Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Bisz

BiszOpisWydarzeniaBisz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bisz, czyli Jarosław Jaruszewskito polski raper, poeta i producent muzyczny. Karierę muzyczną rozpoczął w 1999 roku, początkowo współpracując z bydgoskimi raperami.

Bisz znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współtworzył także duety wraz z producentami muzycznymi Kosą i Pekro. Prowadzi ponadto solową działalność artystyczną, w ramach której wydał 5 płyt. Bisz w trakcie swojej kariery współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau (Medium), Cira, Buka oraz Vienio.

Debiutancka płyta Bisza

W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta Bisza Wilk chodnikowy. Nagrania pojawiły się dzięki wytwórni Fandango Records. Na krążku znalazło się 14 autorskich utworów, za których produkcję odpowiadali m.in. Oer i Bob Air. Do krążka dołączono tomik poezji autorstwa rapera. Stworzono też teledyski do utworów „Jestem bestią”, „Banicja”, „Pollock” i „Indygo” .

 

W październiku 2012 roku do sprzedaży pojawiła się płyta Miuosha – Prosto przed, gdzie jako gość wystąpił Bisz. W 2014 roku Bisz zagościł na płycie Vienia – Etos 2. W październiku na sklepowe półki trafiła kolejna płyta B.O.K z udziałem Bisza – Labirynt Babel.

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Zuzanna Leszczak, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Bisz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bisz?

Miejscowości, w których Bisz wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też