Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Robert Janowski

Robert Janowski

Robert JanowskiOpisWydarzeniaRobert Janowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Robert Janowski to artysta wszechstronnie utalentowany - piosenkarz, kompozytor, prezenter telewizyjny, dziennikarz radiowy, poeta i aktor. Urodził się w 1961 roku w Inowrocławiu, a wychowywał się w Sochaczewie. W szkole średniej pisał scenariusze i wiersze, a jako student współpracował z magazynem „Literatura”. Z wykształcenia jest weterynarzem.

Robert Janowski - kariera

Swoją artystyczną karierę Robert Janowski rozpoczął, grając w amatorskich teatrach oraz zespołach rockowych takich jak „Oddział Zamknięty”. Przez osiem lat występował w musicalu Metro Janusza Józefowicza. Współpracował też przy tworzeniu musicali takich jak  „Do grającej szafy grosik wrzuć” i „Grosik-2” oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Występował również w Teatrze Rampa, Teatrze Ateneum i Teatrze Rozmaitości. W 1994 roku wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Co mogę dać”, a rok później kolejny pod tytułem „Powietrze”. Jego album Song.pl, zawierający piosenki 20-lecia międzywojennego z 2010 roku uzyskał status platynowej płyty.

Robert Janowski - prowadzący

W 1997 roku Robert Janowski został prowadzącym teleturniej TVP1 Jaka to melodia?. Za tę rolę otrzymał trzy Telekamery oraz Złotą Telekamerę w roku 2009. Jest również dwukrotnym laureatem Wiktora. Swoją pracę w programie zakończył w 2018 roku.

Robert Janowski prowadził audycje radiowe w stacjach RMF FM oraz Radio Złote Przeboje, a od 2018 roku ma swój autorski program - „Najpiękniejsze melodie Roberta Janowskiego” w Radiu Pogoda. W 2018 roku ukazała się siódma płyta artysty pod tytułem Najpiękniejsze melodie. Zawiera ona 10 aranżacji polskich przebojów. Robert Janowski ma na koncie dwie książki - „Muzyka mojego życia” i „Przypadki. Robert Janowski” oraz kilka tomików poezji.

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Kategorie:aktorzy polscy

Wydarzenia

Robert Janowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Janowski?

Miejscowości, w których Robert Janowski wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Warszawa, Kielce, Poznań, Wrocław, Chorzów.

Fani lubią też

Zobacz też