Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak

Sprawdź wydarzenia
Grażyna Wolszczak SzczegółyOpisWydarzeniaGrażyna Wolszczak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
65 lat
data urodzenia:
07.12.1958
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa i teatralna
social media:

Opis

Grażyna Wolszczak to urodzona w 1958 roku w Gdańsku polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, którą skończyła w 1983 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Grażyny Wolszczak

Grażyna Wolszczak w 1983 roku związała się z Teatrem Nowym w Poznaniu. W spektaklach w Poznaniu występowała w sztukach Janusza Wiśniewskiego: Trzy siostry Czechowa, Olśnienie i Panopticum à la Madame Tussaud.

 

Grażynę Wolszczak można było zobaczyć również na scenie warszawskich teatrów takich jak Teatr Polski, Teatr Studio, Północne Centrum Sztuki czy Teatr Rozmaitości, a następnie w Teatrze Rozmaitości czy Dramatycznym. W 2014 roku razem z Joanną Glińską założyła Fundację Garnizon Sztuki, która zajmuje się między innymi produkcją spektakli teatralnych.

 

Pierwszą główną rolą aktorki była postać Judyty w filmie Ja wam pokażę! Za tą kreację aktorską została nagrodzona w 2007 roku podczas festiwalu w Chinach. W 2007 roku wydała książkę Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą, którą stworzyła razem Iwoną L. Konieczną.

 

Grażynę Wolszczak można zobaczyć również w serialach telewizyjnych. Należą do nich takie tytuły jak między innymi 07 zgłoś się czy Matki, żony i kochanki. Od 2003 roku gra Barbarę Brzozowską w serialu TV N Na Wspólnej, a od 2008 roku wciela się w rolę Grażyny Weksler w serialu Pierwsza miłości, który emitowany jest w telewizji Polsat.

Grażyna Wolszczak spektakle 

Grażynę Wolszczak jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i grającą w teatrze. Spektakle z udziałem aktorki to między innym komedia Czworo do poprawki, który można zobaczyć w Garnizonie Sztuki w Warszawie. Na scenie oprócz aktorki zobaczyć będzie można Katarzynę Herman czy Marcina Korcza.

 

 

Zobacz też: Marzena Kipiel-Sztuka, Marcin Mroczek, Joanna Kurowska, Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Barbara Kurdej-Szatan, Bartłomiej Topa, Maciej Damięcki, Kaja Paschalska, Antoni Pawlicki, Lucyna Malec, Natasza Leśniak, Stefano Terrazzino, Mateusz Łasowski, Andrzej Pieczyński, Tomasz Dutkiewicz, Maria Tyszkiewicz, Monika Walter, Ola Domańska, Sebastian Stankiewicz,

 

Wydarzenia

Grażyna Wolszczak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Grażyna Wolszczak ?

Miejscowości, w których Grażyna Wolszczak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też