Grzegorz Małecki
Szczegóły
Opis
Grzegorz Małecki to urodzony 19 czerwca 1975 roku w Warszawie polski aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Aktorski).
Rozmaite występy w spektaklach teatralnych
Nie da się ukryć, że Grzegorz Małecki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, a do tego ma na swoim koncie rozmaite występy w spektaklach teatralnych. Do tej pory współpracował m.in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem WARSawy, OCH-Teatrem w Warszawie, Teatrem Polonia w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie czy też Teatrem 6. piętro w Warszawie. Sztuki, w których popularny aktor zaprezentował się już przed widownią to m.in.:
- „Wynajmę pokój”,
- „Dwaj panowie z Werony”,
- „Mewa”,
- „Operetka”,
- „Noc listopadowa. Sceny dramatyczne”,
- „Leonce i Lena”,
- „Dziady – Zbliżenia”,
- „Sen nocy letniej”,
- „Dożywocie”,
- „Żaby”,
- „Morze i zwierciadło”,
- „Hamlet”,
- „Błądzenie”,
- „Happy End”,
- „Śluby panieńskie”,
- „Wiele hałasu o nic”,
- „Tango”,
- „Bezimienne dzieło”,
- „Obietnica poranka”,
- „Konstelacje”,
- „Ofiara”,
- „Duch Pikadora”,
- „Fredraszki”,
- „Kordian”,
- „Pan Tadeusz”,
- „Ślub”,
- „Tchnienie”,
- „Trzy siostry”,
- „Fatalista. Singerowska historia w V aktach”,
- „Kilka dziewczyn”,
- „Mizantrop”,
- „Handlarze gumek”,
- „Fredro. Rok jubileuszowy”.
Grzegorz Małecki – z kim już pracował?
W tym miejscu wypadałoby się zastanowić, z jakimi artystami i artystkami przyszło już pracować Grzegorzowi Małeckiemu – prawda? Otóż na jego aktorskiej drodze pojawili się m.in. Robert Jarociński, Robert Czerwiński, Justyna Kowalska, Katarzyna Dąbrowska, Borys Szyc, Damian Mirga, Edyta Olszówka, Mariusz Urbaniec, Beata Ścibakówna, Hubert Paszkiewicz, Paweł Paprocki, Marcin Przybylski, Dominika Kluźniak, Jan Frycz, Piotr Kramer, Jacek Różański czy też Jakub Gawlik.
Największe role filmowe i serialowe
Najwyższa pora przejść do krótkiego podsumowania największych ról Grzegorza Małeckiego na płaszczyźnie filmowej i serialowej. Artysta wcielił się m.in. w postać Szymona Gajewskiego w serialu „M jak miłość”, doktora Witucha w filmie „Lejdis”, Romana Dolnego w filmie „Och Karol 2”, Artura w serialu „Rodzinka.pl”, Mikołaja Dąbrowskiego w serialu „Barwy szczęścia”, Dawida Springera w serialu „Blondynka”, psychoterapeuty Adriana Bielewicza w serialu „Przyjaciółki” czy też Mikołaja Hekerta w filmie „Bejbis”. Inne produkcje z jego udziałem, które można zaliczyć do tej kategorii to m.in.:
- „Wszystkie pieniądze świata”,
- „Rodzina zastępcza”,
- „Miodowe lata”,
- „Twarze i maski”,
- „Dom”,
- „Wtorek”,
- „Na dobre i na złe”,
- „Egzamin z życia”,
- „Oficerowie”,
- „Regina”,
- „Kryminalni”,
- „Trzeci oficer”,
- „Ojciec Mateusz”,
- „Londyńczycy”,
- „Ostatnia akcja”,
- „Czas honoru”,
- „39 i pół”,
- „Prosto w serce”,
- „Hotel 52”,
- „Wałęsa. Człowiek z nadziei”,
- „Prawo Agaty”,
- „Bez tajemnic”,
- „Sama słodycz”,
- „Wkręceni 2”,
- „Panie Dulskie”,
- „Skazane”,
- „Pakt”,
- „Komisarz Alex”,
- „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”,
- „Ultraviolet”,
- „Na układy nie ma rady”,
- „Piłsudski”,
- „Osiecka”,
- „Mistrz”,
- „Erynie”,
- „Wotum nieufności”,
- „Johnny”,
- „Rodzina na Maxa”,
- „Za duży na bajki 2”,
- „Gra z cieniem”.
Kilka słów o nagrodach
Aktorskie laury to bardzo ważne wyróżnienie dla każdego artysty, a Grzegorza Małeckiego uhonorowano już na wielu różnych wydarzeniach, przede wszystkim takimi nagrodami, jak:
- I nagroda na XVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2000 roku za role w spektaklach „Dziady – Zbliżenia” i „Dwaj panowie z Werony”,
- Feliks Warszawski 2010 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za rolę w przedstawieniu „Tango”,
- nagroda dla najlepszego aktora na XX Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi – rok 2014, za rolę w sztuce „Konstelacje”,
- specjalna nagroda aktorska na 61. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę w sztuce „Fatalista. Singerowska historia w V aktach”.
Dubbing
Jako aktor dubbingowy Grzegorz Małecki podkładał swój głos m.in. do takich produkcji, jak: „Samuraj Jack”, „Lassie”, „Zawiadowca Ernie”, „Paddington”, „Przygody misia Krzysia”, „Iniemamocni 2”, „Ant-Man i Osa”, „Spider-Man: Daleko od domu” czy też „WandaVision”. Dochodzą do tego gry „Heavy Rain” i „Star Craft II: Heart of the Swarm”.