Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandopener-festivalsun-festivalagnieszka-chylinska
Home Artysta Edyta Geppert

Edyta Geppert

Edyta GeppertOpisWydarzeniaEdyta Geppert - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Edyta Geppert to artystka, o której można byłoby rozmawiać długimi godzinami. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Specjalizuje się w piosence literackiej. Urodzona 27 listopada 1953 roku w Nowej Rudzie. Edyta jest aktywna muzycznie (na poważnie) od około 1984 roku, kiedy to zdecydowała się wystąpić na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Już od najmłodszych lat można było w niej dostrzec spory talent. Edyta dobrze wiedziała, jaką ścieżką chce podążać w swojej zawodowej karierze i starannie obierała kolejne cele. Zrobiła oszałamiającą karierę i trudno obecnie znaleźć słuchacza, który nie znałby jej największych utworów.

Edyta Geppert - krótka historia

Piosenka literacka, to kategoria, w której Edyta odnalazła się wyśmienicie. W krótkim czasie zdobyła serca najbardziej wymagających fanów i cieszy się wielką popularnością po dzisiejsze czasy. W jej muzyce zakochani są nie tylko starsi słuchacze, ale też młodzież. Artystka występowała na największych festiwalach w kraju, zdobywając coraz to większe uznanie w oczach kolegów i koleżanek z branży. Publiczność docenia jej profesjonalizm, ambicję i idealne dopasowanie się do charakteru organizowanego wydarzenia muzycznego. Edyta jest kojarzona z takimi wytwórniami muzycznymi, jak: Agencja Artystyczna Edyta, Arston, Polskie Nagrania, Pomaton oraz Universal Music i koncertowała w następujących miejscowościach: Gryfino, Grudziądz, Wołomin, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Płock, Kalisz, Warszawa, Wrocław, Brześć Kujawski, Rzeszów, Kraków, Łomża, Oleśnica, Namysłów, Kutno, Kielce czy też Gdańsk.

Edyta Geppert - dotychczasowy dorobek muzyczny

Najwyższy czas zabrać się za zebranie wszystkich krążków Edyty Geppert w jedną całość. Artystka wypuściła na polski rynek muzyczny takie albumy, jak:

  • "Och, życie kocham cię nad życie",
  • "Historie prawdziwe",
  • "Follow The Call",
  • "Śpiewajmy",
  • "Pytania do księżyca",
  • "Pamiętnik, czyli kocham cię życie",
  • "Debiut",
  • "Wierzę piosence",
  • "Śpiewam życie",
  • "Nic nie muszę - 25-lecie",
  • "Święta z bajki".

Dochodzą do tego dwa albumy koncertowe o nazwie: "Edyta Geppert Recital - Live" oraz "Moje królestwo". Jej najbardziej znane utwory muzyczne to z kolei: "Szukaj mnie", "Och, życie kocham cię nad życie", "Mamo...Córko", "Idź swoją drogą", "Zamiast", "Kwoka", "Nie, nie żałuję", "Jaka róża, taki cierń", "Czy pamiętasz jak to było...", "Sopockie bolero", "Kamień i mgła" oraz "Zaśpiewaj mi piosenkę".

Edyta Geppert - powiązani artyści i współpraca

Edyta Geppert to artystka, z którą prawie każda osoba związana z muzyką chciałby pracować choć przez chwilę. Edyta współpracowała/współpracuje m.in. z takimi artystami, twórcami i zespołami, jak: Krzysztof Herdzin, Kroke, Jacek Cygan, Włodzimierz Korcz, Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski, Magdalena Czapińska, Wojciech Młynarski, Jerzy Ficowski, Bożena Ptak, Marek Dagnan, Henryk Alber czy też Jerzy Szarecki. 

Edyta Geppert - odznaczenia i wyróżnienia

Ważnym elementem wieloletniej kariery muzycznej Edyty Geppert były też rozmaite odznaczenia oraz wyróżniania. W tej kategorii na duże uznanie zasługują następujące laury:

  • nagroda główna im. Karola Musioła na 21. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór "Jaka róża, taki cierń",
  • Grand Prix podczas 23. KFPP w Opolu za piosenkę "Och, życie kocham cię nad życie",
  • pierwsza nagroda na KFPP w Opolu za piosenki "Nie, nie żałuję" i "Idź swoją drogą",
  • Czerwona Kokardka 1998,
  • Honorowy Złoty Mikrofon za całokształt twórczości,
  • Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis",
  • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jak widać jest się czym chwalić, lecz Edyta przez całą swoją karierę była znana z wyjątkowej skromności, za co zresztą pokochała ją tak duża grupa fanów.

 

Zdjęcie: Andrzej Świetlicki 

Wydarzenia

Edyta Geppert - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Edyta Geppert?

Miejscowości, w których Edyta Geppert wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodziła się Edyta Geppert?
Edyta Geppert urodziła się 27 listopada 1953 roku w Nowej Rudzie.
Z jakimi artystami i zespołami współpracowała/współpracuje Edyta Geppert?
Edyta Geppert współpracowała/współpracuje z takimi artystami i zespołami, jak: Krzysztof Herdzin, Kroke, Jacek Cygan, Włodzimierz Korcz, Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski, Magdalena Czapińska, Wojciech Młynarski, Jerzy Ficowski, Bożena Ptak, Marek Dagnan, Henryk Alber czy też Jerzy Szarecki.
Jakie albumy i utwory muzyczne ma na swoim koncie Edyta Geppert?
Edyta Geppert może się pochwalić następującymi krążkami: "Och, życie kocham cię nad życie", "Historie prawdziwe", "Follow The Call", "Śpiewajmy", "Pytania do księżyca", "Pamiętnik, czyli kocham cię życie", "Debiut", "Wierzę piosence", "Śpiewam życie", "Nic nie muszę - 25-lecie" oraz "Święta z bajki". Należy do tego dorzucić dwa albumy koncertowe: "Edyta Geppert Recital - Live" oraz "Moje królestwo". Z kolei jej największe utwory to: "Szukaj mnie", "Och, życie kocham cię nad życie", "Mamo...Córko", "Idź swoją drogą", "Zamiast", "Kwoka", "Nie, nie żałuję", "Jaka róża, taki cierń", "Czy pamiętasz jak to było...", "Sopockie bolero", "Kamień i mgła" oraz "Zaśpiewaj mi piosenkę".
Jakie odznaczenia i wyróżnienia posiada Edyta Geppert?
Edyta Geppert zgromadziła do tej pory następujące odznaczenia i wyróżnienia: nagroda główna im. Karola Musioła na 21. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór "Jaka róża, taki cierń", Grand Prix podczas 23. KFPP w Opolu za piosenkę "Och, życie kocham cię nad życie", pierwsza nagroda na KFPP w Opolu za piosenki "Nie, nie żałuję" i "Idź swoją drogą", Czerwona Kokardka 1998, Honorowy Złoty Mikrofon za całokształt twórczości, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Fani lubią też

Zobacz też