Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Brasswood Fest

Organizator: Soundtrek Łukasz Rostkowski

Brasswood FestO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Mela Koteluk akustycznie, Wojciech Mazolewski Yugen II, Shata QS oraz L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble z gośćmi, m.in. IFI UDE - oto artyści, którzy wystąpią ze swoim autorskim repertuarem, a także we wspólnych, unikatowych spotkaniach na tegorocznym Brasswood Fest. Czwarta edycja slow-festiwalu oddechu i muzyki odbędzie się w sobotę 29 lipca, tradycyjnie na scenie LASY w sopockiej Operze Leśnej.

Za kompozycję line up’u i organizację odpowiada dyrektor artystyczny wydarzenia - L.U.C., którego także zobaczymy na scenie wraz z unikatową formacją orkiestry orkiestr – Rebel Babel Ensemble. Współorganizatorem Brasswood Fest jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART, partnerem festiwalu - Miasto Sopot.

W sercu lasu

Brasswood Fest już na stałe wpisał się wakacyjny kalendarz wydarzeń muzycznych, których nie można przegapić. To jedyna impreza w Polsce, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar sceny Opery Leśnej LASY pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość imprezy dopełnia fakt, że jest to jeden z niewielu festiwali, na których można posłuchać muzyki w jej autentycznym brzmieniu także bez zniekształceń soundsystemów. To także seria kameralnych koncertów znanych artystów w niezwykłym akustycznym anturażu, w połączeniu z naturą, ciekawymi instrumentami, a często także w unikatowych, premierowych duetach. Dodatkowych uroków dodają bliskość sopockiej plaży, klimatyczne aranżacje świetlne, foodtrucki i magiczne leśne otoczenie.

Brasswood festiwalem trzech miast!

W tym roku akustyczne koncerty Brasswood odbędą się już nie tylko w Sopocie, ale także w Gdyni i Gdańsku. Impreza będzie miała 3 moduły.

Festiwal spotka 3 niezwykłe miasta Polski, które połączone są magiczną leśną otuliną. To w niej pośród drzew, rzek i pagórków odbywać się będą kameralne koncerty łączące tradycję z futuryzmem. Dokładny koncept zostanie przedstawiony niedługo.

Kogo zobaczymy?

Sopocki Brasswood Fest jest podzielony na moduły, które łączą się wspólną kompozycją. Impreza zaczyna się spektakularnym uderzeniem, jakim jest Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierza sopockie ulice. Kilkudziesięciu muzyków z różnych orkiestr z instrumentami dętymi zaczyna swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a swój finisz ma pod Operą Leśną. To także jedna z niewielu okazji, by wziąć instrument i zagrać wspólnie z Rebel Babel Ensemble. Pod wieczór rozpoczynają się zaś koncerty, na których usłyszymy m.in.: Shata QS, Wojtka Mazolewskiego z projektem Yugen II oraz Melę Koteluk Akustycznie. Nie zabraknie też energetycznego koncertu galowego pod batutą autora Brasswood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble i kolejnymi gośćmi,

Brasswood Pylenie

Festiwal muzyki i oddechu Brasswood Fest połączy pod koniec lipca leśnymi koncertami Gdańsk, Sopot i Gdynię.

W Gdyni odbywać się będzie skupiony na przyszłości i elektronice Brasswood Pylenie.

Tradycja i futuryzm spotkają się finalnie w sopockiej Operze Leśnej na Brasswood Kwitnienie.

W Gdańsku planowany jest zaś oparty na folku i dawnych instrumentach Brasswood Korzenie.

 

Brasswood fest to magiczny, leśny festiwal muzyki i oddechu. Pierwsze skrzypce grają tu żywe instrumenty dęte, blaszane oraz drewniane. W ich akompaniamencie swoje kameralne i akustyczne koncerty grają tu najciekawsi polscy artyści, niekoniecznie Ci z line-upów mainstreamowych festiwali. Celem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego jest prezentacja konsekwentnych artystów, dialog między tradycją a futuryzmem oraz pokoleniami i gatunkami. Celem jest także relaks i zwolnienie tempa oraz wzmocnienie więzów kulturalnych pomiędzy Sopotem, Gdynią i Gdańskiem, połączonych piękną otuliną leśną stanowiącą unikat na skalę europejską.

Sopockiemu Brasswood Kwitnienie towarzyszyć więc mają także skupiony na przyszłości elektroniczny Brasswood Pylenie (Gdynia) oraz folkowy i prezentujący dawne instrumenty Brasswood Korzenie (Gdańsk).

Brasswood Pylenie, który odbędzie się 28 lipca w gdyńskim Kolibki Adventure Park. Z żywymi instrumentami na dwóch leśnych scenach, pośród indiańskich namiotów i domków na drzewach zagrają m.in. Gooral, Dj Noz, IKARVS z także Gelofunk, Abedi, Arayan i Bladzinsky.

29 lipca zaś kiedy w Operze Leśnej odbywać się będą próby do Kwitnienia, w Adventure Parku można będzie wziąć udział w darmowych warsztatach instrumentalnych oraz zabrać pociechy na potańcówkę z najbardziej znanymi utworami z bajek, które zagra na żywo Rebel Babel Ensemble.

Wkrótce ogłoszenia dotyczące koncertów w Gdańsku.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też