkurencję.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Olgi Paszkowskiej

Olga Paszkowska wystąpiła w:

 • filmach:
  • "Kurs", gdzie zagrała rolę kobiety,
  • "W cztery oczy", gdzie zagrała rolę drugoplanową,
  • "Cztery noce z Anną", gdzie zagrała rolę drugoplanową,
 • serialach:
  • "Na dobre i na złe", gdzie zagrała rolę Roksany Michalak w 766. odcinku,
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrała rolę pielęgniarki w 1693. i 1694. odcinku,
  • "Pierwsza miłość", gdzie zagrała dziewczynę, narzeczoną, a potem żonę Adama Wysockiego — Justynę,
  • "Na Wspólnej", gdzie zagrała rolę drugoplanową,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Matka Boska Niespodziewana" w Teatrze Stolikowym w Warszawie,
  • "A mi to rybka!" w Teatrze Capitol w Warszawie.

Z kim współpracuje Olga Paszkowska?

Na planie filmowym i deskach teatralnych Olga Paszkowska współpracowała m.in. z:

 • Grzegorzem Kowalczykiem, Julią Gawrysiak, Julią Kostow (w ramach filmu "Kurs"),
 • Martą Dobecką, Tomaszem Ciachorowskim, Maciejem Radlem (w tramach filmu "W cztery oczy"),
 • Kingą Preis, Jerzym Federowiczem, Małgorzatą Buczkowską, Urszulą Bartos-Gęsikowską, Maciejem Jędrzejewskim, Astrurem Steranko (w ramach filmu "Cztery noce z Anną"),
 • Łukaszem Nowickim, Andrzejem Deskurem, Joanną Koroniewską, Michaliną Sosną, Pawłem Koślikiem, Wojciechem Solarzem (w ramach spektaklu "A mi to rybka!").

Zobacz też: Olaf Lubaszenko, Dorota Chotecka, Dominika Gwit, Tomasz Oświeciński, Wiktor Zborowski, Cezary Żak, Edyta Herbuś, Michał Milowicz, Jan Wieczorkowski, Natasza Urbańska, Magdalena Popławska, Marta Burdynowicz, Natalia Krakowiak, Krystian Pesta, Kasia Kołeczek, Piotr Ligienza, Anastazja Simińska, Maja Barełkowska, Aleksander Sosiński, Anna Wojton,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Olga Paszkowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olga Paszkowska?

Miejscowości, w których Olga Paszkowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy i gdzie urodziła się Olga Paszkowska?
Olga Paszkowska urodziła się w 1986 roku w Ostródzie.
Jaką szkołę skończyła Olga Paszkowska?
Olga Paszkowska skończyła Policealne Studium Aktorskie, które jest zlokalizowane przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.
Jak rozpoczęła się kariera Olgi Paszkowskiej?
Olga Paszkowska po raz pierwszy przed okiem kamery pojawiła się w 2003 roku. To właśnie wtedy otrzymała rolę drugoplanową w znanym serialu "Na Wspólnej". Wzięła wówczas udział w 2273. odcinku.
Z kim występowała Olga Paszkowska?
Na planie filmowym i deskach teatralnych Olga Paszkowska współpracowała m.in. z: Grzegorzem Kowalczykiem, Julią Gawrysiak, Julią Kostow, Martą Dobecką, Tomaszem Ciachorowskim, Maciejem Radlem, Kingą Preis, Jerzym Federowiczem, Małgorzatą Buczkowską, Urszulą Bartos-Gęsikowską, Maciejem Jędrzejewskim, Astrurem Steranko, Łukaszem Nowickim, Andrzejem Deskurem, Joanną Koroniewską, Michaliną Sosną, Pawłem Koślikiem czy Wojciechem Solarzem.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Olga Paszkowska?
Olga Paszkowska wystąpiła w następujących filmach i serialach: "Kurs", "W cztery oczy", "Cztery noce z Anną", "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia", "Pierwsza miłość" czy "Na Wspólnej".

Fani lubią też

Zobacz też