Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Pantha du Prince

Pantha du Prince

Pantha du PrinceOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pantha du Prince to pseudonim artystyczny Hendrika Webera. Artysta pochodzi z Niemiec i tworzy muzykę minimal techno, house, elektro oraz dark ambient. Pantha du Prince jest obecny na scenie muzycznej od 2002 roku, kiedy to wydał pierwszy singiel zatytułowany "Nowhere".

Pantha du Prince: pochodzenie 

Pantha du Prince do pseudonim artystyczny, którym posługuje się Hendrik Weber. Artysta jest znany również jako Panthel oraz Glühen 4. Weber to urodzony w 1975 roku w Bad Wildungen w Niemczech kompozytor, producent oraz artysta konceptualny. Specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych jak techno, elektro, house oraz minimal i noise. Od początku swojej kariery Pantha du Prince był związany z takimi wytwórniami jak Dial Records oraz Rough Trade Records. 

Pantha du Prince: kariera

Od początku kariery styl Webera uległ ewolucji. W początkowych stadiach kariery był on oparty o muzykę house oraz minimal techno, a następnie ewoluował do czegoś, co sam artysta określa jako "sonic house". Pierwszy singiel Pantha du Prince został wydany w 2002 roku i został zatytułowany "Nowhere". Dwa lata później na rynku pojawił się pierwszy pełny album artysty o tytule "Diamond Daze" z takimi piosenkami jak "Circle Glider". W 2007 roku powstała płyta "The Bliss". Był to album, na którym artysta zgłębiał radość związaną m.in. z podróżowaniem.

Pantha de Prince: zmiana wytwórni

W 2010 roku Weber przeniósł się do Rough Trade Records. Następnie wydał trzeci album o tytule "Black Noise", na którym badał kolejne style muzyczne. W albumie pojawili się gościnnie tacy artyści jak Tyler Pope oraz Noah Lennox. Płyta została przyjęta z dużym entuzjazmem. W 2012 roku Pantha du Prince zaczął współpracę ze Stephenem Abrym z zespołu Workshop. Dzięki tej współpracy powstał projekt Ursprung oraz album "Ursprung on Dial". W 2013 Weber wydał kolejną płytę tym razem we współpracy z norweskim zespołem The Bell Laboratory. Album został zatytułowany 'Elements of Light". na płycie można usłyszeć wiele instrumentów muzycznych jak perkusja, czy bell carillon. Łączenie różnych stylów muzycznych w swojej twórczości powoduje, że twórczość Pantha de Prince jest unikalna i zawsze zaskakuje fanów powodując nieziemskie doznania. 

Pantha du Prince: albumy i single

Hendrik Weber ma na swoim koncie wiele singli. Są to: "Nowhere", "Butterfly Girl Versions", "Lichten/Walden", "Behind The Stars", "The Splendour", "Stick to My Side", "Lay in a Shimmer" oraz "The Winter Hymn". Poza singlami artysta ma na swoim koncie kilka albumów, do których należą "Diamond Daze", "The Bliss", "Black Noise", "Elements of Light", "The Triad" (wydany również w wersjach remix i ambient), "Conference of Trees", a także powstały w 2022 roku "Garden Gaia".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Pantha du Prince?
Pantha du Prince to pseudonim artystyczny niemieckiego artysty Hendrika Webera.
Skąd pochodzi Pantha du Prince?
Pantha du Prince pochodzi z Niemiec.
Jakie są najbardziej znane utwory Pantha du Prince?
Pantha du Prince ma na swoim koncie wiele singli i albumów. Do jego najbardziej znanych należą single "Nowhere" oraz "Butterfly Girl Versions", a także płyty: "Diamond Daze" oraz "This Bliss".

Fani lubią też

Zobacz też