Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Sylwia Zmitrowicz

Sylwia Zmitrowicz

Sylwia ZmitrowiczOpisWydarzeniaSylwia Zmitrowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sylwia Zmitrowicz jest znaną i lubianą polską aktorką teatralną, serialową oraz filmową, którą widywać możemy na deskach wielu, znakomitych teatrów. Jak wygląda jej historia? Jak aktora wspięła się na szczyt kariery artystycznej? Przyjrzyjmy się barwnej postaci świata sztuki z bliska. 

Sylwia Zmitrowicz i jej historia

Sylwia Zmitrowicz jest aktorką teatralną, filmową, jak również działaczką radiową. W 1995 roku stała się absolwentką wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od tego czasu jej kariera zawodowa rozwija się niezwykle dynamicznie. 

 Po ukończeniu studiów aktorka próbowała swoich sił w wielu teatrach. W latach 1997- 2014, aktorka była zatrudniona jako stały pracownik Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 2014- 2016 zaczęła grać w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. 

Sylwia Zmitrowicz swoje życie prywatne trzyma z dala od świata mediów oraz opinii publicznej. Nie jest znane miejsce urodzenia aktorki, ani inne dane dotyczące jej rodziny. Brak informacji chroni bliskich aktorki, stwarzając im bezpieczeństwo i ochronę w codziennym życiu. 

Dorobek artystyczny Sylwii Zmitrowicz

Na swoim koncie artystka może umieścić m.in. takie tytuły jak: "Miłość i gniew", "Odprawa posłów greckich", "Opowiastki o panu Cogito", "Gwałtu, co się dzieje!", "Sen Wujaszka", "Wujaszek Wania", "Moralność Pani Dulskiej", "Kolacja dla głupca", "Rewizor", "Dwadzieścia minut z aniołem", "Demony", "Pan inspektor przyszedł" , "Zbrodnia i kara", "Bliżej", "Odejścia", "Judaszek", "Bóg mordu" czy "Sen nocy letniej".

Aktorka występowała m.in. w Teatrze Ateneum, Teatrze na Woli, Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie oraz wielu innych. 

Sylwia Zmitrowicz to postać, którą mogliśmy usłyszeć także na antenie radiowej, w Teatrze Polskiego Radia. W sztuce "Solaris", wcieliła się w postać Erin.

Oprócz Teatru i Radia, Sylwia Zmitrowicz dała się poznać szerokiej publiczności w związku z udziałem w wielu doskonałych filmach oraz serialach. Do najbardziej istotnych produkcji z całą pewnością zaliczyć można: "13 Posterunek", "Ranczo", "Hotel 52", "Port Royal" czy "Rabbi". 

Sylwia Zmitrowicz wzięła udział także w wielu różnorodnych spektaklach telewizyjnych. Do najbardziej znanych i lubianych przez szerokie grono odbiorców tytułów należą: "Trzy cylindry", "Berenika", "Horsztyński", "Czarodziejski flet", "Iwanow" czy "Miłość i gniew".

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w wielu spektaklach teatralnych oraz produkcjach filmowych i serialowych, Sylwia Zmitrowicz miała okazję współpracować z wieloma, wybitnymi artystami polskiej sceny artystycznej. Z całą pewnością do tego grona zaliczyć można takie osobistości jak: Cezary Pazura, Sławomir Orzechowski, Dorota Chotecka, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Katarzyna Żak, Artur Barciś, Laura Samojłowicz, Magdalena Cielecka oraz wielu innych. 

Nagrody

Sylwia Zmitrowicz w związku z bogatym dorobkiem artystycznym jest zdobywczynią wielu nagród. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje wyróżnienie honorowe, które aktorka otrzymała w Łodzi, w 1995 roku, na XIII PSDST.

Wydarzenia

Sylwia Zmitrowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sylwia Zmitrowicz?

Miejscowości, w których Sylwia Zmitrowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Współpraca, z którym teatrem przyniosła aktorce najbogatszy dorobek artystyczny?
Teatr Ateneum jest miejscem, gdzie Sylwia Zmitrowicz "rozwinęła skrzydła" w swojej karierze artystycznej.
Który serial przyniósł Sylwii Zmitrowicz największą popularność?
Największą popularnością przyniósł aktorce udział w serialu "13 Posterunek", w którym wcieliła się w rolę szefowej rosyjskich terrorystów.
Jaki kolor oczu ma Sylwia Zmitrowicz?
Sylwia Zmitrowicz ma oczy koloru niebieskiego.
Która produkcja filmowa przynosiła Sylwii Zmitrowicz największą popularność?
Najbardziej znaczącym udziałem aktorki w świecie filmu była produkcja "Maria Konopnicka", będąca filmem dokumentalnym z 1996 roku.

Fani lubią też

Zobacz też