Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta August Burns Red

August Burns Red

August Burns RedOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

August Burns Red to amerykański zespół metalcore’owy pochodzący z Pensylwanii. Zespół powstał w 2003 roku i od tego czasu wydał 9 albumów studyjnych. Grupa była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy w kategorii “Best Metal Performance”. Ostatni album zespołu “Guardians” ukazał się 3 kwietnia 2020 roku.

W obecny skład grupy wchodzą gitarzysta prowadzący John Benjamin "JB" Brubaker, gitarzysta rytmiczny Brent Rambler, perkusista Matt Greiner, wokalista Jake Luhrs oraz basista Dustin Davidson. Kwintet z Pensylwanii był związany z dwoma labelami: Solid State, które wydało 6 pierwszych płyt zespołu, oraz Fearless, odpowiedzialne za trzy ostatnie wydawnictwa. Płyty zespołu notowały wysokie miejsca na amerykańskich listach przebojów – zespół dwukrotnie osiągnął 9. miejsce na liście „Billboard 200”, a aż 6 wydawnictw zostało sklasyfikowanych na 1. miejscu na liście US Christian.

August Burns Red: koncerty

Zespół jest aktywny scenicznie od 2004 roku. Koncerty zespołu odbywały się zarówno w ramach tournée, jak i festiwali. Jednym z pierwszych dużych eventów, w których wziął udział zespół, był Download Festival 2008. Kto wystąpił wówczas u boku August Burns Red? Zespół dzielił scenę z takimi gwiazdami jak KISS, The Offspring, Judas Priest, Seether, Rise Against czy Bullet For My Valentine. Bilety błyskawicznie wyprzedały się w całej Wielkiej Brytanii.

Rock am Ring, Hellfest, Graspop Metal Meeting, Wacken Open Air czy Brutal Assault to tylko niektóre z najważniejszych metalowych imprez, na których na przestrzeni lat gościł zespół August Burns Red. Bilety na wydarzenia związane z zespołem z Pensylwanii cieszyły się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników metalcore’owych brzmień.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół August Burns Red?
August Burns Red wydał do tej pory aż 9 albumów studyjnych: „Thrill Seeker (2005), „Messengers” (2007), „Constellations” (2009), „Leveler” (2011), „Sleddin’ Hill” (2012), „Rescue & Restore” (2013), „Found in Far Away Places” (2015), „Phantom Anthem” (2017) oraz „Guardians” (2020)”.
Jaką muzykę tworzy zespół August Burns Red?
Kwintet August Burns Red to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli gatunku metalcore. Choć zespołowi przypisuje się również łatkę chrześcijańskiego metalu, członkowie starają się nie powiązywać stylu muzycznego z religią.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu August Burns Red?
Kariera zespołu August Burns Red zaczęła się w 2004 roku, gdy wydawnictwo CI Records wydało ich pierwszą EP-kę, zatytułowaną „Looks Fragile After All”. Rok później światło dzienne ujrzał studyjny debiut kapeli, „Thrill Seeker”.

Fani lubią też

Zobacz też