Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Francesco Napoli

Francesco Napoli

Francesco NapoliOpisWydarzeniaFrancesco Napoli - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Francesco Napoli, właściwie Francesco Napolitano jest legendą italo disco.  Nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty. Ojciec Francesco chciał, żeby syn został prawnikiem. Jednak muzyk już jako dziecko przejawiał talent muzyczny, grając na gitarze i fortepianie. Na początku lat 80. założył zespół. Sukces osiągnął dzięki dwutygodniowej trasie po Niemczech. Młody, nikomu nieznany muzyk stał się wielką gwiazdą, a dwa tygodnie, zmieniły się w 30 lat.

Obecnie Napoli mieszka na stałe w Niemczech. Włoski pop bardzo spodobał się Niemcom, ale Napoli zdobył popularność w większości krajów europejskich oraz w obu Amerykach. Muzyk wystąpił również wielokrotnie w Polsce. W 1988 roku po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju na Festiwalu w Sopocie. Niejednokrotnie zdobywał złote i platynowe płyty, a jego ostatnia płyta Lady Fantasy sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: "Balla Balla", "Borneo", "Piano piano", "Marina", "Ciao Italia".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Francesco Napoli - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Francesco Napoli?

Miejscowości, w których Francesco Napoli wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Kiedy urodził się Francesco Napoli?
Francesco Napolitano, urodzony 26 lutego 1958 roku w Neapolu jest włoskim piosenkarzem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Tworzy muzykę w gatunku italio disco.
Kiedy Francesco rozpoczął swoją przygodę z muzyką?
Francesco już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką. Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko zdobył popularność dzięki piosenkom wykonywanym w stylu popowym, w języku włoskim.
Czy Francesco Napoli występował w Polsce?
Francesco po raz pierwszy w Polsce wystąpił w 1998 roku. Został zaproszony na Sopot Festival przez organizatorów.
Jaki jest ostatni album wydany przez Franceso Napoli?
Ostatnim albumem wydanym przez Francesco Napoli był "Lady Fantasy". Swoją premierę miał 4 lipca 2005 roku. Album odniósł ogromny sukces na skalę światową, sprzedając się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach.

Fani lubią też

Zobacz też