Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Daniec

Marcin Daniec

Marcin DaniecSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
66 lat
data urodzenia:
01.10.1957
miejsce urodzenia:
Wielopole Skrzyńskie
dyscyplina:
Artysta kabaretowy, stand-uper, komik i satyryk
social media:

Opis

Marcin Daniec to niezwykle lubiany i popularny satyryk, artysta kabaretowy, stand-uper. Urodził się w 1957 roku w Wielopolu Skrzyńskim. W 1984 roku wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 roku pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w TVP2. Od lat właściwie nie ma konkurencji na scenie kabaretowej. Ze swoimi tekstami zawsze trafia zarówno do młodych, jak i nieco starszych, rozbawiając ich do łez. Na scenie wciela się w różne postaci, m.in. Marcinka, Pana Ignacego, czy Górala. Artysta ma na koncie nagrodę tygodnika „Wprost”, uznającą go za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”, 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku został okrzyknięty „Satyrykiem Wszechczasów”. Dowodem na talent artysty są jednak przede wszystkim pełne sale i błyskawicznie sprzedające się bilety. Marcin Daniec ma bowiem świetny kontakt z publicznością, której reakcje często stają się częścią programu.

Marcin Daniec kabaret! Marcin Daniec bilety. Marcin Daniec występy 2023 bilety dostępne na eBilet!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Marcin Daniec?
Marcin Daniec, urodzony 1 października 1957 roku w Wielopolu Skrzyńskim jest jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Jest znaną postacią telewizyjną i głównym wykonawcą programów "Meeting Kabaretowy" oraz "Marzenia Marcina Dańca".
Jak rozpoczęła się kariera Marcina Dańca?
W 1984 roku wraz z Krzysztofem Januszem założyli kabaret "Takich Dwóch" Ponadto współpracował regularnie z kabaretami "Pod Egidą" i "Wały Jagiellońskie". W 1994 roku Marcin Daniec postanowił występować samodzielnie i tak dzieje się do dzisiaj. Dzięki występom w wielu programach telewizyjnych zdobył dużą popularność.
Co jest największą zaletą Marcina Dańca?
Marcin Daniec jest artystą, który bezbłędnie potrafi wcielać się w przeróżne postacie, naśladując i przejaskrawiając ich cechy. Aktor na scenie umiejętnie zmienia się z małego chłopca w zagorzałego kibica sportowego, dzięki czemu potrafi wywołać uśmiech nawet na najbardziej kamiennych twarzach.
Jakie są najpopularniejsze "wcielenia" Marcina Dańca?
Do najbardziej znanych estradowych wcieleń wliczają się Pan Ignacy, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową, Waldemar K-jako zagorzały kibic sportowy oraz Marcinek, jako duże dziecko.
Czy Marcin Daniec występował w telewizji?
Marcin Daniec od marca do maja 2010 roku prowadził program "Hit Dekady", który był emitowany na kanale TVP2, w każdym odcinku towarzyszyła mu inna prezenterka. W kwietniu i maju 2012 roku prowadził program "Daniec z gwiazdami, czyli Euro Show" emitowany w TVP1.

Fani lubią też

Zobacz też