Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Wiktor Dyduła

Wiktor Dyduła

Wiktor DydułaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wiktor Dyduła to popularny wokalista. Oprócz barwy głosu, artysta zasłynął także ze specyficznego humoru i sposobu bycia.

Który program muzyczny przyniósł dla Wiktora Dyduły największą popularność? Który kawałek cieszy się szczególnym zainteresowaniem w branży muzycznej? Przyjrzyjmy się ciekawej postaci z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Wiktor Dyduła i jego historia

Wiktor Dyduła to uczestnik 12 edycji programu The Voice of Poland. Artysta zajął w nim czwarte miejsce. Dzięki programowi twórca zyskał sympatię fanów. Na pierwszy plan wysuwa się temperament muzyczny młodego artysty, humor, oraz wyjątkowy sposób bycia. To sprawia, że Wiktor Dyduła pomimo krótkiej obecności na rynku muzycznym, już dziś wypracował sobie własny styl, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizerunkowym.

Wracają do samego początku, Wiktor Dyduła dość późno zaczął swoją przygodę z muzyką. Zamiłowanie do muzyki odkrył dopiero w gimnazjum, mając około 15 lat. Pomimo tego od najmłodszych lat związany był ze sztuką. Uczęszczał m.in. na lekcje tańca. W liceum Wiktor Dyduła miał już swój pierwszy zespół. Jednak nigdy nie uczęszczał na żadne lekcje śpiewu - jest naturszczykiem, samoukiem. Techniczne szlify zdobywał pod okiem trenerów w popularnym programie muzycznym. 

Dorobek artystyczny

Po brawurowym wykonaniu ogromnej liczby coverów Wiktor Dyduła rozpoczął pracę nad solowym materiałem oraz debiutancką płytą. Do najpopularniejszych utworów, które do tej pory ujrzały światło dzienne, zaliczyć należy m.in.: 

  • "Koło fortuny" 
  • "Dobrze wiesz, że tęsknię"
  • "Pal Licho!"
  • "Ćwierć wieku"
  • "Santorini"
  • "Złości Miłości"
  • "Feliz Navidad"
  • "Róża bez kolca"

Każdy utwór od początku kariery jest doskonały, dopracowany pod każdym, najmniejszym detalem i szczegółem. Pomimo szybkiego tempa wydawania nowych utworów, artysta nie traci na doskonałej jakości własnych singli. Każdy kawałek odbija się szerokim echem wśród widzów, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów. 

Dokonania artystyczne 

Wiktor Dyduła ze swoim debiutanckim singlem "Dobrze wiesz, że tęsknię" pojawił się na listach przebojów w rozgłośniach radiowych. Oprócz wyjątkowej barwy głosu Wiktor Dyduła zajmuje się rówież komponowaniem. Artysta był jednym z kandydatów do prestiżowego nagrody Bursztynowego Słowika w Sopocie. Co więcej, oprócz programu muzycznego The Voice of Poland, Wiktoria Dyduła brał udział także w Idolu, mając zaledwie 19 lat.

Współpraca z innymi artystami

Pomimo swojego młodego wieku i krótkiej obecności na rynku muzycznym, udział wprogramach rozrywkowych pozwolił młodemu artyście na współpracę z wieloma artystami.  Z całą pewnością na szczególną uwagę zasługuje praca z trenerami programu. Tomson i Baron to dwóch popularnych muzyków z zespołu Afromental. Duet wykonujący muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu, wpisał się w upodabnia młodego wokalisty. Udział w programach rozrywkowych czy w konkursach sprawił, że Wiktor Dyduła mógł stać na jednej scenie z takimi gwiazdami polskiej muzyki jak m.in.: Michał Szpak czy Anna Karwan. 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie życie wiódł artysta przed przystąpieniem do programu The Voice of Poland?
Wiktor Dyduła przed udziałem w znanym show telewizyjnym był kelnerem w sopockim Sheratonie.
Który utwór artysty cieszy się największą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona fanów?
Wiktor Dyduła na swoim koncie posiada bardzo wiele różnorodnych utworów, jednak największą popularnością cieszy się kawałek Dobrze wiesz, że tęsknię.
Skąd pochodzi Wiktor Dyduła?
Wiktor Dyduła pochodzi z Przewidza.
Ile wzrostu ma Wiktor Dyduła?
Artysta mierzy około 190 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też