Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Francesco Napoli

Francesco Napoli

Sprawdź wydarzenia
Francesco NapoliSzczegółyOpisWydarzeniaFrancesco Napoli - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
66 lat
data urodzenia:
26.02.1958
miejsce urodzenia:
Neapol, Włochy
dyscyplina:
Piosenkarz (italo disco), autor tekstów i kompozytor
social media:

Opis

Francesco Napoli, właściwie Francesco Napolitano jest legendą italo disco.  Nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty. Ojciec Francesco chciał, żeby syn został prawnikiem. Jednak muzyk już jako dziecko przejawiał talent muzyczny, grając na gitarze i fortepianie. Na początku lat 80. założył zespół. Sukces osiągnął dzięki dwutygodniowej trasie po Niemczech. Młody, nikomu nieznany muzyk stał się wielką gwiazdą, a dwa tygodnie, zmieniły się w 30 lat.

Obecnie Napoli mieszka na stałe w Niemczech. Włoski pop bardzo spodobał się Niemcom, ale Napoli zdobył popularność w większości krajów europejskich oraz w obu Amerykach. Muzyk wystąpił również wielokrotnie w Polsce. W 1988 roku po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju na Festiwalu w Sopocie. Niejednokrotnie zdobywał złote i platynowe płyty, a jego ostatnia płyta Lady Fantasy sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: "Balla Balla", "Borneo", "Piano piano", "Marina", "Ciao Italia".

Wydarzenia

Francesco Napoli - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Francesco Napoli?

Miejscowości, w których Francesco Napoli wystąpi w najbliższym czasie: Dąbrowa Górnicza.

Kiedy urodził się Francesco Napoli?
Francesco Napolitano, urodzony 26 lutego 1958 roku w Neapolu jest włoskim piosenkarzem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Tworzy muzykę w gatunku italio disco.
Kiedy Francesco rozpoczął swoją przygodę z muzyką?
Francesco już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką. Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko zdobył popularność dzięki piosenkom wykonywanym w stylu popowym, w języku włoskim.
Czy Francesco Napoli występował w Polsce?
Francesco po raz pierwszy w Polsce wystąpił w 1998 roku. Został zaproszony na Sopot Festival przez organizatorów.
Jaki jest ostatni album wydany przez Franceso Napoli?
Ostatnim albumem wydanym przez Francesco Napoli był "Lady Fantasy". Swoją premierę miał 4 lipca 2005 roku. Album odniósł ogromny sukces na skalę światową, sprzedając się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach.

Fani lubią też

Zobacz też