Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Reni Jusis

Reni Jusis

Reni JusisSzczegółyOpisWydarzeniaReni Jusis - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
50 lat
data urodzenia:
29.03.1974
miejsce urodzenia:
Konin
dyscyplina:
Piosenkarka (pop, soul, funk, dance) oraz autorka tekstów
social media:

Opis

Reni Jusis czyli Renata Jusis-Makowiecka to polska wokalistka, autorka piosenek i producentka. Urodziła się w 1974 roku w Koninie. W 1998 roku ukończyła studia na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Początek kariery Reni Jusis

Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie w musicalu „Fatamorgana”. Następnie dołączyła do zespołu producenta muzycznego Yaro, z którym supportowała koncerty Liroya.

W czerwcu 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Reni Jusis „Zakręcona”. Pokrył się złotem i zdobyła trzy nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategoriach: „Debiut roku”, „Album roku rap/hip-hop” oraz „Przebój roku”.

Rok później ukazała się druga płyta artystki, zatytułowana „Era Renifera”. Trzeci album - „Elektrenika” z 2001 roku odszedł od hip-hopowej stylistyki i utrzymany był w klimacie house, electro i 2step. Wylansował klubowy hit „Nigdy Ciebie Nie Zapomnę”.

Czwarty krążek - „Trans Misja” sierpnia 2003 roku promowany był przez utwór „Kiedyś cię znajdę”. Przyniósł Jusis statuetkę Fryderyka w kategorii: „Album roku dance/elektronika/muzyka klubowa”. Siódmy album studyjny Reni Jusis - „Bang!” z 2016 roku otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku elektronika”. Najnowsza płyta artystki pod tytułem „Ćma” pochodzi z 2018 roku.

 

Wydarzenia

Reni Jusis - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Reni Jusis?

Miejscowości, w których Reni Jusis wystąpi w najbliższym czasie: Koszalin, Płock, Kielce, Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk/Sopot, Toruń, Gliwice, Wrocław, Olsztyn, Szczecin.

Gdzie można zobaczyć koncert online Reni Jusis?
Koncert online Reni Jusis odbędzie się 8 września 2020 w ramach koncertów VOD Artysta też człowiek.
Kiedy urodziła się Reni Jusis?
Reni Jusis urodziła się 29 marca 1974 roku
Jak nazywa się pierwsza płyta Reni Jusis?
Pierwsza płyta Reni Jusis to "Zakręcona"

Fani lubią też

Zobacz też