Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Agnieszka Wielgosz

Agnieszka Wielgosz

Agnieszka WielgoszOpisWydarzeniaAgnieszka Wielgosz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Agnieszka Wielgosz to polska aktorka występująca w programach telewizyjnych, produkcjach filmowych i sztukach teatralnych. Rozpoznawalna dzięki angażom w wielu polskich serialach, m.in. w serialu obyczajowym Pierwsza Miłość. Zagrała do tej pory w kilkudziesięciu filmach. Brała udział także w programach telewizyjnych, np. Big Music Quiz. Prywatnie mama, miłośniczka jogi i aktywnego spędzania czasu. Agnieszka Wielgosz prowadzi swoją stronę na Facebooku (7,7 tys. obserwujących), udziela się również na portalu Instagram (19,3 tys. obserwujących). Przedstawiamy najciekawsze informacje o aktorce.

Biografia Agnieszki Wielgosz. Wykształcenie, początki kariery i obecne występy

Agnieszka Wielgosz urodziła się 19 września 1972 roku w Krakowie. Z tym miastem wiązała także poszczególne etapy edukacji. Swoją przygodę ze sztuką aktorską rozpoczęła na studiach wyższych. Jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Uczelnię ukończyła w 1996 roku w wieku 26 lat na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Jeszcze jako studentka zagrała w swoim pierwszym filmie pt. Spis cudzołożnic reżyserii Jerzego Stuhra. Jej kariera teatralna nabrała na rozpędzie w kolejnych latach. Od 1996 do 2004 roku występowała jako aktorka Teatru Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. Obecnie gra role teatralne jako gość, m.in. w warszawskim teatrze Rampa i w krakowskim alternatywnym teatrze MIST. Występuje również w Teatrze Kamienica. Występowała na deskach tarnowskiego Teatru im. Solskiego, Teatru Dramatycznego w Legnicy czy w mniejszych teatrach warszawskich. Agnieszka Wielgosz jest producentką, udziela się także w mediach społecznościowych, gdzie chętnie podejmuje interakcję z fanami. Prywatnie jest matką Mileny, Maurycego i Nikodema. Od 2012 do 2016 roku była w związku małżeńskim z Tomaszem Malinowskim.

Agnieszka Wielgosz i jej filmografia serialowa

Agnieszka Wielgosz jest przede wszystkim kojarzona z różnych produkcji serialowych, emitowanych m.in. w Polsacie, TVP i TVN. Jej charakterystyczną rolą jest wcielenie w Malwinę Florek w serialu "Pierwsza miłość". Wielgosz gra w tym serialu nieprzerwanie od 2010 roku. Wcześniej, w tej samej produkcji) zagrała epizodycznie jako Kamila Wąsowska w 2006 roku. Wśród najważniejszych serialowych pozycji filmograficznych w karierze Wielgosz można wyróżnić:

  • "Złotopolscy" (1997),
  • "Plebania" (2000),
  • "Samo życie" (2002-2010),
  • "Na wspólnej" (2003-2022),
  • "Pierwsza miłość" (2006, 2010-),
  • "Camera Cafe" (2004),
  • "Druga szansa" (2018),
  • "Ojciec Mateusz" (wielokrotnie).

Współpraca Agnieszki Wielgosz z innymi artystami

Agentką Agnieszki Wielgosz, zgodnie z informacjami podanymi przez aktorkę na jej oficjalnym koncie na Instagramie, jest Ewa Lewandowska z Agencji Ekipa. Zagrała w produkcjach występując razem m.in. z: Tomaszem Karolakiem, Jarosławem Boberkiem, Aleksandrą Popławską, Przemysławem Sadowskim, Małgorzatą Kożuchowską, Michałem Żurawskim czy Rafałem Królikowskim. Jej ostatnią, bardzo znaną rolą filmową jest produkcja The End z 2021 roku. Wcześniej występowała m.in. w filmie Śliwowica, Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat, Hel, czy Mała wielka miłość. Wystąpiła epizodycznie w serialach: Hela w opałach (grając razem z Agatą Kuleszą czy Marcinem Dorocińskim) oraz Magda M. (występując z Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim czy Bartłomiejem Świderskim).

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Agnieszka Wielgosz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Agnieszka Wielgosz?

Miejscowości, w których Agnieszka Wielgosz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Kraków.

Ile ma wzrostu?
Agnieszka Wielgosz jest dosyć niską aktorką. Z powodu na swój niewielki wzrost na planie jednego z seriali musiała używać specjalnego podestu. Według plotek mierzy nie więcej niż 160 centymetrów.
Gdzie można zobaczyć jej aktywność?
Agnieszka Wielgosz chętnie udziela się w social mediach. Prowadzi swój profil na Facebooku i Instagramie. Szczególnie na tym drugim często zdaje relacje ze swoich występów teatralnych i filmowych.
Kiedy zrobiło się o niej bardzo głośno?
Agnieszka Wielgosz wywołała wielką sensację w trakcie trwania wydarzenia Era Schaeffera (festiwal). Podczas występu zademonstrowała sztuczny biust, co wzbudziło wielką uwagę widzów i opinii publicznej.Agnieszka Wielgosz ma za sobą gorącą sesję w Playboyu. Aktorka chętnie pokazuje swoją urodę, co można zobaczyć m.in. spoglądając na jej oficjalny profil na FB.
Jaki jest jej ostatni film?
Agnieszka Wielgosz wystąpiła w produkcji The End reżyserii Tomasza Mandesa w roli Anny Małek. Fabuła filmu dzieje się w czasach współczesnych, a produkcja została sklasyfikowana jako komedia/thriller.
Z kim najczęściej współpracuje?
Agnieszka Wielgosz jest aktywna na polskiej scenie teatralno-filmowej od 1994 roku. W czasie swojej kariery współpracowała z setkami aktorów. Najczęściej występowała jednak z: Piotrem Nowakiem (8 wspólnych produkcji), Marcinem Kwaśnym (8), Sławomirem Orzechowskim (7) i Sebastianem Konradem (7).
Jakie ma cechy charakterystyczne?
Agnieszka Wielgosz ma rude, kręcone włosy. Jest znana także ze względu na swój charakterystyczny, lekko ochrypły głos. Przez wielu internautów została okrzyknięta polską seksbombą.

Fani lubią też

Zobacz też