Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Andrzej Sikorowski

Andrzej Sikorowski

Andrzej Sikorowski OpisWydarzeniaAndrzej Sikorowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Andrzej Sikorowski to jeden z najbardziej znanych polskich artystów związany z krakowską grupą Pod Budą. Jest nie tylko wokalistą, ale też autorem tekstów oraz kompozytorem. Współpracował między innymi z Andrzejem Zauchą czy Grzegorzem Turnauem.

Andrzej Sikorowski informacje o artyście 

Piosenki Andrzeja Sikorowskiego wykonywali inni znani artyści ( między innymi Alicja Majewska czy Maryla Rodowicz). Niezwykle skromny, stroniący od sławy, ale utalentowany. Popularność przyniosły mu takie piosenki jak " Bardzo smutna piosenka retro" czy " Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" (  wykonywana w duecie z Grzegorzem Turnauem).

 

Tworzy  utwory z pogranicza popu i poezji śpiewanej, choć do tego drugiego rodzaju muzycznego jest mu zdecydowanie bliżej. Muzyka Andrzeja Sikorowskiego  jest ponadczasowa i mimo że od debiutu artysty minęło ponad 40 lat,  coraz młodsi zachwycają się jego twórczością. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest on autorem muzyki do wielu filmów dla dzieci. W ostatnim czasie podjął współpracę muzyczną  ze swoją córką Mają, co zachwyciło fanów artysty i sprawiło, że pojawili się nowi. To połączenie dwóch artystycznych światów pokazało nową jakość muzyki Sikorowskiego, która okazała się ponadczasowa.

Muzyka Andrzeja Sikorowskiego jest ponadczasowa i ciągle aktualna. Przejmujące teksty to zbiór doświadczeń i spostrzeżeń artysty, pod którymi może podpisać się wielu z jego pokolenia. Sikorowski od zawsze podkreślał, że liryzm jest w muzyce najważniejszy i konsekwentnie trzyma się tej tezy. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
ANDRZEJ SIKOROWSKI Z ZESPOŁEM - JUBILEUSZ

ANDRZEJ SIKOROWSKI Z ZESPOŁEM - JUBILEUSZ

21.04-28.05.2023

Czerwionka-Leszczyny, Dzierżoniów, Kraków

Andrzej Sikorowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Andrzej Sikorowski ?

Miejscowości, w których Andrzej Sikorowski wystąpi w najbliższym czasie: Dzierżoniów, Czerwionka-Leszczyny, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn