Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Artur Andrus

Artur Andrus

Sprawdź wydarzenia
Artur AndrusSzczegółyOpisWydarzeniaArtur Andrus - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
27.12.1971
miejsce urodzenia:
Lesko
dyscyplina:
Artysta kabaretowy, dziennikarz, prezenter telewizyjny, satyryk, poeta, konferansjer, autor tekstów i aktor
social media:

Opis

Artur Andrus to jeden z najbardziej renomowanych polskich dziennikarzy, który swoją renomę zawdzięcza nie tylko funkcji prezentera telewizyjnego, ale też piosenkarza. Spektrum zasług Artura Andrusa jest niebywale szerokie, co przyczynia się do tego, że ma on naprawdę wielu oddanych fanów. 

Życiorys Artura Andrusa

Śmiało można powiedzieć, że Artur Andrus to człowiek wielu talentów. Większość osób zna go zapewne z roli dziennikarza, aczkolwiek w praktyce specjalizuje się on w różnych dziedzinach. Andrus jest także świetnym piosenkarzem, aktorem, a nawet pisarzem. Co więcej, często udziela się w kabaretach oraz na szeroko pojętych eventach. Już jako młody chłopak Andrus wykazywał spore umiejętności i chęć pracy w telewizji. Artur wychowywał się w Solinie, jednak szkołę podstawową ukończył w Sanoku. W tym samym mieście chodził do liceum, gdzie zdał maturę. Kolejnym etapem w jego życiu były studia w Warszawie, gdzie uczęszczał na dziennikarstwo. Po ich skończeniu Andrus zaczął rozwijać się typowo w kierunku dziennikarskim, a jego poważny debiut miał miejsce w Rozgłośni Harcerskiej, gdzie spróbował swoich sił pod kątem radiowym. Przez długi czas pracował on na antenie Trójki, jednak po pewnym czasie Andrus poszukał nowych wyzwań i zatrudnił się w RMF Classic. 

Pisarska kariera Artura Andrusa

Sam Artur Andrus podkreśla, że w jego życiu kluczową rolę od zawsze odgrywało pisanie. Andrus już podczas nauk w szkole podstawowej wykazywał olbrzymie umiejętności literackie i zachwycał lekkim piórem. Andrusowi pisanie sprawiało olbrzymią frajdę, dlatego też postanowił się sprawdzić w tej dziedzinie. Zadebiutował w 2004 roku, publikując "Popisuchy". Choć dzieło to przypadło do gustu wielu odbiorcom, to nie osiągnęło zbyt dużego sukcesu, co sprawiło, że Andrus zwątpił w swoje możliwości i zawiesił karierę pisarza. Powrócił do niej jednak ze zdwojoną siłą w 2011 roku. Wówczas opublikował "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", który przyniósł mu sporą popularność. Andrus postanowił więc brnąć dalej w karierę pisarską, wydając chociażby bajki dla dzieci. Z biegiem lat wydawał on coraz więcej książek, aczkolwiek szczególną renomę zyskało "Czytanie jest super". Dzięki tej publikacji o Andrusie usłyszało jeszcze więcej osób, a jego talent pisarski został potwierdzony. 

Z jakich piosenek znany jest Artur Andrus?

Duża część fanów Artura Andrusa kojarzy go przede wszystkim za sprawą wydawanych piosenek. Swój debiut na muzycznej scenie Andrus wykonał w 2009 roku. Wówczas artysta wydał piosenkę "Cieszyńska", która przypadła do gustu niemal wszystkich miłośnikom ciekawych i nowoczesnych brzmień. W kolejnych latach Andrus publikował kolejne interesujące utwory, które odniosły niemały sukces. Bardzo wielu miłośników zyskała chociażby piosenka "Piłem w Spale, spałem w Pile", która po dziś dzień jest utożsamiana z tym artystą. Jej popularność wynika nie tylko z intrygującego tytułu, ale też świetnej rytmiczności, która sprawia, że szybko wpada w ucho. Bardzo dobrymi recenzjami może pochwalić się również piosenka "Od Jokohamy do Fujisawy". Co istotne, poszczególne utwory Andrusa są bardzo różnorodne, przez co przypadają do gustu wielu odbiorcom. Sam artysta nie boi się eksperymentować, dlatego też w jego utworach można znaleźć wiele fascynujących ciekawostek. 

Albumy Artura Andrusa

Artur Andrus to bardzo doświadczony artysta, który od dawna utrzymuje swoją sporą popularność. W swojej bogatej karierze Andrus miał wiele pięknych chwil, które najlepiej można dostrzec na podstawie wydawanych albumów. Swoją premierową płytę artysta wydał w 2005 roku. Pomimo że "Łódzka" początkowo nie odniosła zbyt dużego sukcesu, to i tak przypadła do gustu wielu osobom, które lubią harmonijne i spokojne dźwięki. Choć pierwszy album Andrusa nie wpisał się na listę najchętniej kupowanych płyt, to Andrus nie zamierzał się poddawać i po wielu latach pracy wydał "Myśliwiecką". Album ten w okamgnieniu skradł serca wielu osób, pokrywając się platyną. Po dziś dzień "Myśliwiecka" pozostaje znakiem rozpoznawczym Andrusa, aczkolwiek piosenkarz ten ma w swoim dorobku znacznie więcej sukcesów. Trzy lata po wydaniu "Myśliwieckiej" Andrus opublikował "Cyniczne córy Zurychu", które także przyjęto z dużym optymizmem. Ostatni album Artura opublikowany został w 2018 roku - wówczas miała miejsce premiera płyty "Sokratesa 18". 

 

Źródło zdjęcia: PAP

 

Wydarzenia

Artur Andrus - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Artur Andrus?

Miejscowości, w których Artur Andrus wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Cieszyn, Bytom, Poznań.

Kiedy urodził się Artur Andrus?piosenkarzem oraz artystą kabaretowym.
Artur Andrus, urodzony 27 grudnia 1971 roku, w Lesku, jest polskim dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym,
Kiedy Artur Andrus nagrał swój pierwszy album?
Premiera pierwszego albumu Artura Andrus miała miejsce 2 grudnia 2005 roku. Płyta miała tytuł "Łódzka". Łącznie Artur Andrus wydał cztery albumy studyjne. Album "Myśliwiecka", który miał premierę 5 marca 2012 roku, debiutował na 1. miejscu OLiS i uzyskał miano podwójnej platyny.
Czy Artur Andrus współpracował z rozgłośniami radiowymi?
Artur Andrus od 1994 do 2017 roku był dziennikarzem programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie prowadził programy takie jak "Powtórka z rozrywki" oraz "Akademia rozrywki. Od 2018 roku współpracuje z RMF Classic, gdzie jest gospodarzem programy "NieDoMówienia".

Fani lubią też

Zobacz też