Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Classic

ClassicSzczegółyOpisWydarzeniaClassic - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Iłów
dyscyplina:
Zespół disco polo
social media:

Opis

Classic to zespół disco polo, który jest na scenie od samych jej początków. Grupa nie bez powodu uznawana jest za pionierów i głównych reprezentantów gatunku klasycznego disco polo, często porównywana pod względem stylu do takich gwiazd jak Modern Talking.

O Classic

Classic ma w swoim dorobku ogromną liczbę przebojów, które nadały klimat niejednej prywatce, zdobywając rzesze wiernych fanów oraz wiele sukcesów. Formacja powstała w 1992 roku w Iłowie. Debiutancka płyta Classic Jolka, Jolka ukazała się w roku 1994 roku. W jednakowym czasie swoją premierę miał również teledysk nakręcony do piosenki pod tym samym tytułem, co nazwa pierwszego krążka w historii zespołu.

 

Kolejne lata upłynęły grupie pod hasłem wielkich tras oraz promocji na festiwalach. Uwieńczeniem bogatej działalności i twórczości zespołu Classic była trasa koncertową z legendarnym Modern Talking. Do największych hitów należą: „Jolka, Jolka” , „Warto żyć” , „Jesteś wielkim spełnieniem” , „Piękną miałaś twarz” , „Nie chcę więcej” , „Jeszcze dzień najwyżej dwa” , „Hej czy Ty wiesz” .

 

W grudniu 2005 roku zespół Classic zaprezentowała kolędy, zarejestrowane na zlecenie firmy Carlsberg Polska, które stały się częścią zimowej promocji produktów takich jak: Kasztelan Zimowy, Piast czy Bosman. Dwa lata później z kapeli odszedł Norbert Sznuk, a jego miejsce zajął Piotr Strycharski, który był wieloletnim przyjacielem zespołu.

 

W tym samym roku  koncerty Classic można było usłyszeć na Juwenaliach Studenckich. W 2009 roku Classic wydał kolejną płytę pt. „Wielka Kolekcja” na której znalazły się największe hity tego zespołu. W lipcu 2010 zespół wydał kolejną płytę pt. „Wszystko się zmienia”. Krążek prezentował takie hity jak W perły zmienić deszcz, Tutaj jest oraz Wszystko się zmienia. Za ten album otrzymali platynową płytę za sprzedaż ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

 

Wydane w 2017 single „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie” oraz „Miłość gorąca jak ogień” osiągnęły certyfikaty złotych płyt.

 

Aktualny skład zespołu Classic to:Mariusz Winnicki, Tomasz Orłowski, Piotr Strycharski, Sebastian Dorosiewicz, Mieczysław Grubiak, Robert Klatt, Bartek Węgiel, Mietek Felecki.

Koncerty zespołu Classic

Classic to jeden z najbardziej popularnych zespołów prezentujących muzykę disco polo w Polsce. Koncerty Classic za każdym razem cieszą się dużym uznaniem wśród fanów tego gatunku muzycznego, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń muzycznych z udziałem zespołu.

Wydarzenia

Classic - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Classic?

Miejscowości, w których Classic wystąpi w najbliższym czasie: Gądecz, Mrągowo.

Fani lubią też

Zobacz też