Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Kathia

KathiaSzczegółyOpisWydarzeniaKathia - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Poznań
dyscyplina:
Piosenkarka (pop, muzyka alternatywna), kompozytorka, multiinstrumentalistka, producentka muzyczna i autorka tekstów
social media:

Opis

Kathia (Katarzyna Półrolniczak) to urodzona w Poznaniu utalentowana polska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna, kompozytorka i multiinstrumentalistka która najlepiej czuje się w alternatywnym popie oraz szeroko pojętej muzyce alternatywnej. W jej twórczości można również odnaleźć odrobinę R&B i folku.

Krótko o artystce

Jak już zostało wspomniane, Kathia jest multiinstrumentalistką. W związku z tym wypadałoby się dowiedzieć, na jakich instrumentach potrafi grać polska artystka – prawda? Otóż są to pianino, gitara i flet poprzeczny. Katarzyna jest powiązana z wydawnictwem muzycznym Universal Music Polska. Do tej pory zagrała dla swoich fanów m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi oraz Poznaniu. Artystka dobrze czuje się zarówno w polskich, jak i zagranicznych kawałkach.

Popularne utwory przed debiutanckim albumem

Zanim Kathia zdecydowała się na wydanie debiutanckiego albumu studyjnego, wypuszczała na rynek wiele ciekawych numerów. W jej bogatej artystycznej kolekcji znajdują się przede wszystkim takie utwory, jak:

 • „Kimosabi” (plus Foreignflows),
 • „Better Off” (plus Nkosinathi Ndaba),
 • „Thing We Did”,
 • „Town”,
 • „Same Shit, Different Boy”,
 • „Till I Am Bored” (plus Helaine Vis).

Może te kawałki nie zagwarantowały jej spektakularnej kariery na polskim rynku muzycznym, ale dzięki nim na pewno usłyszało o niej zdecydowanie więcej osób. Kathia powoli rozwijała swój warsztat, sięgając po coraz to bardziej zróżnicowany repertuar. W końcu zaowocowało to zaawansowaną pracą nad powstaniem debiutanckiego krążka.

Debiut z albumem „przestrzeń” w 2023 roku

W 2023 roku, nakładem wytwórni Universal Music Polska, Kathia wydała swój pierwszy album studyjny. Nazwała go „przestrzeń”. Umieściła na nim aż jedenaście numerów:

 • „spokój”,
 • „Berlin”,
 • „bałagan”,
 • „Timothee Chalamet”,
 • „lekka jak powietrze”,
 • „ciało”,
 • „empiria”,
 • „kamfora”,
 • „espoir”,
 • „tytoń i kadzidła”,
 • „fala”.

Szybko okazało się, że polscy słuchacze są żądni tego typu krążków i bardzo pozytywnie je odbierają. Płyta przyjęła się na rynku nad wyraz dobrze i dała Katarzynie motywację do jeszcze cięższej i bardziej intensywnej pracy na artystycznej płaszczyźnie.

Na wydanym w 2023 roku krążku nie brakuje cennego przekazu, kobiecości, wrażliwości, emocjonalności, artystycznej prawdy oraz delikatności. Zagłębiając się w ten album, każdy odnajdzie na nim własną ścieżkę i ulubiony utwór, który potem będzie odsłuchiwany przez wiele kolejnych miesięcy. Krążek „przestrzeń” to połączenie harmonii, elektroniki, akustyki oraz odrobiny tajemniczości.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też inny kawałek w muzycznych zbiorach Katarzyny Półrolniczak, a mianowicie „nigdy wcześniej tak nikogo nie…”.

Wydarzenia

Kathia - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kathia?

Miejscowości, w których Kathia wystąpi w najbliższym czasie: Baranowo, Żnin.

Kim tak właściwie jest Kathia i gdzie się urodziła?
Kathia, a tak właściwie Katarzyna Półrolniczak, to coraz bardziej popularna polska piosenkarka pop z Poznania (pop alternatywny, muzyka alternatywna), która ceni sobie również klimaty R&B i folk. Świetnie czuje się zarówno w repertuarze polskim, jak i zagranicznym. Stara się ze sobą łączyć artystyczną dojrzałość, emocjonalność, kobiecość, mocny przekaz, elektronikę, akustyczne brzmienia i harmonię. Dodatkowo jest kompozytorką, producentką muzyczną, autorką tekstów i multiinstrumentalistką (gitara, pianino, flet poprzeczny).
Jakie albumy ma na swoim koncie Kathia?
Kathia do tej pory wydała jeden album studyjny. Zrobiła to w 2023 roku i zatytułowała go „przestrzeń”. Artystka umieściła na nim jedenaście numerów.
Z jakimi kawałkami kojarzona jest Kathia?
Kathia jest kojarzona przez polskich słuchaczy głównie z takimi kawałkami, jak: „lekka jak powietrze”, „ciało”, „kamfora”, „Berlin”, „bałagan”, „spokój”, „nigdy wcześniej tak nikogo nie…”, „Till I Am Bored” oraz „Timothee Chalamet”.
Z kim współpracowała już Kathia?
Kathia nie współpracowała może jeszcze z jakąś wielką grupą artystów, ale razem z nią nagrywali m.in. Helaine Vis, Nkosinathi Ndaba oraz Foreignflows. Artystka jest też powiązana z wytwórnią Universal Music Polska. Jej nakładem ukazał się debiutancki album polskiej piosenkarki pop oraz kompozytorki.

Fani lubią też

Zobacz też