Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

P.Unity

P.UnitySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół muzyczny (funk, jazz, rap i soul)
social media:

Opis

P.Unity to polski zespół muzyczny, który specjalizuje się w czterech gatunkach – jazz, soul, rap oraz funk. Na scenie od wielu długich lat, dzięki czemu artystom udało się zebrać pokaźną grupę wiernych fanów.

Projekt P.Unity i powiązani artyści

Na przestrzeni wielu lat, w grupie P.Unity występowało już wielu cenionych artystów. W tym gronie znajdują się oczywiście Jędrzej Dudek (wokal), Maciej Sondij (gitara), Radek Nowak (trąbka), Rafał Dutkiewicz (perkusja), Weronika Grzesiewicz (wokal), Sara Jaroszyk (wokal), Michał Łuka (saksofon), Witold Haliniak (puzon), Adrian Manowski (bas) czy też Miłosz Oleniecki (instrumenty klawiszowe). Co istotne, zespół współpracował już z wytwórnią U Know Me Records.

Wydane EP-ki i albumy

Skoro było już trochę o czołowych artystach i artystkach, związanych z zespołem P.Unity, należałoby się też przyjrzeć wydanym przez tę grupę EP-kom i albumom studyjnym – prawda? Chodzi o następujące krążki:

  • „Mango” (EP z 2017 roku) – z kawałkami „Booboo”, „I and Thou”, „Heinz Solo” oraz „Mango”,
  • „Pulp” (album studyjny z 2018 roku) – numery „Mother”, „Street”, „W.V.O.”, „Rivers Up In The Wild”, „Philosophy”, „Klan”, „Soulschool”, „Changes”, „1”, „Something”, „Milk” i „FUNKJEST” (z Kubą Knapem),
  • „No Codes” (album studyjny z 2023 roku) – utwory „COMINBACKDOWN”, „Hole”, „My Mind”, „Dead Roe”, „The Line”, „Morphin’”, „Fusion”, „No Codes” i „Lovers’ Disappearance”.

Koncerty

Zróżnicowany repertuar, profesjonalizm, muzyczna pasja oraz duża dawka energii przyciągają do zespołu P.Unity wielu fanów – zwłaszcza na koncertach. Artyści zagrali dla nich m.in. w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Lublinie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach czy też Koszalinie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę wykonuje zespół P.Unity?
Polski zespół P.Unity wykonuje bardzo zróżnicowaną muzykę. W jego twórczości na pierwszy plan wysuwają się cztery gatunki – jazz, funk, soul oraz rap. Warto podkreślić, że artyści zaprezentowali się już fanom w wielu polskich miastach.
Jacy artyści i artystki są powiązani z projektem P.Unity?
Z muzycznym projektem P.Unity powiązani są przede wszystkim tacy artyści i artystki, jak: Jędrzej Dudek, Maciej Sondij, Adrian Manowski, Miłosz Oleniecki, Radek Nowak, Rafał Dutkiewicz, Michał Łuka, Sara Jaroszyk, Weronika Grzesiewicz oraz Witold Haliniak. Grupa współpracowała już m.in. z Kubą Knapem oraz wydawnictwem U Know Me Records. Artyści bazują nie tylko na wokalu, ale też na gitarze, basie, trąbce, perkusji, saksofonie, puzonie i instrumentach klawiszowych.
Jakie albumy i EP-ki wydała już grupa P.Unity?
Grupa P.Unity zaczęła od wydania EP-ki o nazwie „Mango”, na której znalazły się cztery kawałki. Artyści zdecydowali się na ten krok w roku 2017. Następnie wydali dwa albumy studyjne, a mianowicie: „Pulp” w 2018 roku (dwanaście numerów i „No Codes” w roku 2023 (dziewięć utworów).
Z jakich numerów znana jest grupa P.Unity?
Najpopularniejsze numery polskiego zespołu muzycznego P.Unity to m.in.: „Heinz Solo”, „FUNKJEST”, „W.V.O.”, „Street”, „Morphin’”, „COMINBACKDOWN”, „Mango”, „My Mind” oraz „The Line”.

Fani lubią też

Zobacz też