Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Leszek Lichota

Leszek Lichota

Leszek LichotaSzczegółyOpisWydarzeniaLeszek Lichota - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
17.08.1977
dyscyplina:
Polski aktor filmowy i teatralny.
social media:

Opis

Leszek Lichota to urodzony w 1977 roku w Wałbrzychu polski aktor filmowy i teatralny. W 2002 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie i związał się zawodowo z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Rozwój kariery aktorskiej Leszka Lichoty

Jego debiut aktorski miał miejsce w czasie, kiedy wcielił się w rolę Nany Sirbanghy w Hamlecie Wtórym Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa. Dużą popularność zyskał dzięki grze w serialach TVN. Wcielił się tam w postaci Grzegorza Zięby w Na Wspólnej i Marka Dębskiego w Prawo Agaty.

 

Leszek Lichota jest aktorem, który zdobył wiele nagród i nominacji. Należą do nich między innymi: (2002) Wyróżnienie za role w spektaklach dyplomowych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza: Sen Nocy Letniej, A wódki nie starczy, Love na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2011)Nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Adama Grada w filmie Lincz. (2011) Wyróżnienie aktorskie za rolę w spektaklu Teatru TV Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w Sopocie. (2015) Nominacja w kategorii Aktor w plebiscycie Telekamery 2015 Tele Tygodnia.

Wydarzenia

Leszek Lichota - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Leszek Lichota?

Miejscowości, w których Leszek Lichota wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Jaworzno, Toruń, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też