Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Maciąg

Katarzyna Maciąg

Katarzyna MaciągOpisWydarzeniaKatarzyna Maciąg - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Maciąg jest niezwykle popularną aktorką, która zajmuje znaczące miejsce na polskiej scenie artystycznej. Kobieta o nieprzeciętnej urodzie, doskonałej grze aktorskiej, uroczym uśmiechu oraz mocnej charyzmie, stała się jedną z ulubionych aktorek, którą oglądać możemy w wielu, różnorodnych produkcjach. Jak wyglądały początki artystki? W jakich produkcjach wzięła udział? Z kim współpracowała? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Katarzyna Maciąg i jej historia

Katarzyna Maciąg urodziła się i wychowała w Kozienicach. Po ukończeniu szkoły średniej artystka studiowała na Wydziale Neofilologii w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dwa lata później młoda artystka wybrała dla siebie Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, którą ukończyła na wydziale aktorskim. 

Katarzyna Maciąg swojej życie prywatnie bardzo mocno chroni przed mediami, niechętnie dzieląc się jakimikolwiek informacjami. W związku z ochroną swoich danych i informacji aktorka nie prowadzi konta na Facebooku czy Instagramie. Spekuluje się, że aktorka tworzy parę z innym aktorem - Stefanem Pawłowskim. 

Dorobek artystyczny Katarzyny Maciąg

Debiut artystyczny aktorki miał miejsce już na trzecim roku studiów aktorskich. Młoda artystka wystąpiła wówczas w spektaklu "Gąska" w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Katarzyna Maciąg swoją doskonałą grę aktorską prezentowała na deskach wielu znanych teatrów rozsianych po całej mapie Polski. Wyróżnić można Teatr Stary w Krakowie, Teatr My, Teatr Wybrzeże, Teatr Śląski, Teatr Nowy w Krakowie i inne znane miejsca sztuki. Aktorka brała udział w spektaklach takich jak: "Najzwyklejszy cud", "Amok moja dziecinada", "Oczyszczanie", "Gąska", "Golgota wrocławska", "Grupa Laokoona", "Czekając na Turka" czy "Single i remiksy".

Katarzyna Maciąg znana jest także ze ekranu. Debiutem filmowym aktorki była produkcja "Korowód". Co więcej, artystka pierwszoplanowe role odegrała także w takich filmach jak "Randka w ciemno", "Weselna Polka", "Facet (nie) potrzebny od zaraz", które pokochała szeroka grupa odbiorców. 

Seriale, w których brała udział aktorka to m.in. takie produkcje jak: "Głęboka woda", w której wcieliła się w rolę Miki Wójcik, "O mnie się nie martw" jako Ewa Walczak, "Linia życia" jako Olga Turowska-Grabowska, "Przyjaciółki" jako Joanna Małek, "Szpilki na Giewoncie" jako Marta Łukasik, "Trzeci oficer" jako Zofia Chenoir.

W związku z niezwykle interesującym głosem aktora na swoim koncie ma także role dubbingowe. Wzięła udział m.in. w takich produkcjach jak: "Krzysiu, gdzie jesteś?", "Listonosz Pat", "Sarila"

Katarzyna Maciąg oprócz udziału w wielu produkcjach filmowych, serialowych czy teatralnych, wzięła udział w 2018 roku, w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo". 

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w bardzo wielu projektach teatralnych, serialowych czy filmowych, Katarzyna Maciąg miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi twórcami świata artystycznego. Do grupy najczęściej spotykanych artystów zaliczyć można takie osoby jak: Jan Wieczorkowski, Michał Kwieciński, Piotr Głowacki, Jakub Mazurek, Lech Mackiewicz, Marek Bukowski, Mariusz Drężek, Magdalena Waligórska, Joanna Kulig, Marcin Rogacewicz, Paulina Chapko, Krzysztof Globisz oraz wiele innych. 

Nagrody otrzymane przez Katarzynę Maciąg

Katarzyna Maciąg w 2013 roku uzyskała wraz z Piotrem Głowackim nagrodę Najlepsza gra aktorska w kinie niezależnym za udział w filmie Ścinki, w ramach Festiwalu Filmowego Drzwi.

W 2007 roku aktorka otrzymała nagrodę za rolę Thomasiny Coverly w produkcji Arkadia na XXV Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. 

 

Zobacz też: Grażyna Wolszczak, Maciej Radel, Tomasz Karolak, Małgorzata Potocka, Joanna Jabłczyńska, Szymon Bobrowski, Kazimierz Mazur, Antoni Pawlicki, Rafał Cieszyński, Wiktor Zborowski, Olga Sarzyńska, Piotr Janusz, Mateusz Jakubiec, Katarzyna Polewany, Jerzy Grzechnik, Janusz Stokłosa, Marta Burdynowicz, Filip Bobek, Halina Rasiakówna, Mirosław Baka,

 

Wydarzenia

Katarzyna Maciąg - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Maciąg?

Miejscowości, w których Katarzyna Maciąg wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kalisz, Lublin.

Ile lat ma Katarzyna Maciąg?
Znana i lubiana aktorka urodziła się 3 maja 1982 roku.
Ile wzrostu ma Katarzyna Maciąg?
Katarzyna Maciąg ma 163 cm wzrostu.
Czy Katarzyna Maciąg ma rodzeństwo?
Katarzyna Maciąg ma brata Michała.
Których serial przyniósł aktorce największą popularność?
Katarzyna Maciąg uzyskała ogromną popularność, biorąc udział w serialu Teraz albo nigdy, wcielając się w rolę Basi Jasnyk.
Czy Katarzyna Maciąg ma dzieci ?
Katarzyna Maciąg ma syna.

Fani lubią też

Zobacz też