Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ania Karwan

Ania Karwan

Ania KarwanOpisWydarzeniaAnia Karwan - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ania Karwan to artystka szerszej publiczności znana jest jako finalistka programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym okrzyknięto ją wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej.

 

Imponuje charyzmą i skalą głosu. Wrażliwa, hyper muzykalna i bardzo kreatywna w studiu, jest artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów. Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych.

Ania Karwan - informacje o artystce 

Ania Karwan to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, znana fanom muzyki popularnej. Wokalistka urodziła się 6 grudnia 1985 roku w Łaszczowie, na wschodzie Polski i wychowała się w muzycznej rodzinie. Jej matka grała na skrzypcach i mandolinie, ojciec tańczył w zespole ludowym, a siostra także śpiewała. Od 16 roku życia mieszka w Warszawie. Zanim rozpoczęła swoją karierę muzyczną, śpiewała na weselach i występowała w restauracjach.

 

Przez długi czas artystka próbowała zająć się muzyka profesjonalnie. W 2000 roku wystąpiła w programie muzycznym "Droga do gwiazd", emitowanym na antenie TVN, w 2008 roku próbowała swoich sił w programie "Idol", a w 2010 zwyciężyła w jednym z odcinków "Szansy na sukces" w TVP2. Rok później wzięła udział w drugiej edycji programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", emitowanej w Polsacie, gdzie dotarła do półfinału. Od tamtej pory Ania Karwan koncerty zaczęła dawać w klubach muzycznych, gdzie występowała w towarzystwie DJów. Swoją przygodę z show-biznesem rozpoczęła dołączeniem do zespołu Ani Dąbrowskiej, później występowała też w chórkach wielu polskich artystów, między innymi Ani Wyszkoni, Pauliny Przybysz, Kasi Cerekwickiej, Stanisława Soyki i Andrzeja Piasecznego. Współpracowała też z Natalią Kukulską. Wiatru w żagle dodało jej dotarcie do finału siódmej edycji programu "The Voice of Poland", znanego z anteny TVP2 i uplasowanie się w nim na trzecim miejscu. 

 

Muzyka Ani Karwan jest połączeniem tanecznej muzyki rozrywkowej i romantycznych ballad z dodatkiem odrobiny rockowych brzmień. Przed wydaniem płyty wokalistka nagrała piosenkę pt. "Mam was", a w 2019 roku wydała swój pierwszy album studyjny, który zatytułowała po prostu "Ania Karwan". Płyta uzyskała status podwójnej platyny, a promowały ją trzy single: "Głupcy", "Czarny świt" i najbardziej popularny utwór pt. "Słucham Cię w radiu co tydzień", który przyniósł artystce zwycięstwo w konkursie "Premiery" podczas 56 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dodatkowo utwór został nagrodzony przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za najlepszą muzykę i słowa do piosenki. W 2020 roku otrzymała nominację do nagrody Fryderyka, przyznawanej przez polski przemysł fonograficzny, w kategorii "Fonograficzny debiut roku". 

 

Wydarzenia

Ania Karwan - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ania Karwan?

Miejscowości, w których Ania Karwan wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Kiedy urodziła się Anna Karwan?
Anna Karwan, urodzona 6 grudnia 1985 roku, jest polską piosenkarką, autorką tekstów oraz aktorką.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Ani Karwan?
Ania Karwan w wieku 15 lat wystąpiła w programie TVN "Droga do gwiazd". Śpiewała w chórkach u Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Andrzeja Piasecznego czy Ani Wyszkoni. W 2011 roku została półfinalistką drugiej edycji programu Polsatu "Must be the Music. Tylko muzyka."
Jaki był pierwszy album Ani Karwan?
Debiutanckim albumem studyjnym piosenkarki jest "Ania Karwan". Płyta miała swoją premierę 15 lutego 2019 roku. Album był promowany singlem "Głupcy", który dotarł do 18. miejsca w zestawieniu AirPlay-Top. Płyta znalazła się na 6. miejscu na liście sprzedaży OLiS.
Czym zajmowała się Ania Karwan przed rozpoczęciem kariery muzycznej?
Przed rozpoczęciem swojej solowej kariery piosenkarka pisała scenariusze do spotów reklamowych, zagrała epizodyczną rolę śpiewaczki w filmie "Bask. Objawienie Ameryki" Hanny Ceglińskiej-Leśnodorskiej.
Czy Ania Karwan występowała w serialach?
Anna Karwan grała piosenkarkę, Ule Skowrońską w kilkunastu odcinkach serialu emitowanego na kanale TVP2 "Barwy szczęścia".

Fani lubią też

Zobacz też