Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Mariusz Czajka

Mariusz Czajka

Mariusz CzajkaOpisWydarzeniaMariusz Czajka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mariusz Czajka nazywamy jest aktorem wielu talentów. Perfekcyjna gra aktorska, doskonały humor oraz oryginalny głos artysty to jego cechy charakterystyczne. Zasłynął na polskiej scenie artystycznej z wielu ról teatralnych, serialowych czy filmowych. Dubbingował wiele bajek oraz filmów. Prowadził także programy rozrywkowe. Pojawiał się w wielu, kultowych produkcjach, przez co po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Przyjrzyjmy się barwnej postaci świata artystycznego z bliska. 

Mariusz Czajka i jego historia

Mariusz Czajka urodził się 9 kwietniu 1961 roku. Jest polskim aktorem filmowym, serialowym oraz teatralnym. Jest także doskonałym lektorem oraz aktorem dubbingowym. W 1985 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na wydziale aktorskim. Współpracujemy z wieloma teatrami. Można go także oglądać w wielu produkcjach filmowych oraz telewizyjnych.

Prywatnie aktor związany Był z Klaudią Czajką, z którą doczekał się potomstwa, jednak para rozstała się. 

Dorobek artystyczny Mariusza Czajki

Debiut artystyczny Mariusza Czajki miał miejsce w 1984 roku na scenie Teatru Ateneum w Warszawie, w sztuce noszącej nazwę "Złe zachowanie".

Mariusz Czajka znany jest z wielu produkcji filmowych. Grę aktorską znanego artysty podziwiać mogliśmy w takich filmach jak: "Chłopaki nie płaczą", "Sztos", "Jest sprawa...", "C.K. Dezerterzy", "Belcanto", "Szczur", "Wyjazd integracyjny", "Futro z misia" i inne. 

Dorobek artystyczny aktora to także wiele popularnych produkcji serialowych. Mariusz Czajka wystąpił m.in. w takich serialach jak: "Skarb sekretarza", "Świat według Kiepskich", "Ekstradycja", "Miodowe lata", "Fala zbrodni", "Dom nad rozlewiskiem", "Pierwsza miłość", "Pensjonat nad rozlewiskiem", "Niania", "Sąsiedzi" czy "Ojciec Mateusz".

Mariusz Czajka od wielu lat na stałe związany jest z Teatrem Buffo w Warszawie, gdzie wciela się w wiele, różnorodnych ról teatralnych. W latach 1987- 1990 występował na scenie Teatru Rampa w Warszawie. Co więcej, gościnnie Mariusza Czajka grywał w Teatrze Roma, Buffo, Syrena, Komedii, a więc w najsłynniejszej miejscach na mapie artystycznego świata teatru. 

Mariusz Czajka zasłynął także z prowadzenia programu telewizyjnego w stacji TVN, noszącego nazwę "Maraton Uśmiechu"

W dorobku artystycznym Mariusza Czajki szczególne miejscem zajmuje prowadzenie zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży w Teatrze Studio Buffo w Warszawie. Co więcej, aktor prowadzi także zajęcia na obozach teatralno- wokalnych dla dzieci i młodzieży organizowanych pod patronatem Studia Buffo. 

Nie sposób nie wspomnieć także o wielkim dorobku artystycznym w kategorii dubbingu. Mariusz Czajka został odtwórcą ogromnej ilości ról dubbingowych. Wśród najbardziej popularnych wymienić należy: "Kacze opowieści", "Chip i Dale", "Latające misie", "Gwiezdne wojny", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Ekspres polarny", "Wujcio Dobra Rada", "Legendy" oraz wiele innych. 

Współpraca z innymi twórcami

Mariusz Czajka wziął udział w wielu projektach artystycznych. W związku z tym współpracował z największymi osobistościami sceny artystycznej. Do tego grona zaliczyć można takie osoby jak: Mirosław Zbrojewicz, Olaf Lubaszenko, Paweł Burczyk, Maria Pakulnis, Cezary Pazura, Jolanta Fraszyńska, Lech Dyblik, Sylwia Juszczak, Joanna Brodzik, Olga Frycz, Jerzy Schejbal, Anna Czartoryska oraz wiele innych. 

Nagrody

Mariusz Czajka w związku ze swoją bogatą twórczością uzyskał bardzo wiele różnorodnych nagród i wyróżnień. Jedną z najbardziej cennych jest uzyskanie certyfikatu na wyłączne dubbingowanie postaci Kaczora Donalda oraz Goofiego w polskojęzycznej wersji. 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także uzyskana w 1996 roku III Nagroda Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 

 

Zobacz też: Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki, Mikołaj Krawczyk, Marzena Kipiel-Sztuka, Mateusz Damięcki, Katarzyna Żak, Borys Szyc, Anna Ilczuk, Zbigniew Zamachowski, Alżbeta Lenska, Monika Krzywkowska, Ewa Konstancja Bułhak, Rafał Iwaniuk, Krzysztof Wieszczek, Małgorzata Lewińska, Joanna Orleańska, Aleksander Sosiński, Iwona Rulewicz, Justyna Chowaniak, Barbara Wypych,

 

Wydarzenia

Mariusz Czajka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mariusz Czajka?

Miejscowości, w których Mariusz Czajka wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile wzrostu ma Mariusz Czajka?
Mariusz Czajka ma 177 cm wzrostu.
Skąd pochodzi Mariusz Czajka?
Mariusz Czajka urodził się i wychował w Grudziądzu.
Jaką najsłynniejszą postać dubbingował w swojej karierze Mariusz Czajka?
Mariusz Czajka wcielił się w polskojęzyczną wersję Kaczora Donalda, gdzie użyczył głosu głównej postaci. To właśnie ta rola dubbingowa przyniosła mu największą popularność.
Który film przyniósł Mariuszowi Czajce największą popularność?
Największą popularność przyniósł mu udział w filmie Olafa Lubaszenki "Sztos".
Czy Mariusz Czajka ma dzieci?
Mariusz Czajka ma dwie córki- Inez oraz Weronikę.

Fani lubią też

Zobacz też