Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Cleo

CleoSzczegółyOpisWydarzeniaCleo - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
25.06.1983
miejsce urodzenia:
Szczecin
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, malarka, projektantka mody
social media:

Opis

Cleo czyli Joanna Klepko to piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody. Urodziła się w 1983 roku w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”. Jej kariera nabrała tempa po ukazaniu się singla My Słowianie, który został stworzony we współpracy z Donatanem.

Rozwój kariery Cleo 

Przełomem w karierze wokalistki była współpraca z producentem muzycznym Donatanem i wypuszczeniu wspomnianego singla My Słowianie. Rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, zajmując 14. miejsce. Kolejnym przebojem Cleo był nagrany z  Donatanem i zespołem Enej utwór „Brać”.

 

W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę Celo „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną. W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo - „Bastet” z piosenką „Zabiorę nas”. Uzyskał status platyny.

 

W 2015 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Pod koniec września otrzymała nominację do nagród MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii „najlepszy polski wykonawca.

W 2017 roku ukazała się reedycję albumu pt. Bastet, który wzbogaciła o drugi krążek, zawierający dwie premierowe piosenki „Pali się” i „Serce”. 

 

Rok 2018 przyniósł kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”, na którym gościnnie wystąpił polski wokalista reggae Mesajah. Cleo ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie SuperJedynki czy Eska Music Awards 2014.

 

W 2019 roku pojawiły się jej dwa single, „Wrrra” i „Za krokiem krok”, z którym po raz pierwszy dotarła na szczyt radiowej listy AirPlay. W 2019 roku Jwydała kolejne dwa single: „Kły”, stworzony wspólnie z donGURALesko w ramach wspólnego projektu Donatana i Roberta Lewandowskiego.

Wydarzenia

Cleo - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Cleo?

Miejscowości, w których Cleo wystąpi w najbliższym czasie: Mrągowo.

Fani lubią też

Zobacz też