Bonson

Bonson

Bonson to jeden z najbardziej znanych raperów na terenie Polski. Niezwykle charyzmatyczny i umiejący budować doskonałe relacje z fanami. Swoją karierę muzyczną rozpoczął stosunkowo szybko, bo jeszcze przed 20 rokiem życia. Od tego czasu bardzo się rozwinął, zyskał sporą popularność i ogromną grupę zwolenników. Jego utwory charakteryzują się tym, iż są to teksty z przesłaniem, które trafiają zarówno do młodszych, jak i bardziej zaawansowanych wiekowo odbiorców.

Początki kariery Bonsona

Kariera muzyczna Bonsona na dobrą sprawę rozpoczęła się w roku 2008. Wtedy też we współpracy z Matkiem wypuścił mini album o nazwie "Wspomnienia z domu umarłych". Już wtedy zyskał aprobatę w oczach osób utożsamiających się z muzyką rap. Później pojawiły się jeszcze dwa inne mini albumy (oba w 2010 roku), a mianowicie: "EP Ci W D" oraz "Lepiej się witać". Bonson zaczął "wypływać na coraz szersze wody" i rozwijać swoją wyjątkową karierę.

Albumy i dorobek muzyczny

Wskazane wyżej mini albumy to jedynie wstęp do bogatego dorobku muzycznego omawianego artysty. W 2011 roku światło dzienne ujrzał album o nazwie "Historia po pewnej historii". Nagrał go wraz z Matkiem. Na kolejny album trzeba było poczekać do roku 2014, kiedy to wspólnie z Matkiem wydał "O nas się nie martw". Pod koniec roku 2014 roku wspomniany duet wypuścił jeszcze jeden album - "MVP".

 

Albumy Bonsona cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i dobrze się sprzedawały. To napędzało go do jeszcze cięższej pracy. W związku z tym w 2016 roku okazał się długo wyczekiwany album "Znany i lubiany". Potem było ich jeszcze kilka: "Almost Famous", nagrany wspólnie z Laikiem, "Postanawia umrzeć", "ReStart" i "Królu złoty" z roku 2020.

 

W dorobku muzycznym Bonsona znajduje się też jeszcze wiele innych mini albumów, a konkretniej: "Lepiej nie pytać", "Przybij pięć", "Lepiej nie wnikać" i "Kiwka fifka rap do piwka".

Najpopularniejsze single i teledyski

W tym miejscu wypadałoby się zająć najpopularniejszymi singlami i teledyskami Bonsona, a jest ich dość dużo. Wystarczy wymienić:

  • "Mówią, że mam problem" z roku 2013 (wraz z Planet ANM),
  • "Wracam do domu" z roku 2014 (wraz z Matkiem i gościnnym udziałem wokalistki o pseudonimie Masia,
  • "Najlepsze rzeczy" z roku 2020.

Ogromną sławę raperowi przyniósł także udział w utworze pod tytułem "Trzy Korony" z roku 2016, gdzie wystąpił razem z Sobotą, Matheo, Bilonem czy też Anną Karwan.

 

Jeśli chodzi o znane i cenione teledyski na szczególną uwagę zasługują m.in.: "Postanawia umrzeć", "Coś więcej", "Rok później" (współpraca z Matkiem), "Ich już nie ma" (współpraca z Matkiem) i "Wiem co stracę" (współpraca z Matkiem).

Gościnne występy

Bonson jest bardzo cenionym artystą i cieszy się sporym szacunkiem wśród kolegów z branży. Z racji tego często występuje na ich utworach gościnnie. Tak było m.in. w przypadku Małaza ("Nie wiń mnie"), Buczera ("Nie ma jednej prawdy"), Pawbeatsa ("Dzień polarny") oraz Matka ("Puzzle").

 

Bonson w trakcie swojej kariery muzycznej nagrywał z wieloma popularnymi raperami i wokalistami. W tej grupie znajdują się m.in.:

W niektórych przypadkach współpraca była krótka, a w innych zdecydowanie dłuższa. Nie da się ukryć, że na skutek tych muzycznych kooperacji powstało wiele wspaniałych utworów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bonson: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Bonson - Często zadawane pytania

  • Bonson to jedynie ksywka, którą posługuje się raper (podobnie, jak Bons), a w rzeczywistości Bonson ma na imię Damian (drugie imię to Adrian).
  • Artysta urodził się w roku 1990 na terenie Szczecina i wszedł na polską rap scenę w bardzo młodym wieku, jako reprezentant szczecińskiej sceny hip-hopowej.
  • Bonson jest związany z kilkoma różnymi zespołami/wytwórniami. Wystarczy wymienić BBQ, Stoprocent, Asfalt Records, Almost Famous, BonSoul czy też kolektyw SB Maffija.
  • Bonson pojawiał się już w wielu polskich miastach. Można było go ujrzeć m.in. na terenie Krakowa, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa, Torunia, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Zielonej Góry, Szczecina czy też Olsztyna.
  • Najczęściej Bonsona można ujrzeć w duecie z Matkiem lub też Soulpete (jako BonSoul). Wydaje się jednak, że artysta nie zamyka się praktycznie na żadne współprace i czerpie rozmaite inspiracje z polskiej rap sceny. Dzięki temu jest w stanie cały czas się rozwijać i zdobywać nowych fanów.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bonson
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/