Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Michał Szpak

Michał Szpak

Michał SzpakSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Szpak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
26.11.1990
miejsce urodzenia:
Jasło
dyscyplina:
Piosenkarz pop, rock, pop-rock, jazz
social media:

Opis

Michał Szpak muzyką interesował się od dziecka. Jako 9 latek trzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów organizowanym w jego rodzinnym mieście. W I klasie liceum poznał Kamila Czaplę - założyciela hard rockowego zespołu Whiplash. Szybko został liderem grupy, przyciągając uwagę odbiorców nie tylko niezwykłym image, ale przede wszystkim talentem wokalnym.

Następnym etapem w karierze młodego wokalisty był udział w programie X-Factor w 2011 roku. Szpak doszedł do finału, ostatecznie zajął jednak 2. miejsce.

Udział w programie zapewnił mu jednak sławę. W tym samym roku wystąpił przed takimi wykonawcami, jak  Skunk Anansie czy Moby na Orange Warsaw Festiwal. Kilka miesięcy później ukazała się pierwsza EP-ka Szpaka - "XI". Muzyk zrobił sobie przerwę od blasku fleszy , w czasie której pracował nad materiałem na płytę długogrającą. W międzyczasie wygrał Złoty Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze.

W 2015 roku wziął udział w konkursie „SuperPremiery” podczas 52. KFPP w Opolu. Zdobył pierwsze miejsce za utwór „Real Hero” – „Jesteś bohaterem”. Pod koniec roku ukazuje się album "Byle być sobą", który szybko pokrywa się platyną.

Na początku 2016 roku pojawiła się nowa piosenka „Color of Your Life”, która pozwoliła Szpakowi reprezentować Polskę na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Muzyk zajął ostatecznie 8. miejsce. Występ przed międzynarodową publicznością sprawił, że Szpak został doceniony za granicą. Jeszcze w tym samym roku ruszył w trasę koncertową po wielu krajach świata. W 2017 roku ukazał się nowy singiel zatytułowany „Tic Tac Clock”. 

Wydarzenia

Michał Szpak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Szpak?

Miejscowości, w których Michał Szpak wystąpi w najbliższym czasie: Rzeszów, Częstochowa, Gdańsk, Lublin, Kraków, Toruń, Szczecin.

Kiedy urodził się Michał Szpak?
Michał Szpak, urodzony 26 listopada 1990 roku w Jaśle, jest polskim piosenkarzem.
Jaką muzykę tworzy Michał Szpak?
Michał Szpak tworzy muzykę głównie w gatunkach takich jak pop, rock, rock symfoniczny.
Czy Michał Szpak występował w telewizji
Michał Szpak był uczestnikiem takich programów jak Taniec z gwiazdami, Agent - Gwiazdy. Trzykrotnie wystąpił w talk-show Kuba Wojewódzki. Artysta również współprowadził Polsat SuperHit Festiwal 2019.
Jaki był pierwszy album Michała Szpaka?
Pierwszym albumem Michała Szpaka jest "Byle być sobą", którego premiera miała miejsce 13 listopada 2015 roku. Płyta dedykowana jest pamięci zmarłej w marcu 2015 roku mamy Michała.

Fani lubią też

Zobacz też