Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Reni Jusis

Reni Jusis

Reni JusisOpisWydarzeniaReni Jusis - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Reni Jusis czyli Renata Jusis-Makowiecka to polska wokalistka, autorka piosenek i producentka. Urodziła się w 1974 roku w Koninie. W 1998 roku ukończyła studia na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Początek kariery Reni Jusis

Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie w musicalu „Fatamorgana”. Następnie dołączyła do zespołu producenta muzycznego Yaro, z którym supportowała koncerty Liroya.

 

W czerwcu 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Reni Jusis „Zakręcona”. Pokrył się złotem i zdobyła trzy nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategoriach: „Debiut roku”, „Album roku rap/hip-hop” oraz „Przebój roku”.

 

Rok później ukazała się druga płyta artystki, zatytułowana „Era Renifera”. Trzeci album - „Elektrenika” z 2001 roku odszedł od hip-hopowej stylistyki i utrzymany był w klimacie house, electro i 2step. Wylansował klubowy hit „Nigdy Ciebie Nie Zapomnę”.

 

Czwarty krążek - „Trans Misja” sierpnia 2003 roku promowany był przez utwór „Kiedyś cię znajdę”. Przyniósł Jusis statuetkę Fryderyka w kategorii: „Album roku dance/elektronika/muzyka klubowa”. Siódmy album studyjny Reni Jusis - „Bang!” z 2016 roku otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku elektronika”. Najnowsza płyta artystki pod tytułem „Ćma” pochodzi z 2018 roku.

Koncerty Reni Jusis 2021

Reni Jusis to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Jej muzyka łączy ze sobą rytmy elektropopu, dance oraz soulu. Do jej największych hitów należą m.in. "Zakręcona" czy "Kiedyś cię znajdę". Jeśli jesteś fanem Reni Jusis to z pewnością czekasz na jej koncerty w tym roku. Wokalistka urodzona w Koninie przygotowała dla swoich fanów nie lada gratkę - nową płytę pt. "Je Suis Reni", która będzie inna niż te dotychczasowe. 

 

Zaprezentuje również swój nowy projekt muyzczny "Je Suis Reni". Wokalistka zdecydowała się wziąć na warsztat największe przeboje francuskiej muzyki - takie jak "Voyage, voyage" czy "Comment Te Dire Adieu”. Reni Jusis koncerty 2022 to między innymi występ we Wrocławiu 4 kwietnia.

Wydarzenia

Reni Jusis - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Reni Jusis?

Miejscowości, w których Reni Jusis wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie można zobaczyć koncert online Reni Jusis?
Koncert online Reni Jusis odbędzie się 8 września 2020 w ramach koncertów VOD Artysta też człowiek.
Kiedy urodziła się Reni Jusis?
Reni Jusis urodziła się 29 marca 1974 roku
Jak nazywa się pierwsza płyta Reni Jusis?
Pierwsza płyta Reni Jusis to "Zakręcona"

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn