Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Szymon Bobrowski

Szymon Bobrowski

Szymon BobrowskiOpisWydarzeniaSzymon Bobrowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Szymon Bobrowski w 1995 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi z nagrodą na Festiwalu Szkół Teatralnych. 

O Szymonie Bobrowskim 

Szymon Bobrowski słynie z wszechstronności emploi. Ma w dorobku role komediowe i dramatyczne, kostiumowe i bardzo współczesne. Od początku kariery zawodowej z sukcesami występuje na scenach teatralnych.

 

Szlify zawodowe zdobywał pod okiem wybitnych reżyserów filmowych takich jak Krzysztof Zanussi, Władysław Pasikowski, Wojciech Smarzowski, czy Andrzej Wajda. Najciekawsze role stworzył w filmach: "Prawo ojca" Marka Kondrata, "Pierwszy milion" Waldemara Dzikiego, „Strefa ciszy” Krzysztofa Langa, „Samotność w sieci” Witolda Adamka, „Serce na dłoni” Krzysztofa Zanussiego, „Niezawodny  system” Izabeli Szylko, „Bokser” Tomasza Blachnickiego, „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, czy "Powidoki" Andrzeja Wajdy.

 

Po studiach zadebiutował w Teatrze Nowym w Poznaniu "Czajką" Czechowa w reżyserii Eugeniusza Korina. Z Teatrem Nowym związany był przez cztery sezony i w tym czasie wyróżniony  został wieloma nagrodami.  Od 1999 roku Szymon Bobrowski przez dziesięć lat grał w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie partnerował na scenie najwspanialszym polskim artystom teatralnym takim, jak Krystyna Janda i Marek Kondrat w „Kto się boi Virginii Wolf" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, Januszowi  Gajosowi rolą Raskolnikow w "Swidrygajłowie" w reżyserii Andrzeja Domalika i Zbigniewowi Zapasiewiczowi w „Glenn Garry Glenn Rose” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.

 

Od 2009 roku, kiedy odbyła się premiera komediowego „mega hitu” teatralnego „Boeing Boeing” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego nazwisko Bobrowskiego stało się marką przyciągającą do teatru rzesze oddanych miłośników. Główną rolę w tym spektaklu zagrał rekordową liczbę 380 razy w Polsce i na świecie. Staranny dobór ról oraz współpraca z najlepszymi reżyserami zagwarantowały sukcesy wszystkim kolejnym tytułom z jego udziałem, jak „Księżyc i magnolie” w Teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego, "Intryga" w reżyserii Jana Englerta, „Imię" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, czy wreszcie „Miłość w Saybrook” Eugeniusza Korina, które nieustannie gromadzą komplety widzów w całej Polsce. Mimo intensywnej pracy w teatrze, aktor zagrał też w wyjątkowych serialach jak mi.in. "Odwróceni",  "Instynkt", "Krew z krwi", czy "Lekarze". Postacie, które w nich stworzył przyniosły mu popularność i ogromną sympatię widzów telewizyjnych.

Szymon Bobrowski spektakle

Szymon Bobrowski jest aktorem, którego można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle z udziałem aktora to spektakle takie jak między innymi Dobrze się kłamie, Imię czy Ludzie inteligentni.

 

 

Zobacz też: Cezary Żak, Olaf Lubaszenko, Joanna Kurowska, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Magdalena Zawadzka, Marcin Dorociński, Zbigniew Zamachowski, Aneta Zając, Edyta Olszówka, Joanna Osyda, Mariusz Czajka, Jacek Kopczyński, Tomasz Schimscheiner, Anna Gzyra, Marcin Kwaśny, Dorota Nowakowska, Anna Iberszer, Agnieszka Matysiak,

 

Wydarzenia

Szymon Bobrowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Szymon Bobrowski?

Miejscowości, w których Szymon Bobrowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Toruń, Poznań, Kraków, Krosno, Jasionka, Łomża, Kielce, Częstochowa, Łódź, Lublin, Katowice, Bielany Wrocławskie, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też